Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Kapija sela skrivenog u vodopadima

First topic message reminder :

Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 8whlAZL

Baš pod mestom gde se jedan omanji vodopad obrušava i krivudavo nastavlja svoj tok ka istoku diže se tori kapija sela skrivenog u vodopadu. Vrata su otvorena za sve sa dobrom namerom, i selo rado prima nejake i one kojima je zaštita potrebna. Kapiju okružuju studene zidine, ali selo kreće odmah za njom - znak neustrašivosti pred onima dovoljno naivnim da okušaju svoju snagu rušilačkim namerama.

Vraćao sam se u Takikagure,sigurno i poznato sklonište, nakon što sam prošao kroz najtežu bitku u svom životu. Rana na mojoj desnoj strani lica još je pulsirala bolno, svaki korak bio je težak, a umorno srce još je kucalo u ritmu adrenalina i iscrpljenosti.Dok sam se približavao kapijiTakikagurea, osećao sam blagi povetarac koji je dolazio iz pravca sela, sa sobom donoseći miris svežine koju samo dom može pružiti.


Kad sam konačno stigao, srce mi je bilo ispunjeno mešavinom olakšanja i zahvalnosti. Iako je moja telesna povreda bila ozbiljna znao sam da će pomoć koju ću dobiti od svojih prijatelja biti sasvim dovoljna za moj potpuni oporavak.Prolazeći kapiju sela osetio sam se kao da sam našao mir posle oluje.



The Strongest Medic

Sva u blagim bolovima ali jakim grcevima setala sam u pozrazi za tim selom.
Ugledala sam neku kapiju kod manjeg vodopada.Pocela sam se priblizavati nadajuci se da je to to.
Ugledala sam cuvare i prisla.
Upitali su me dunokim tonom glasa:
,,Imas li nesto da predas i kako se zoves nisi nam poznata.,,
Gde sam sa knedlom u grlu rekla:
,,Nemam nikakvo oruzije niti nista kod sebe a m..moje ime je Ryona Aoki prvi put sam ovde,,
Gde su cuvaru na to samo klimnuli glavom te mi rekli da sacekam momenat.
Gde su se moji bolovi povecavali ponovo..
Vratili su se i upitali me ,,Zbog cega dolazis?,,
Na to sam odgovorila ,, Dolazim na pregled.,,
Zatim su mi dali znak da smem uci unutra.
Gde sam se zahvalila nagnuci se telom ka napred te krenula ka unutrasnjosti sela.
Sva savijena od grceva koji su se malo malo pavracali.
Tako koracala sam selom primeteci jednog gospodina.Posto sam njega prvo ugledala odlucila sam prici.
Prisla sam upitajuci ga:
,, Izvini mozes li mi pomoci da mi pokazes put do bolnice
Zagledaju ci se u gospodina imala sam osecaj da mi je poznat od nekud ali nisam mogla proceniti od maske.



  SABAKU NO RYONA  
Šetajući kroz selo na putu do ambulante kako bih sanirao ove ozbiljne povrede,začuh kako mi se neko obraća.Okrenuvši glavu primetio sam devojku koja je izgleda išla na isto mesto kao i ja,ne bi bilo u redu da je pustim da sama ide selom u kom izgleda nije tako često.

Naravno,baš sam i ja tamo krenuo.

Tokom našeg puta do bolnicesmo vodili poprilično zanimljiv razgovor u kom smo otkrili po nešto o sebi.Nastavili smo da pričamo do bolnice.Primetio sam da se baš zagledala u moju masku koja je sva bila prekrivena krvlju.Bilo mi je pomalo glupo da joj pričam o mojoj posledjnoj borbi zivota,te sam samo nastavio da koračam do bolnice pognute glave.



The Strongest Medic

Tako setala sam nazad ka kapiji mazeci svoj stomak srecnija nego ikad.Nadajuci se da nosim decaka i da ce vise liceti na mene naravno.
Stigla sam do kapije opet ugledavsi iste one cuvare.
Prisla sam i rekla:
,, Bilo mi je drago,vreme je da podjem dalje,za nedelju dana imam kontrolu opet cu doci ovde da znate prijatan dan!,,
Oni su me samo pogledali bez izgovorene reci.
Zatim sam prosla pored njih i tako izasla zvanicno iz sela.
Nastavivsi u nepoznatom smeru.

Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Untitled-design-2024-05-30T103237.663



  SABAKU NO RYONA  
Nisam uspeo da postignem ugovor sa poslodavcima i vratio sam se nazad u selo kako bih uspeo da provedem malo vise vremena ovde i odmorim se od svih stvari koje su se desile u medjuvremenu
* Tsumi dolazi do strazara *
"Vratio sam se."
Strazari su samo klimnuli glavom i dali su mi pismo koje je napisao Genji. U tom pismu pisalo je kako moram doci u salu za sastanke onog trenutka kada dobijem pismo. Nisam mnogo dangubio i odmah sam se uputio ka sali, sigurno da je nesto vazno.
"Tako znaci.."
* Tsumi se pravo sa kapije upucuje ka sali *

Stajao sam kod kapije, čuvajući svitak sa informacijama koji mi je Kage predao pre nego što smo krenuli. Dok sam proučavao lokaciju koja je bila označena, misli su mi se vrtele oko zadatka i ljudi s kojima ću ga izvršiti. Još nisam upoznao Kubu, člana tima koji mi je dodeljen, ali sam se nadao da će stići među prvima kako bismo imali priliku da razmenimo par reči pre nego što krenemo.

Oko mene, kapija je bila tiha, samo povremeni zvuci koraka ili šum vetra kroz drveće prekidali su mir. Gledao sam prema selu, očekujući da se moj tim okupi, dok sam stajao oslonjen na kameni stup kapije.

Dok sam prilazio kapiji, ugledao sam nindzu kako stoji oslonjen na kameni stup, drzeci svitak u ruci.
Znao sam odmah da je to clan tima s kojim cu deliti ovu misiju.
Njegovo prisustvo kao i izgled odavalo je ozbiljnost, ali i neku vrstu smirenosti, kao da je vec duboko u razmisljanju o zadatku koji nas ceka.
"Izgleda da si stigao pre mene," rekoh dok sam prilazio, pokusavajuci da ga procenim i da se upoznam koliko toliko sa svim clanovima sela. "Ja sam Kuba, drago mi je
Osecao sam kako je ovo ozbiljan i poseban trenutak pre upustanja u nesto veoma ozbiljnije, nismo imali vremena za duga upoznavanja, ali nekoliko reci razmene moglo bi pomoci da izgradimo poverenje koje nam je bilo neophodno za uspesno izvrsenje kao i bez posledica po selo.
Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 51f666b40b843726d74261cd707bf30e 
Dok sam govorio, pokusao sam da uhvatim svaki trag u njegovom izrazu lica, svaku sitnicu koja bi mogla da mi kaze kakav je kao nindza i kao osoba. Na kraju krajeva, ovo bi mogla biti misija koja ce nas sve staviti na test ili cak u buducnosti odluciti novog  kage-a.
Pruzio sam mu ruku i sa blagim osmehom na licu cekao njegov odgovor...

Stigao sam kod kapije sela da sretnem svoje saborce jer bi uskoro trebali da odemo na misiju ,razgledao sam okolo da vidim jesu li stigli , i kao po obcaju ja kasnim. Ugledah Yasgara sa jos jednim shinobijem. Predpostavljam da je to nas saborac ,nisam ga ranije vidjao. Prisao sam put niih, prvo se pozdrsvio s Yasgara a zatim sam pruzio ruku svom drugom saburcu i mozda potencijalnom prijatelju i rekao :
 ” Cao ja sam Akina ,drago mi je , ti si siugrno nas novi saborac?”
Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 49772-732cb

Stajao sam na kapiji, proučavajući svitak koji mi je dodelio Kage. Unutra su bile detaljne informacije o lokaciji koju treba istražiti. U mislima sam prešao preko svih mogućih scenarija, razmatrajući kako će se misija odvijati i šta nas sve može sačekati. Koncentracija mi je bila usmerena na svaki detalj, ali sam se trudio da ostanem opušten i fokusiran.
Dok sam čitao, primetio sam nekoga kako mi prilazi. Podigao sam pogled i ugledao shinobija kojeg još nisam upozna – Kubu. On je stao ispred mene i predstavio se.

Pružio sam mu ruku, uzvrativši. "Drago mi je, Kuba ja sam Yasgar. Jesi li već bio na ovakvim misijama?"

Dok smo se rukovali, uočio sam da se Akina približava kapiji. Pozdravio sam ga kratkim klimom glave, pa se obratio obojici. "Moramo sačekati i drugi tim pre nego što krenemo dalje. Ako imate pitanja ili bilo šta što vas brine, sada je pravo vreme da to razjasnimo."

Dok sam stajao kod kapije, pogled mi je lutao između Yasgara, koji je bio duboko skoncentrisan na svitak, i Akine, koji je upravo pristigao, očigledno zabrinut zbog kašnjenja. Akina se prvo pozdravio s Yasgarom, a zatim mi pružio ruku uz osmeh.

"Cao, ja sam Akina. Drago mi je, ti si sigurno naš novi saborac?"

Prihvatio sam njegovu ruku, stegnuvši je čvrsto dok sam se osmehivao. "Tako je, ja sam Kuba. Čini se da nas čeka uzbudljiva misija."

Yasgar, i dalje s blagom koncentracijom na svitku, podigao je pogled i uzvratio mi rukovanje. "Drago mi je, Kuba. Jesi li već bio na ovakvim misijama?"

"Naravno da sam bio, itekako," odgovorih samouvereno. "Ali ova misija je posebna, drugacija."

Dok smo se svi trojica postrojili, osećao sam rastuće uzbuđenje. Yasgar nas je prekinuo ozbiljnim tonom: "Moramo sačekati drugi tim, ali ako imate pitanja ili nedoumice, sada je pravo vreme da ih iznesete."

Gledajući ih obojicu, osetio sam da je ovo početak nečeg velikog. "Bez brige," rekoh, "Verujem u nase selo i u sve nas, znam da zajedno mozemo ovo uraditi bez problema."

Verovao sam u nas ali takodje znam i sam da sve moze lako da pođe naopacke, i kako ne treba, mogu mnogi ljudi da se umešaju koji nam mogu praviti probleme,

ali ovo selo je dosta napredovalo i dobilo dosta iskusnijih ninji i ako je ponešto izgubila, bitni su meštani sela koji imaju

 volju da se bore za njega
 
...

Nakon što smo pokupili trećeg člana tima,stigli smo na kapiju sela gde nas je već čekao drugi tim.Ne znam koliko su vremena proveli čekajući nas ali to sad nije ni bitno jer smo se ipak pojavili.Primetio sam čoveka koji drzi svitak nalik mom te sam pomislio da je on sigurno vodja drugog tima.Podigao sam ruku kao znak svom timu da stanu dok ja odem do vodje drugog tima i malo porazgovaram sa njim o našoj misiji.

Zdravo...Yasgar beše..?Ja sam Mtasuda,vodja drugog tima.

Dok sam ja prilazio vodji drugog tima Wertzuir i Unemoto su samo stajali i čekali da krenemo na naš polozaj.



The Strongest Medic
Dok smo stajali na kapiji, čekajući drugi tim, nas trojica smo razmenjivali par reči. Atmosfera je bila opuštena, iako je misija pred nama bila ozbiljna. Dok smo razgovarali, primetio sam da se drugi tim približava.

Vođa drugog tima, Matsuda, prišao je prvi, podigavši ruku u znak pozdrava. Uzvratio sam i zvanično se upoznao s njim.

"Matsuda, drago mi je," rekoh, gledajući ga pravo u oči, "Čini se da ćemo raditi zajedno." Kratko smo razmenili nekoliko formalnosti, a zatim sam se obratio svima prisutnima. "Predlažem da krenemo svi zajedno. Usput možemo rešiti bilo kakve nedoumice pre nego što se rastanemo."

Sa tim rečima, okrenuo sam se ka putu ispred nas, spreman da vodim tim dalje ka našem zadatku.

Tsumi i ja smo iz sale za sastanke pridošli do kapije. Stražari su znali da sam to bio ja, iako sam na sebi imao svoju masku i navučenu kapuljaču preko glave, često su viđali da se ovako odeven krećem kroz svet već duže vreme. Tsumi je takođe nosio svoju masku koja ga je stražarima činila neprepoznatljivim, njihovi pogledi blago su se promenili kad su ga ugledali, odmahnuo sam rukom i rekao.

On je sa mnom

Na šta su stražari klimnuli glavom kao znak da su shvatili. Došli smo do kapije ali se nismo previše približavali ostalima, bili smo dovoljno daleko da ne mogu da nas primete, jer će naše prisustvo na ovoj misiji biti tajno.
Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Main-qimg-9ac09f6b3144fde966fddba9378309bd-lq



Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Removal-ai-06d22897-e124-4085-8154-ff99140c7a92-ddv1kx7-2efa66f8-54bc-49bb-85ba-4edc7a600385-4-opt
Strazari su me gledali malo cudno, nisu se navikli izgleda da ce cesce da me gledaju sa ovom maskom. Vreme je bilo da podjemo u istragu.

Nemamo vise vremena za gubljenje, krecemo.

Atmosfera pred sam polazak bila je previse hladna i smirena. Svi su bili spremni da pruze svoj maksimum i izvrse zadatke koji su pred njima. Nemam sumnje da ce ostali timovi odraditi posao bez ikakvih poteskoca. Vreme je da se krene..

* Sve je bilo spremno za sam pokret koji je ubrzo i usledio, nindze sela skrivenog u vodopadima uputile su se na misiju *

Nakon kratkog puta, došao sam pred kapiju sela. Rekao sam stražarima da me puste da uđem nazad u selo jer sam se upravo vratio sa svoje misije. Otvorili su mi kapiju i ja sam ušao u selo. Mahnuo sam im i krenuo sam svojim putem.

Povetarac duvao je u njegovu dugacku jareću bradicu, dok je koračao ka novom prebivalištu. Nakon dva meseca lutanja konačno je našao sebi dom, negde gde će prihvatiti njegovu ogromnu skulpturu i njegov stil. Koraknuo je do kapije pozdravio čuvare te je prokoračio kroz grad, u potrazi za nekrentinom koji bi kupio.



Sunce je tek izlazilo i svojim zracima je probijalo kroz vodopade koji su okruživali glavnu kapiju. Kada sam stigao na kapiju bilo je tek svanulo. Putovao sam danima kako bih došao u selo, oduvek sam imao želju da posetim ovo selo, čuh da od kada je treći Takikage stupio na vlast da je selo razrešilo sve nemire u njemu i da je postalo sasvim pristojno mesto za živeti i posetiti.

Prišao sam glavnoj kapiji sela i zatražio ljude koji bi trebalo da me puste unutra. Nisam video nigde nikoga ali se nadam da će uskoro neko doći. Nestrpljivo sam čekao na ulazu kapije sela Vodopada.


Dva stražara sedeli su u blizini kapije dosađivajući se, nisu imali mnogo što šta da rade u poslednje vreme od kako niko nov nije došao na kapiju Sela Vodopada. Sedeli su u hladovini jednog drveta sa strane kako ne bi bili na suncu po čitav dan, što je bilo veoma iscrpljujuće za bilo koga. Nedeljama za kapijom nisu videli neko novo lice, već samo šinobije sela koji su povremeno išli na po neku misiju van i vraćali se nakon nekoliko dana.

U jednom momentu, u daljini ugledali su novo lice nakon dosta vremena (Ichikawu). Ustali su sa svojih mesta i došli do njega koji se nalazio nedaleko od njih. Jedan je bio viši i plavkasti i mršaviji zbog visine, drugi niži i crnkasti  malo mišićaviji, obojica sa smorenim facama od dosadnog posla na kapiji.

-Pozdrav stranče-

Rekao je ovaj malo niži al razvijeniji, videlo se da je kao mali pomagao roditeljima oko nošenja teških stvari.

-Ako si planirao ući u selo vodopada, trenutno te ne možemo pustiti. Ne puštamo nova lica dok se Takikage ne vrati, hvala na razumevanju-

Dodao mu je, nije hteo da rizikuje i bude odgovoran ako neko novo lice napravi problem u selu dok Takikage nije tu. Time je stajao pred Ichikawom dok ne bude otišao.


Razočaran odlazim u nepoznatom pravcu. Nisam siguran zašto su odbili da me puste unutra, mislio sam da je selo Vodopada bezbedno i da unutra ima dovoljno jakih nindži da brane selo, ali izgleda da sam pogrešio. Kukavice - pomislih u sebi a onda sam se samo okrenuo i otišao svojim putem.


Zetsu je konačnk došao do kapije Sela skrivenog u Vodopadima.Kada sam stigao ugledao sam veliku kapiju koja je bila širom otvorena,a iza mene me je docekao prelepi vodopad sa čistom vodom.
Smatrao sam da je kapija bila otvorena zato sto nije ocekivala zlo koje ce da udje u selo,ukratko u selo je bio poželjan svako da udje zato sto ta kapija nije dovodila ulo u selo.Selo ima većinu siromašnih gradjana ali bez obzira na to selo je bilo prekrasno i donosilo je mir.Za Zetsua to je bila nezaboravna avantura

Poslije dugog puta konačno sam stigao u selo sakriveno u vodopadima.Čim sam se primakao selu odma sam primijetio jednu ogromnu kapiju.Kapija je obilježavala ulaz u selo,a s druge strane kapije nalazio se jedan veliki vodopad.Kako sam išao sve dublje i dublje u selo odma su počele da se redjaju kuće.Selo mi se svidjelo i uradiću sve da obnovim moju staru kuću koja se nalazi u njemu.

Konačno,posle dosta vremena provedenog lutajući svetom u potrazi za mestom gde bih mogao početi svoj život ispočetka,naišao sam na nekakvu kapiju koja se nalazila medju vodopadima raznih veličina gde se činilo kao da svaki vodopad posebno dočarava ovo mesto.Izgledalo mi je kao da bi se ovde mogao naći mir i spokoj,te zagledavši se malo više primetio sam da se tamo nalazi selo poprilične veličine.Stavljam svoju kapuljaču i mirno prolazim kroz kapiju uputivši se ka selu.


Dok sunce polako zalazi iza planinskih vrhova, približavam se kapiji sela, mesto o kojem sam čuo mnogo priča, ali nikada ranije nisam posetio ovo selo. Zidine sela su visoke i prelivaju ih vodopadi koji čuvaju ovo selo. Ispred mene stoje dva čuvara, nepomično sa oštrim pogledima, nepopustljivi u svojoj dužnosti, znao sam da me odmeravaju.

Izvolite.

Rekao sam, pružajući svoju pozivnicu. Treći takikage je bio dobar prijatelj našeg malog priobalnog mesta, i kao i mnogi drugi iz našeg sela i ja sam dobio pozivnicu da se priključim selu Vodopada. Treći takikage je bio veoma velikodušan čovek i često bi stipendirao ljude da uče, učestvuju u izgradnji naše nacije. Mislim da je njegov moto bio: Takigakure ne sme da stane!


Tatsuko Reika, da to sam ja.


Odgovorio sam i na poslednje pitanje jednog od stražara koji me je onda pustio da udjem u selo Vodopada. Onog trenutka kada su otvorili kapiju sela ispred mene se ukaza raj. Selo Vodopada uopšte nije bilo poput mog sela. Sve je izgledalo tako veliko i očaravajuće. Bio sam uzbudjen što ću ovde studirati da budem nindža.


Kada sam došao na kapiju svog sela svi su me čudno gledali, ni sam ne znam zašto ali jedan od čuvara je bio oduševljen što me vidi a onda je prokomentarisao: "Što pre idi svojoj kući, administracija sela te traži danima." Posle blago kiselog osmeha ovaj isti stražar me potapša po ramenu i pusti me unutra. Ni sam nisam znao šta ovo znači pa sam samo zbunjeno rekao svoje:


Razumem.

Posle jednog ovako čudnog susreta odmah sam otišao svojoj kući ne bi li saznao o čemu se radi.

Prošlo je neko vreme od kada sam zadnji put bio u selu. Zadnja misija na koju me je lično sam kage poslao bila je završena delimičnim uspehom i bilo je vreme da se podnese raport. Na nekih 500 metara od same kapije sjahao sa sa svog vranca i nastavio koračajući ka selu. 

Dva čuvara kapije bila su prva poznata lica koja sam sreo u poslednjih par nedelja i bilo mi je drago da se ispričam malo sa njima. Uputili su me u par događaja u selu i da je u toku festival cveća koji se održava u mestu severno odavde.

"Da li je Takikage u selu?" - nakon razmenjenih par neobaveznih rečenica upitao sam nešto ozbiljnijim tonom.

Kako nisu znali da mi odgovore rešio sam da prvo svratim do svoje kuće ne bi li se malo odmorio, a nakon toga i sam proverim kakva je situacija. Otpozdravio sam ih predao konja jednom od randnika zaduženih za to, a zatim se zaputio centru sela pa na kraju i do svoje kuće.

Prošli su dani od kada sam otišao sa kapije sela, jako lep osećaj je bio napokon vratiti se svom domu. Bio sam sav izmoren i neuredan, jedva sam čekao da ostavim ova važna dokumenta Cevovoda u kancelariju, a potom da odem i malo da se sredim. Pitao sam se da li su ostali timovi došli bezbedno sa svojih misija, međutim imali su još lufta do dogovorenog vremena, trebalo bi da su svi na putu. Nisam mnogo mislio o tome trenutno, već sam skinuo svoju masku sa lica, i napokon na njemu osetio lagani povetarac koji je produvao u tom trenutku. Stražarima na kapiji sam mahnuo u znak pozdrava, a potom sam produžio dalje u selo.



Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Removal-ai-06d22897-e124-4085-8154-ff99140c7a92-ddv1kx7-2efa66f8-54bc-49bb-85ba-4edc7a600385-4-opt
"Armani Esau..." - vrteo sam to ime po mislima dok sam se polako kretako ka kapiji sela. "On bi bio pravi izazov za rešiti ga se, sreća pa je na našoj strani." Više za sebe komentarisao sam mimolizaeći se sa ljudima na ulicama sela. Selo je živnulo od zadnjeg puta kada sam bio ovde.

Probijajući se sporednim ulicama sa dosta manjom gužvom brzo sam se našao pred kapijom sela. Iz svog kaputa izvadio sam džepni sat ne bi li utvrdio koliko sam ranije stigao. Kako sam imao podosta vremena stao sam kraj kapije i započeo razgovor sa par ninji na kapiji. Bila je to grupica chunina predvođena jednim jouninom koja se upravo vratila sa misije.

Nakon razgovora sa njima naslonio sam se na drvo pokraj kapije, čekajući da se kage pojavi. Ova misija bila je potpuno drugačija od svih dosadašnjih. Uglavnom sam ili špiunirao ili uzimao život raznim banditima, a sada je trebalo da štitim glavnog čoveka našeg sela.


Nakon što sam završio ono najbitnije u kancelariji, svratio sam do svog smeštaja kako bih se sredio. Košulja sa leptir mašnom, elegantne pantalone i ogrtač koji se vijorio svakim mojim korakom prema kapiji sela. Dugo vremena je prošllo od kako sam sebi zadao neki odmor, a ovaj festival bi mi dobro došao da malo ohladim glavu od stresnih misli.

Približavao sam se kapiji, naočare su bile na licu, cigareta u ustima, a ja sam bio spreman za ne tako dalek put do festivala. Mahnuo sam stražarima sa kapije, a potom stavio ruke u dzepove i prošao kros kapiju. Tu, nedaleko od nje za jednim drveotm mogao sam videti Yasgara, koji me je disciplinovano čekao u dogovoreno vreme dolaska.
Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 2c411cd1f934902c9281b8a973cbc3f8
Idemo Yasgare

Nakon mojih reči, laganim koracima zaputili smo se ka festivalu cveća, koji se održava nedaleko od samog sela vodopada.



Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Removal-ai-06d22897-e124-4085-8154-ff99140c7a92-ddv1kx7-2efa66f8-54bc-49bb-85ba-4edc7a600385-4-opt
Nakon nekoliko dana… Napokon sam stigao pred veliku kapiju sela vodopada, razgledam okolo i prisećam se puta kada zam zadnji put kročio ovde. Uperio sam pogled prema kapiji sela. Vidim dva strazara, kao i poslednji put. Prišao sam i zastao na četiri metata od njih. Bez da sam izgovorio i jednu reč, verujem da su razumeli da želim ući u selo. Čekam u tišini, ne znajući hoće li me stražari pustiti unutra. Svi tragovi i tajne koje nosim sa sobom, ostaju skrivene dok čekam da se odluče.

Kada je crnokosi došao blizu kapije, sačekala su ga ista dva stražara koja kontrolišu svakog ko ulazi ili izlazi iz sela. Ustali su sa svojih mesta na kojima su sedeli i stali ispred crnokosog. Gledali su ga nekoliko sekundi, ali na njihovo iznenađenje mladić je samo ćutao, stajao je ne izgovarajući ni jednu reč. Oči su im se susrele, ali je tišina vladala još nekoliko trenutaka, postajalo je po malo neprijatno. Počeli su da sumnjaju da možda nije nem, jer svako ko dođe obično kaže "dobar dan".

Da li ti je maca pojela jezik? Predstavi se i reci nam razlog tvog dolaska. Ne možemo te pustiti dok ne proverimo ko si i koje su tvoje namere.

Ovaj drugi počeo je blago da se smeje, dok je ovaj koji ga je upitao koliko-toliko pokušavao da ostane ozbiljan, jer ipak njihov posao nije igra, već ozbiljna dužnost.

Vidim da postaju nestrpljivi, pa smireno podižem ruku u znak mira. Lice mi ostaje mirno, gotovo bezizražajno.
Ishido tiho, gledajući ih pravo u oči, ali bez trunke izazova. Dolazim u miru, moje namere su čiste. Samo tražim prolaz.
Kratko zastanem, pa nastavim s blagim tonom, ne dopuštajući ni trunku sumnje da se uvuče u njih. Znam šta je vaša dužnost, i to poštujem. Ali ja sam ovde samo da steknem nov život. Ništa više, ništa manje
Pogledam ih još jednom, sa suptilnim, skoro neprimetnim osmehom. Mislim da sam i previše rekao…

Njihov izraz lica malo se popravio. Onaj drugi stražar koji je stajao pored, prekinuo se smejati i počeo je napokon raditi svoj posao. Uzeo je olovku i krenuo zapisivati Ishitov dolazak u zapisnik prolaznika.


Tvoj glas mi zvuči poznato.

Rekao je onaj koji je stajao odmah ispred njega, iako je tiho rekao svoje ime, stražaru se učinilo kao da je taj glas već negde čuo. Međutim njegovog lika nije se sećao, mnogo ljudi prolazi kroz kapiju svaki dan da bi mogao upamtiti baš svakog. Slegao je ramenima, i prijateljskog glasa progovorio.

U redu je Ishido, dobrodošao u selo vodopada. Nadamo se da ćeš pronaći svoju budućnost ovde.

Sklonio se Ishidu sa puta i rukom pokazao prema kapiji, dozvoljavajući mu da uđe u selo.

Dok se Genji odmah vratio u selo posle izvidjanja u novom selu ja sam odradio misiju A ranka, a potom sam se vratio. Kada sam dosao na kapiju i skinuo svoju masku kako bi strazari videli ko sam ja oni su me propustili i dali mi neku vrecu.

Rekli su mi da im je to Genji ostavio, da kada se budem vratio to uzmem kao nagradu zbog uspesne ekspedicije. Uzeo sam vrecu u ruke i osetio da je malko teska.

Tako znaci.

Uzeo sam vrecu i uputio se ka svojoj kuci u selu, te kada dodjem u nju otvoricu je.

Ah lepo je se vratiti nazad u ovo selo, bas sam gladan bas mi se jede onaj ichiraku ramen..

Oh Ozaki vec si se vratio sa misije -Odgovaram i cuvar kapije

Daa, jeste da je prva ali je bila specijalna mogu ti reci nisam se bas takvoj nadao

Eee pa nemoj mi reci castim ramen posle jelda za prvu misiju?

Naravno samo mi daj malo odmora i moram podneti izvestaj kage-u, i popiti nesto znas?

Samo napred moj shinobi-u veruje u tebe - Govorio mi je dok sam ja polako odlazio



Kapija sela skrivenog u vodopadima - Page 7 Uchiha-logo-by-chanxgg-dcnrsmc-fullview