Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Elsharion-Kuca

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Elsharion-Kuca


Elsharion-Kuca Free-imaginative-house_wallpapers

Kuca koju je Elsharion pronasao nakon izlaska iz hrama za reinkarnaciju. Siromasan seljak
iznajmljuje ovu kucu kako bi preziveo, cena je sasvim pristojna pa je Elsharion iskoristio
priliku i vrlo brzo se snasao za dom u novom svetu...


S obzirom da je nasao mesto na kojem ce od sada ziveti, sakrio je malo novca
kojeg su mu cuvari kristala dali dok je napustao mesto svog vaskrsnuca, pozdravio
se sa dobrim seljakom koji je obradjivao zemlju nedaleko od kuce i uputio se ka
unutrasnjosti grada Keona...


"Hvala vam, dobri covece, idem da istrazim taj grad Keon, hvala vam
sto ste mi objasnili kako da dodjem do tamo. Vraticu se uskoro nadam se..."


Rekao je i otisao u Keon...

Stigli su so Elsharionove kuce. Stari seljak koji je iznajmljivao
kucu Elsharionu, ostao je budan, cekao ga je, kao da se brinuo. Sedeo je
na nekoj staroj stolici sa fenjerom u ruci.


"Nije trebalo da me cekate gospodine, znam da brinem o sebi, ali
hvala vam u svakom slucaju. Ovo je moj prijatelj Zeeke, moramo da razgovaramo
pa ce ostati malo ovde."


Uveo je Zekee-a unutra, skuvao caj i otisao na brzinu da se istusira.
Kada je izasao, uzeli su vruc caj i zapoceli razgovor.

Broj reči: 95

Pratio je Elshariona do kuce u kojoj je navodno ziveo. Bilo je to tiho i prijatno mesto.

Odmah na ulazu shvatio je da nisu sami. Nalazio se tu i neki starac. Iz Elsharionovih reci shvatio je da ga je cekao...
Polako je nasao kauc i zaseo.

Starac je otisao onda kada ga je Elsharion upoznao sa Zeeke-om. Zeeke je na to samo klimnuo glavom.

Elshariona nije bilo neko vreme, te je Zeeke ostao sam na kratko. Razmisljao je o onome sto mu je Elsharion rekao. Zvucalo je kao da obojica imaju vazne informacije za onog drugog...

Polako je ispijao caj, koji je prethodno cekao da se ohladi i osluskivao okolinu.
Ubrzo, Elsharion se pojavio. Zavrsio je sa tusiranjem izgleda...
,,Cini mi se da ti znas vise od mene za sad...Ako mi kazes sta znas, mozda mi osvezis pamcenje.
Ipak, znaj, mene proslost ne zanima previse, samo ono sto je sad..."

Broj reči: 159

Polako je ispijao caj, a zatim je poceo da prica sve sto zna
o Luberiji jer ga je jedino ta organizacija asocirala na Zeeke-a.


"Iz nekog razloga me asociras na jednu organizaciju u kojoj
sam proveo vecinu proslog zivota. Ta organizacija se zove Luberija i to je
specijalno udruzenje vrhunskih i najboljih lopova. Sada postoje dve opcije
ili si bio clan Luberije i moj dobar prijatelj, ili si bio meta koju je trebalo da opljackamo."


Potom se zamislio i cekao neku reakciju svog sagovornika...

Broj reči: 94

,,Lopov, hah. Polako mi postaje jasnije zasto sam te nasao onda tamo...", rekao je saljivo.

Nakratko je zacutao.

,,Nista...nista mi ne "odzvanja''. Luberija...Luberija..."

Ne bi se toliko premisljao da nije bilo tog nekog cudnog osecaja... Nije ga mogao imenovati, ali definitivno je bio tu...
Clan...Meta...Nista od toga mu nije budilo secanja... Odlucio je logicki pristupiti situaciji...

,,Znajuci sebe, verovatno smo bili saveznici. Ne vidim zasto bi takva organizacija, kao sto je ti opisujes, htela ukrasti nesto od mene, hahah"

Broj reči: 100

Zeeke je bio njegov dobar prijatelj, secanja su se polako vracala,
ono sto ga je brinulo je to sto je i on oziveo, a to znaci da je nazalost i on
poginuo na njihovoj poslednjoj misiji.


"Izgleda da smo svi umrli na toj poslednjoj misiji. Ali nekim cudom,
oziveli smo ovde, nas dvojica, mozda pronadjemo ostale clanove jednog dana.
Za sad treba da se drzimo zajedno, ja sam osvetoljubiv inace, mada svakako
to protiv cega smo se borili tada, i dalje predstavlja pretnju za ceo svet."


Besan, tuzan i zabrinut izraz lica okupirao je Elsharionovu facu.
Zeleo je osvetu po svaku cenu, ali nije znao da li ce to biti moguce...

Broj reči: 120

,,Mozda i jesmo...", rekao je dok je dovrsavao svoju soljicu caja.

Elsharion je zeleo da se drze zajedno. Zeekeu se dopala ideja da ima saveznika u ovom svetu.

Ipak..
.
,,Sta je bilo, bilo je. Makar za mene... Trenutno sada nemam u planu da se vratim tom zanatu... Mozda u buducnosti..."
Imao je ozbiljan izraz lica. Glavom usmerenom prema plafonu, Zeeke je nastavio:,,Ne mogu znam zasto smo ovde, ali znam da je ovo delo ljudi koji su vec bili ovde...Sudeci po tome, mi smo vraceni sa nekom svrhom.."[/color][/b]

,,Hahahahah, napravili su gresku ako su mislili da cu tako olako pristati na to... Zivot sa svrhom prosto nije za mene..."

Broj reči: 129

Razmislio je malo o onome sto je Zeeke govorio. Da li su oni
samo deo nekog eksperimenta ili ko zna kakvog plana, i ko uopste sprovodi taj plan?


"Do sada nikad ne bih pomislio da se vratim do onog kristala
to mesto je cudno ne bih se vracao tamo iako me jako zanima sta se sve tamo krije.
Takodje taj kristal... Moj lopovski instinkt mi govori sledece: ako se pomocu tog kristala
mogu oziveti ljudi, ko zna sta sve moze da uradi, jedan komadic kristala mogsao bi da ima
neke beneficije, moracu to da proverim..."


Vec je odlutao u mislima sa pomalo zlobnim smeskom na licu....

Broj reči: 115

,,Kristal...O cemu ti govoris? Kakav kristal?", rekao je dok je glavu nakrivio na stranu. Radoznalost se probuda u njemu... O cemu je Elsharion pricao...?

Zeeke je strpljivo cekao odgovor.. Citav koncept o kristalu sa tolikim mocima mu je zvucao interesantno...

,,Ahahahahah...Ti si sigurno bio vodja lopova. Znas inspirisati osobu na kradju... Ako budes zeleo to proveriti, racunaj da sam i ja na tvojoj strani... Mladost-ludost, zanima me sta je to o cemu govoris..."

Broj reči: 88

Vodja lopova... Setio se... Imali su pravog vodju, naveceg lopova
svih vremena njegovo ime nikako nije mogao da zaboravi...


"Ipak se ne secas naseg vodje huh? Steta, tog coveka necu nikada
zaboraviti, nadam se da je bar on ziv. A sto se tice kristala... Ne znam za tebe, ali ja
sam se probudio ispod tog plavog velikog lebdeceg kristala. Znam gde se nalazi to mesto
ali ima puno strazara, takodje ko zna koliko je opasan taj kristal i da li ga je uopste moguce
razbiti kao kamen ili nesto slicno. Moram do biblioteke ovih dana da vidim ima li necega sto bi moglo
da mi da vise informacija u vezi toga."

Broj reči: 118

,,Ime nije ni vazno sada...", rekao je blago ozbiljnim tonom.

,,Cuvari kazes...Nista od toga nisam primetio...Pa dobro, to je samo ideja za zabavno popodne... Ako budes saznao nesto u toj biblioteci, javi"

Vani je bilo tiho, a noc je pocela polako da pada...

Broj reči: 57

Popio je svoj caj i saslusao Zeeke-a. Par sekundi vladala je
tisina, culi su se samo cvrcci i sove. Potom je upitao Zeeke-a...


"Da li... Da li znas da se boris, da se tuces imas li neke moci?
U Luberiji je bilo odlicnih ratnika, i sam sam bio jedan od njih, ali kada si ti u
pitanju, ne mogu da se setim, kristal je definitivno ostetio neka secanja...


Rekao je i otisao po drugu soljicu caja...

Broj reči: 87

,,Borba...Hmmm, moze se reci da sam prosecan...Verovatno sam medju lopovima imao neku pozadinsku ulogu, hahah", rekao je uz blago kiseli osmeh i ruku na zadnjem delu vrata...Ocigledno se osecao blago neprijatno.

Zamislio se na trenutak. Zacutao je nakratko,a zatim nastavio...:,,Mozda je ovo i bila sala, ali zapravo, posto si rekao da me se ne secas, mozda je i istina...Ipak, to mi nije sada toliko prece od sledeceg...Jesi li ikoga upoznao od kada smo dosli da ovo cudno mesto? Sta oni imaju da kazu?"

Broj reči: 102


"Pa sad, da se secam tebe to je istina, ali tesko da cu se u skorije
vreme setiti tvoje funkcije u Luberiji. Ako mislis da si prosecan, treniraj cesce,
tako ja mislim za sebe. Mislim da sam prosecan ali izboricu se i bicu na vrhu jednog dana.
Upoznao sam par ljudi, njih trojicu tacnije, a ti?


Polako je ispijao caj i uzivao u vecernjem razgovoru sa starim-novim prijateljem...

Broj reči: 76

Zeeke je pazljivo pratio ono sto mu je Elsharion govorio. Pokusao je da prepozna na osnovu tona da li je ono sto mu govori tacno, ili pak da li je siguran oko toga, ali nista...

,,Ovo prvo me je manje vise zanimalo, ali drugo pak ne. Imam neki cudan osecaj u vezi sa tim sto si rekao u vezi sa ljudima. Ne mislim da me lazes, pre bih rekao da...da smo mozda upoznali istu osobu. Steta sto pre tebe nisam naucio nicije ime...Ipak, bitnije je ono sto si mozda otkrio o njima. Pa, jesi li?"

,,A da, ne delimo ambicije, hahah."

Strpljivo je cekao da mu Elsharion odgovori na pitanje.

Broj reči: 124

Broj reči: 133


"Posmatrajuci ih saznao sam par stvari o njima. Nista posebno
cak mi deluju kao dobri ljudi, izgleda da su i oni ozivljeni, zapravo, za dvojicu sam
ubedjen a treci mi je bio sumnjiv. Jedan se zove Visarion, dobar lik, cesto prica
o religiji, Miv je drugi, jako dobro kuva, a cuo sam da ima i neke lekarske sposobnosti.
Treci je Aizen i on je najcudniji od svih.


Izgledalo je kao da su smisljali plan za buducnost. Elsharion je video
da ce se dobro slagati sa Zeeke-om, kolegom iz proslog zivota...

Zeeke nije navikao na razocaranje, samo zato sto retko sta i ocekuje...Ipak, ovoga puta to je bio izuzetak. Ocekivao je nesto vise informacija, ali avaj...

U tom trenutku je nesto shvatio...:,,Hmm, Aizen kazes...Nikad cuo za njega...Kako to da ti je on sumnjiv od svih ljudi?"

Vec je popio svoj caj, te se zavalio o kauc na kojem je sedeo. Potpuno bi se popeo da nije ranije bio vani. Ovako mora drzati stopala na zemlji...

Broj reči: 85


"Pa ne znam, imao sam osecaj da ne govori istinu dok razgovara sa mnom
nekad vidim to u ocima kod nekih ljudi. U svakom slucaju sto se njega tice, i on je okej za sada
nikad ne daj da te bilo ko zavara. Ja sam uvek na oprezu druze, cak i kad si ti u pitanju."


Istina je da je bio na oprezu stalno, ali ipak osecao se dosta sigurnije i
zeeke-ovom prisustvu. Potom je pitao Zeeke-a da li zeli nesto da pojede...

,,Kada se kreces u krugovima u kojem smo se mi kretali, udje ti u naviku da budes oprezan...Ako nista, makar podsvesno..."

Zeeke se nasmejao i pristao na to da ga Elsharion posluzi necim za veceru...

,,Znas Elsharione...Cek, mogu li te zvati El u stvari? Zvacu te El... Svejedno, nisam nista jeo od kada sam se pojavio ovde... Spasio si dan, hahah"

Broj reči: 75


"Drago mi je da to cujem, nadam se da nisi vegan,
vegeterijanac il sta vec, uglavnom imam puno mesa, a ako nekim cudom
ipak jesi onda imam ribu, to valjda jedu hmm?"


Govorio je dok je vadio nozeve iz fioke, matori starac je bio lovac u mladosti
mada i u ove stare dane, svake nedelje ide u lov, frizider i zamrzivac bili su puni svezeg
mesa skoro stalno. Bolje mesto od ove kuce nije mogao naci...

El je polako poceo sa pripremanjem vecere. Vec pri prvom otvaranju zamrzivaca, Zeeke je prepoznao miris...
,,Divjac, hah. Cikica izgleda ima hobi... Ili si to ti El?"

Osluskivao je sta se desava dok je Elsharion pripremao veceru...
,,Pomesaj oba pomalo, volim salatu uz obrok", odgovorio je.

Broj reči: 58


"Da, dekica je lovac, svake subote u 5 ujutru odlazi
u lov i svaki put donese nesto, tako mi je bar rekao kad smo se upoznali.
Sto se tice salate, imam samo luk i paradajz, iseckacu ti to, valjda ce biti dosta."


Potpalio je vatru u staroj velikoj peci koja je bila ugradjena u zid, culo se
pucketanje varnica, a posle je poceo da sece meso i vadi kosti, miris hrane vec se osetio u vazduhu...

,,Opasan neki cikica...Ma da, paradajz i luk su okej. Ustedi na mesu malo ako hoces, ionako je vecera u pitanju..."

Osetio je da je El potpalio vatru. Miris mesa je ispunio prostoriju...Mirisalo je prijatno...
,,Secas li se jos necega o toj Luberiji? Neke misije...kolege...neprijatelja...Bilo cega?", rekao je tiho. Sada kada su ga spomenuli, Zeeke je postao oprezan i poceo pricati tiho da ne bi slucajno probudio gospodina. Ipak je ustajao rano, kako je El rekao...

Broj reči: 92


"Za sad se ne secam nicega, mozda bi mi se secanja vratila
kada bih video neke clanove kao sto je bio slucaj sa tobom, ti i vodja ste jedini, bar za sad.
Misija.... Secam se poslednje na kojoj sam ubijen, verovatno si i ti zavrsio na isti nacin."


Meso je konacno bilo spremno za pecenje, ostavio ga je da se pece i poceo da secka
salatu. Suze su mu polako izbijale zbog luka ali taj problem je brzo nestao...

Broj reči: 86

,,Ko ce ga znati...A vodja? Sta je sa njim? Kakav je on bio?", nastavio je hito ispitivati Ela...

Strpljenje je pocelo polako da ga izdaje. Nije nista jeo jos od kada se probudio, i sada to pocinje da mu se obija o glavu...

,,Usput, znas li neko mesto gde bih mogao stanovati, jos uvek ga nisam nasao..."

Broj reči: 70

"Vodja je bio jako dobar covek. Stvorio je luberiju i prikupljao mnoge siromasne
ljude sirom sveta i pravio od njih vrhunske, ali ipak na neki nacin postene
lopove, i vrhunske borce. Svi su mu se divili..."


Meso je skoro bilo gotovo, odlucio je da stavi puno puno bibera i
da posoli. Salata je u medjuvremenu bila spremna, i Elsharion je otisao da postavi sto.

Broj reči: 69

Posto je El zavrsio sa spremanjem vecere I postavio isti, poceli su sa obrokom. Hrana je bila ukusna, ocito sveza. Jeli su cutke tako nekih 20ak minuta, kada je Zeeke polako ustao I pozdravio se sa njim.

,,Vreme je da krenem druze, bilo je lepo pricati sa tobom. Ako nestane guzve na ulici necu nikako moci naci nekakav put, niti skloniste…”

Sa tim recima napustio je Elov novi dom I izasao na ulicu.