Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Nivo 1 - Prijem shinobija

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Nivo 1 - Prijem shinobija

Nivo 1 - Prijem shinobija OxYe29j

Prvi sprat Shiroi Citadele gde vrši prijem i sigurnosna provera. Sprat je izuzetno obezbeđen, sa barijerom koja onemogućava upotrebu chakre koja se po volji u trenutku može aktivirati ili isključiti. Uprkos ovoj relativno strogoj meri, sama prostorija ima relativno prijatan ambijent, i osoblje naviknuto na ljubaznost sa obzirom da svakodnevno opšti sa najbitnijim licima nacije.

[center]Moderni svet, odnosno takozvana elita bi zaključila da je bolje da Senshu propusti šansu da išta kaže nego da se u visokom društvu pojavi mokar i izgruvan kakav je bio. Elita bi to rekla, ali vlast ne. Ova dva sveta se često prepliću, činivši se ujedinjenim i nerazdvojnim. Naizgled mala distinkcija, posve neprimetna za ljude koji nisu proveli dobar deo svog pažljivo posmatrajući oba često preklopljena kruga ih razdvaja. Elita se bavi stvaranjem predstave o svetu, etiketama i ponašanjem, ukusom i valjanjošću. Kako čovek provodi dobar deo svog života uglavljen u ovu predstavu, može se učiniti da ona igra bitniju ulogu nego vlast. Nekad je to i tačno. Vlast se, sa druge strane, bavi svetom kakav jeste. Daruje i oduzima, ubija i nagrađuje. Umesto prividne simbioze, ove dve klase se podmuklo poigravaju jedna sa drugom, koriste, i strvinarski motrke ne bi li uočili slabosti. Rasteći ova dva i postpiti u duhu važnijeg je veština koju iko ko želi da se uspne na vrh društvene lestvice mora da poseduje.

I tako iskvašen, Senshu se osećao kao da je za glavu viši i velelepniji od svih u prostorji. Dugačak niz promišljenih poteza doveo ga je do ovde i gde su nevidljive i tanušne trake sudbonosnih događaja prolazile kroz njega. Bio je ključ svega, i morao je crpeti poštovanje kao takav. Kada ga je stražar doveo, uputio se ka osobi koja je izgledala kao čudna mešavina recepcionara i portira karakteristična za ovakva mesta, a onda je počela igra magične reči. Znao je kako to funkcioniše, morao je ubosti jednu reč koja će dokazati njegovu verodostojnost bez da izgleda kao ludak, a ujedno i da kaže dovoljno malo kako bi sprečio da informacije same zažive i da ga bitni događaji zaobiđu i ostave za sobom.

Dobar dan dobri moj gospodine, izuzetno mi je žao što Vam dolazim u ovakvom stanju, ali vidite, uhvaćen sam u situaciju veoma grdnu a nosim vesti od najveće važnosti. Vidite, Bobo Bobo mi je, u haosu koji je nastao usled neodgovarajuće reakcije bezbednosti, dozvolio autoritet da hvatam one koji taj nered tvore, no ispostavi se da je posredi mnogo veća zavera. Stavio sam situaciju pod kontrolu, naravno koliko god je to moguće, ali verujem da bi neko od uvažene gospode nadležne za ovaj događaj voleo čuti reč o ovome.


Posle celodneve potrage za svojim drugom, Koga je shvatio da je vreme da se ode na venčanje. Venčanje se održavalo u bogatom zamku koji se nalazio u centru sela. Zamak od spolja je ličio na nekakvo drevno utrvrdnjeje i odmah je privukao Kogino oko, ali on sada dobija prvi put priliku da udje u sam zamak. Nažalost, Koga nije našao Hayata te u ovaj deo (prijem) dolazi sam. Kako je kročio unutra video je veliki broj ljudi ali i neka poznata lica, no Koga bira da se ne pozdravlja i da ne galami, ušao je, pozdravio je sve i svima se zahvalio i onda je otišao u jedan kraj sobe. Činilo se kao da je on ovde daleko mladji od svih na šta je Koga reagovao samo sa: "Baš divno."

Priča koju je belokosi ninja ispričao bila je dovoljno uverljiva da je nastavi pričati analitičarima i strategistima iznad. Uputio ga je stepeništem, malo se nasmejao kad je čuo za Boba Boba (obično bi dolazio i donosio neke keksiće uvek tu kod njih, pravio zabavu).

Stepenište levo gospodine.

Mladi shinobi koji se posvetio više tekstualnom šalterskom delu shinobi posla se blago nasmešio (jer mu je i to deo posla).

Posrećilo mi se da sam bio svečano odeven kada sam doveden ovde, ipak se bliži svečanost. Na recepciji nisu tražili da me pretresu u slučaju da nosim oružje, verovatno su videli da sam do pre koji sat došao sa Stonom u gradjevinu. Relativna tišina na prvom spratu je bila prekinuta povremenim zvukom koraka drugih prolaznika, ljudi su polako počeli da dolaze. Iskreno nisam ni sam siguran kada počinje venčanje a i ne želim pitati osoblje jer ni sam ne znam da li ću uopšte prisustvovati svadbi kada mi je već rečeno da moram čekati ovde, šta bude, bude.

Nakon sastanka sa Watatsuom prolazi ovuda da pokupi Sekija. Kao što je i očekivao ovaj ga čeka ispred i već je sve svoje obaveze sa analitičarima završio. Zadnji put je jeo pre dan, možda i više. Trenutno je hodao na misterioznim moćima kafe koje ga drže od jutra tog.

Videvši Sekija dao je znak rukom u rekao.

Ajde, idemo, srušiću se od gladi.


Nivo 1 - Prijem shinobija Hijikata.Toushirou.full.3096145

Trenutak tišine prekinuo je Stonov glas u pozadini. Zastao sam na trenutak iznenadjen njegovim rečima. Važi? Mislim da Ston nije tip osobe koja voli odlaganje, nisam neki ljubitelj izlazaka a i verovatno sam pozvan da mi kaže nešto bitno, na kraju krajeva nije kao da imam izbor mislim da to nije bilo pitanje već naredjenje, daj mi odmora, jake nindže i njihovi autoritivni hirovi, više bih uživao slušajući na balkonu apartmana priče one starije žene na trgu. Zapravo, kada bolje razmislim nije li razlog zašto sam uopšte došao ovde da ostvarim nove konekciju u nindža svetu, kada bolje razmislim, neka dobra hrana ne bi bila loša već je veče a ništa nisam jeo celog dana. Bez razmišljanja krenuo sam za njim a koraci su mi ubrzo postali sihronizovani sa njegovim.