Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Visarionov skroman dom

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Visarionov skroman dom

~Skroman dom u kom zivi Visarion , kuca je veoma stara ali veom lepog stila i enterijera ~

Visarionov skroman dom  1171e510

Konacno su stigli do Visarionove kuce. Bila je to mala kuca,
naizgled nije bila nista posebno, stavise, bila je cak u boljem stanju
od Elsharionove kuce. Sve u svemu svidela mu se...


"Znaci ovde zivis huh?... Fino je..."

Rekao je i okretao se sa svih strana razgledajuci okolinu...

(Konacno posle duzeg hoda dosli su u Visarionovu kucu , Visarion cim je usao nastavio je dzezvu caja .)

Izvolite sedite , nadam se da volite caj brzo ce biti gotov , hvala Elsharione vecinu drvenih stvari koji vidis u kuci , ja sam ih rezbario i pravio trebalo je mnogo vremena rada i truda ali gotovo je .)

(Cuo se zvuk vrenja vode , Vusarion je uzeo soljice pa im je sipao .)

Izvlite caj !

Visarionov skroman dom  82d36310

Ako zelite mozete dosuti jos secera ili limuna ?

Usli su u Visarionovu kucu te se domacin odmah dohvatio dzezve. Miv je seo za sto malo da odmori i da popije caj. Ambijent je bio prijatan. Progovorio je.

Lepo mesto. Ja jos uvek nemam mesto gde zivim, vidim ova kuca preko puta je na prodaju, verovatno me uskoro vidis tu.

Kuckao je prstima o sto cekajuci caj. Kada je stigao uzeo je soljicu i zahvalio se. Par momenata posle uzeo je 3 kasicice secera te malo iscedio limuna. Promesao je te prislonio porcelansku soljicu na usne. Sekund kasnije nagnuo ju je zajedno sa svojom glavom dok se vruc caj slivao niz njegovo grlo.

Ovo mi je trebalo, hvala. Odlican caj.

*Izgleda da je caj ipak svuda isti hah, osecam se opet zivim.*

Visarionov skroman dom  IQDZBZq

Unutrasnjost kuce, bila je mnogo lepsa nego eksterijer.
Miv je seo na jednu od stolica dok je u medjuvremenu Visarion skuvao
caj. Elsharion je legao na jedan kauc i zatvorio oci na par trenutaka.

Njegovo sanjarenje prekinuo je Visarion koji mu je prisao
sa soljicom caja i probudio ga...


"Hvala puno na gostoprimstvu, malo je dobrih ljudi u danasnje vreme."

Hvala , hvala zaista ste ljubazni voleo bih da vas ponudim nekom dobrom klopom ali nemam nista sem ovih keksica , sta da radim (blago se nasmesi .) Nego vi zivite ovde u blizini ? Mozda smo komsije.

(Uze nekoliko gutljaja caja a onda ubaci kockicu secera .)

Hocete partiju tablica ? Dugo nisam igrao neke kartaske igre pre sam dosta bio vest u njima ali vise nisam , nisam imao neke prilike da igram duze vreme .


(Izvadi karte a onda ih stavi na stol te pogleda u Miva i Elshariona).

Nakon sto mu se caj slio i smirio u telu ustao je sa stolice gledajuci u Visariona i Elshariona te sa osmehom progovorio.

Ja cu spremiti nesto, kao sto sam rekao. Visarione podeli karte, bez varanja molicu haha.

*Heh cini mi se da ove ljude mogu zvati prijateljima.*

Miv se osecao mnogo opustenije. Uputio se prema kuhinji gde je uzeo sve sastojke potrebne za hranu. Treba da napravi nesto brzo pa se odlucio za picu. Umesio je testo narezao malo mesa dodao sira i cedjeni paradajz. Nalozio je vatru te stavio u pecnicu. Bilo je brzo peceno. Izvadio ju je i izneo na sto. Nozem je napravio rezove kako bi se lakse kidali komadi. Miv je opet seo za sto i pogledao karte koje je dobio.

Prijatno, nadam se da ce vam se svideti.

Rekao je to sa osmehom.

"Nikad nisam bio dobar u igrama, bilo kakvim,
mogao bih da probam, ali za sad bih gledao Miva kako
sprema hranu, mozda i zapamtim kako da napravim to sto on sada pravi."


Rekao je i uzeo gutljaj caja, a zatim je uzeo spil karata sa stola.

"Malo cemo gledati Miva, a dok ne zavrsi ja cu mesati karte moze?"

Pogledao je u Visariona i nasmesio se...

(Poceo je da deli karte , podelio je po 4 karte svima .)

Dakle igramo klasicne tablice pa neka srecnik pobedi (ponovo se nasmesio .) Ne ne nema varanja .

(A onda uze par zalogaja Mivove hrane iskreno bila je ukusna .)

Jako ukusno drago mi je sto sam upoznao nekog ko zna da sprema hranu ovako brzo obicno mi treba mnogo , mnogo vremena da zavrsim i neku prostu hranu .

(A onda odigra potez .)

Sad ste vi na potezu .

Brzo su mu objasnili pravila igre koja je zapravo bila jako laka
imao je sest karata u ruci... Hrana koju je Miv spremio imala je
neverovatno dobar ukus, do sad nije imao priliku da proba nesto takvo...


"Prijatno svima, evo kako cu odigrati..."

Pokupio je kralja i uzeo gutljaj caja, na redu je bio Visarion,
a Miv se udubio u svoje karte, kao da je odlutao...

Gledao je svoje karte neko duze vreme, malo je odludao jer se setio svoje ekpie. Behu oni dobri ljudi sa kojima je proveo ipak najlepse i najuzbudljivije trenutke u zivotu. Trgnuo se kada je cuo komplimente svojih prijatelja. Osmehnuo se te rekao.

Hvala vam. Znam cak i japansku hranu spremati, mozda i to nekad da spremim hah. Sad je moj potez, kupim ovo.

Odigrao je svoj potez te cekao dalji tog radnje dok je grickao parce pice.

Uf.. dobar si Mive ali tabla (razvukao je osmeh nije htio da nametne cinizam ali je samo imao vise srece .) Nista nastavljamo dalje , da sto se tice toga mozes i tu hranu nekad da nam spremis nego Elsharione imam par knjiga ako zelis da pogledas ?

(Okrenuo je karte a onda doneo šest knjiga pred Elshariona .)

Pa ako zelis da pogledas mozes to da ucinis posle partije kako bi se bolje fokusirao na karte .)

(A onda nastavi da da pijucka caj i prati karte .)

Bacio je poslednju kartu na sto, nije imao nista da odnese...

"Bedak, rekoh da mi ne idu nikakve igre... Da, zelim da vidim knjige
kakve su, tj. o cemu, gde ih drzis uopste, koliko vidim, nema nekih polica ovde..."


Rekao je i uzeo poslednji zalogaj ukusne hrane, ispio je caj
i cekao da mu Visarion pokaze knjige koje je cuvao...

Nasmejao se i baci takodje svoju poslednju kartu. Nije bas imao srece u ovoj igri ovaj put.

Hah, cestitam. Mogao bih i ja da prelistam malo tim knjigama?

Upitao je gledajuci u knjige koje je doneo Visarion. Zanimalo ga je sta se tu nalazi. Dovrsio je svoje parce pice i cekao dalji tok radnje.

Visarion je iz nekog kovcega izvadio gomilu knjiga i stavio ih
na sto. Bile su prasnjave ali u dobrom stanju. Spolja su bile lepe
imale su kozne poveze a papir je imao tamnosmedju boju.


"Prelepo, odakle ti ovo, zivo me zanima kakve su ti ovo knjige..."

Rece i uze prvu knjigu s gomile i poce da je razgleda...

Da svakako mozete da ih pogledate jako su stare ima svasta o njima ako zelite mogu jednu da vam prepricam govori o jednoj religiji za koju se sumnja da je postojala pre mnogo vekova ali i dalje sa sigurnoscu nije potvrdjeno njeno postojanje , moguce je da je to samo piščeveva mašta ali mnogi su se naklonili ovome.

(A onda tu istu knjigu dodade Mivu koji je vidno bio zainteresovan .)

Visarionov skroman dom  Anime-10

Obrati paznju na pocetku kad budes citao , a onda da odigramo jos koju ? Hocete jos caja ?

Dok je Visarion pokazivao Mivu neku knjigu o religijama,
Elsharion je listsao knjigu koju je prvu dohvatio. Prvih par strana
uopste nije mogao da razume jer je sama knjiga bila napisana
na nekom cudnom jeziku. Posle par stranica poceo je da prepoznaje
odredjene znakove, znao je o cemu se radi.


"Zanimljiva knjiga na jos zanimljivijem jeziku, znas li o cemu je?"

Upitao je Visariona sa smeskom na licu, Elsharion je shvatio
o cemu je ova knjiga i sta ona zapravo predstavlja...

Da rekao sam , govori o religiji koja je mozda postojala ali je zatrvena na celu te religije bio je vrhovni Bog Svarog tako su ga nazivali , ti vernici su bili stacionirani po sumama , e sad postavlja se pitanje kako je taj pisac dolazio do tih informacija ako je to tad postojala nisam siguran u te spise ali ko zna , procitao sam je celu ako zelis ponesi kuci pa citaj nacices svasta.

(Ponovo je odigrao nekoliko karti ali nista nije mogao da pokupi , pa je bio red na njegovog prijatelja .)


Sad ti igras .

(A onda se malo protegnu te nastavi da prati karte primetio je da nema vise caja pa je otisao da spremi jos jednu dzezvu .)

Pazljivo je posmatrao knjigu koju je Visarion pruzao. Krenuo je nesto citatii medjutim Visarion je rekao delic o religiji. Miv se nakon sto je prelistao par drugih knjiga vratio na svoje mesto te rekao.

Moze jos jedna.

Nakon toga je uzeo karte i poceo da igra. Prvu rundu uspeo je pokupiti dve karte. Bio je red na Elshariona.

"Knjiga o religiji o kojoj pricas je ta koju si pokazao Mivu, ovo je
nesto drugo. Nije u pitanju religija vec nacin na koji je drzava jednog
naroda funkcionisala. Naime to je posebna vrsta, kako bih najjednostavnije
objasnio... Ta vrsta... to je zapravo pleme zivotinja koje imaju ljudske sposobnosti..."


Nasmejao se i bacio karte na sto....


"Izvinite, nastavicu sa citanjem ako nemate nista protiv, ovo
je dosta zanimljivo. Inace, caj je odlican!"

A izvini zaista mislio sam da pricamo o ovoj knjizi , da ako zelis slobodno citaj ne treba mi vise mozes da je zadrzis.

(Videvsi da nema nista izvukao je kartu a onda je odigrao .)

Da , opet nista izgleda da sam u prvoj rundi samo imao malo vise srece nego Mive ti si pravi lekar ili si sam naucio vestine lecenja ? Jesi imai priliku da lecis nekog ?

(Uvek su ga zanimale te nauke ali nikad nije imao previse vremena da se posveti medicini i lecenju ljudi .)

Dok je gledao u svoje karte igrajuci sledeci svoj potez pokupio je karte i rekao.

Ovaj put ja dobijam.

Nasmejao se malo te saslusao deo kada je pricao o lecenju. Nacin na koji je Miv lecio bio je veoma cudan. Prisecao se nekih aktivnosti iz proslosti.

Pa naucio sam da lecim ali to lecenje je na secifican nacin. Mozda ti nekada ispricam o svemu tome ali u sustini svojim mocima sam od prirode stvarao delove tela , zamenjivao celije i slicno.

Citao je ovu knjigu i zamislio se na trenutak. Kako je znao
taj jezik, kako je mogao da razume to pismo.
Radilo se o plemeni Mink... Da li je nekad bio sa njima, da li
je poznavao nekoga iz tog plemena... Sva ta pitanja su mu
prolazila kroz glavu, i nije mogao da se seti nicega...

Nastavio je da cita.

Mozes ti to nama odmah da ispricasmene to jako zanima citao sam ja to pokusavao sam da naucim ali nije islo vise sam bio privrzen za mac i ostrice ali eto ocigledno da si imao veci potencijal i talenat od mene .

(Visarion je razmisljao da baci svoje karte kroz prozor jer je konstantni dobijao lose parove.)

Prokleti tablici....nemam srece (nasmejao se.) A sta mislite da posle obidjemo jos malo ovog grada ? Mislim posle svakako .

Uzeo je jos jedno parce pice dok je slusao sta Visarion prica te je ostavio karte na sto. Pojeo je parce pice, zakasljao se par puta kako bi krenuo sa pricom.

Pa ovako, imao sam posebnu moc koja mi je omogucavala da prizovem "stvorenje" koje smo zvali Standovi. Ta stvorenja su bila spiritualni vid nase unutrasnjosti. Moja posebna moc je bila da dajem zivot, izuzetno volim prirodu i izuzetno sam protiv unosenja raznih droga, supstanci i slicno. Da budem precizniji, unosenje droge u svrhe povrede civila, odnosno osobe koja to nije zasluzila.

Zastao je na sekund da uzme dah te nastavio.

Uglavnom uz pomoc te moci sam uspevao da lecim ljude.

S vremena na vreme Elsharion je prestajao da cita kako bi
mogao da cuje razgovor Miva i Visariona. Miv je otvoreno pricao
o svojim sposobnostima, na to je posebno obracao paznju.

Nista nije govorio, pio je caj i citao knjigu, zraci sunca koji su
se probijali kroz prozore bili su sve slabiji, blizilo se vece.

Razmisljao je kako je rekao gazdi da dolazi uskoro, a izgleda
da je zaglavio sa ljudima koje je upoznao samo par sati ranije...

Fascinantno zaista dakle ti si jedan od retkih koji su rodjeni za tako nesto cuvaj to u sebi kad god mozes pomozi nekom pa makar taj neko imao i minimalne sanse za zivot nadam se da me razumes znam jednu pricu de je skolovan lekar odbio da pruzi pomoc ranjenom koji jd islrvario i umro na bojnom polju zasto je to tako bilo ? Samo pokojni ranjenik zna odneo je to sa sobom u grob.

(Mislim da cu da poludim od ovih tablica vec su mi presli preko glave .)


Ipak se ja predajem dosadile su mi ove budjave karte okrenuli smo nekoliko krugova .

Visarionov skroman dom  Gin10

(Sipa u soljicu caj .)

Hocemo posle do biblioteke ?

Klimao je glavom na Visarionove reci te je uzeo karte i slozio ih. Sipao je jos jednu soljicu caja ali ovaj put je sporo pio.

Meni odgovara, jeste vec mrak pao ali sta ima veze, ne osecam se nimalo umorno. Zanima me takodje par stvari, mozda odgovor na te neke stvari dobijem upravo u biblioteki.

Polako je pijuckao caj nakon sto je zavrsio sa pricom.

(Izneo je flasu malo boljeg pica caj mu je vec dosadio , ubacio je koju kocku leda u case a onda sipao .)

Nije neki alkohol ali moze da prodje caj je vec mnogo smorio i da od ovoga nd moze da se napije mozete da popijete celu bocu , jedino sto moze da se desi je da zaspite ima jaca dejstva na bazi spavanja ali nista toliko tesko za podneti kao sto je mamurluk .

Visarionov skroman dom  Giphy10

Pa ziveli za dugo i srecno prijateljstvo da se sto vise ovako sastajemo i veselimo .

Visarion je izneo flasu nekog pica i par casa. U case je stavio led te sipao to pice. Nakon sto je sipao Miv je rukom prigrabio casu te zajedno sa Visarionovim recima podigao casu u vis.

Jeste, caj je smorio. Ziveli!

Nakon tih reci nagnuo je i popio malo, te stavio casu na sto.

Nije lose, kako se zove to pice?

Pa nije krsteno nekim konkretnim imenom mnogi kazu da podseca na sake ukusom dok neki kazu da je to neka vrsta viskija samo prosto bez arome i jako niskog alkoholnog vrenja al ko zna pristupacno je , slabo podnosim alkohol ali volim da ga pijuckam u ovom obliku , ca e zdrav ali ume da dosadi neko vreme , nego Mive bavis se treninzima ? Mislim posedujes neke druge kvalitete sem medicine ?

(Radoznalo ga upita Visarion imao je utisak da Miv poznaje je mnogo vestina aki da ne govori mnogo o njima iz nekog cudnog razloga ali ipak bio je radoznao .)

Moj di verovatno i predvideo..

Uzeo je jos jedan gutljaj ove tecnosti te poceo pricati.

Interesantno, nije lose zaista mada ja mogu mnogo vise podneti alkohol nego ti izgleda.

Pri poslednjim recima napravio je blagi osmeh a zatim je uzeo jos jedan gutljaj. Nakon par trenutaka Miv je odgovorio i na drugo pitanje.

Druge vestine? Pa mogu reci da imam iskustva u bliskim borbama. Ti si rekao bih dobar sa oruzijem, macem prvenstveno?

Od mene skoro svako moze da podnese vise alkohola nema neki pijanac vise volim da uzmem par čašica i da stanem na tome ne volim da preterujem .)

(Klimnuo je glavom potvrdno .)

Da tako je koristim prednost mojih maceva od malena sam koristio nozice odlazio po nekoliko dana kako bi vezbao moje instinkten pa sam zatim veoma rano krenuo i u lov medjutim poceo sam i da rezbarim ali nekako sve se vezivalo za koriscenje noza , maca i tako dalje ali eto uspao sam malo da ovladam njima sem sto i danas treniram i usavrsavam ta znanja.

Pazljivo je slusao Visariona i klimao glavom. Bila je to zanimljiva prica.

Zaista zanimljivo. Ocemo ici sada u bibiloteku?

Pocesao se po vratu te polako ustao sa stolice. Dovrsio je svoje pice i stavio casu na sto. Pogledao je kroz prozor i gledao prema ulicama u kucu preko puta. Razmisljao je da li da sada usput ode da vidi cenu kuce ili neki drugi put.

(Razmisljao je malo o odlasku do biblioteke ali ipak njegov drugi prijatelj je bio udubljen u knjigu pa nije imao toliko poverenja da ga ostavi samog u svojoj kuci jer ipak prvi put ga vidi pa je onda rekao .)

Icicemo samo da on zavrsi sa citanjem knjige nego nisi mi pricao nista o sebi ? Imas porodicu tamo u Italiji ? Mislim izvini sto tek tako postavljam pitanje ali me zanima posto eto upoznajemo se.

(Cekao je odgovor jer ga je mnogo zanimalo odakle dolazi Miv zapravo .)

Iznenadilo ga je pitanje od Visariona na sekund. Pokusao se setiti svoje porodice ali tesko. Malo se oca secao ali majke uopste. Jedina porodica koja mu je padala na pamet bila je njegova grupa kojom je proveo vecinu zivota.

Flashback :


Pa... ne secam se puno.. secam se samo svog oca i to izgled, ne znam mu ni ime.. Bio je visok, masivan da kazem. Plava kosa i zute pantalone kao i crna uska majca a preko zuti duks. Tako nesto, nsiam siguran. Majke se uopste ne secam. Jedine prave porodice koje se secam... bese moja grupica sa kojom sam proveo vecinu zivota... To je sve.. A ti? Imas li ti porodicu?

(Zanimljivo po opisu lici dosta na svog oca ali ne previse. )

Pa imam oca tamo negdje , majka je umrla mlada imam jednog brata i to je to u sustini ziveli smo jako srecno otac je bio jako poslovan covek kao i pokojna majka ali ona se zbog tog posla jako i razbolela pa je umrla ali otac je preuzeo ulogu i vaspitao nas naucio nas je da se cuvamo i borimo , otisao sam u neku borbu i samo se film prekinuo tako da se dalje nicega ne secam .

(Zaista je pokusao da se seti bilo cega ali nije uspevao da se seti pa je samo zasta o tu i onda nastavio da pijucka pice .)

Pogledaj ga Mive sto se udubio u knjigu ? Nego cime su se bavili tvoji ?

S obzirom da je mrak vec uveliko bio tu, Elsharion je odlozio knjigu
na sto. Vec neko vreme je zamisljen sedeo i nije razgovarao sa Mivom
i Visarionom, zapravo, nije ih ni slusao.


"Vreme je da krenem..."
Pomislio je...

"Visarione, hvala puno na gostoprimstvu, morao bih da krenem,
Mive, hrana je bila odlicna i tebi hvala... Vidimo se, ne zamerite mi sto iznenada odlazim..."


Rece i napusti prostoriju. Uputio se ka svojoj kuci...

Saslusao je Visariona i po zavrsetku njegove price zacu se preklapanje knjige a potom i Elsharionove reci. Ustao je i mahnuo Elsharionu sa recima.

Vidimo se. Uzivaj.

Nakon toga se okrenuo prema Visarionu te sa osmehom kratko rekao.

Ne znam.

Zatim je zacutao te gledao prema vratima.

Ti odlucujes idemo li u biblioteku? Ako cemo ici ajdemo odmah.

Nadam se da ti se dopala knjiga vidimo se posle .

(A onda se okrenu prema Mivu te mu rece veoma blago .)

Da svakako mozemo da krenemo sad samo da obavim par stvari cekaj me ispred kuce.

(Visarion je ustao a onda krenuo da usprema stvari te otisao da opere čaše koje su koristili bio je perfekcionista i uvek je ostavljao sve na svoje mesto de inace stoji , tako da ako te ne uradi on nije napustao svoju kucicu , kada je zavrsio krenuo je sa Mivom u biblioteku .

(Usao je u kucu i po obicaju skinuo svoju odecu i obukao pizamu prisao je kaminu te ubacio koje drvo , sageo se da uaplio vatru , krenuo je prema krevetu a onda ugledao kamaru posudja nije htio to da ostavi za sutra prisao je te oprao posudje a onda je seo na krevet otvorio svoju svescicu i upisao par zanimljivih stvari iz ovog dana voleo je da sakuplja tako neke lepe trenutke u svom zivotu te leze u krevet i promumlja .)

Danas je bio jako zanimljiv dan..

(A onda ga lagani san savlada te utonu u isti , Visarion jd uzivao u svojim dremkama dok je vatrica pucketala.)

Visarionov skroman dom  Origin10

Visarionov skroman dom  Cryska-barchenowa-41654

Ulazna vrata su bila ogromna, a iznad njih se nalazio dvokrilni prozor. Sve je bilo dobro zatvoreno tako da se unutrašnjost nije mogla videti. Hitomi je kružila dok najzad nije stigla do ove kućice, nadajući se očigledno, da će pronaći možda usput nekog raspoloženog za priču, a takođe je ponela sa sobom i flašu pića pride.

Sada je smelost napustila. Sva samouverenost je nestala

Proslo je već neko pristojno vreme za goste, jer 9 uveče baš i nije bilo „vreme za kućne posete“ i moguće da osoba koja stanuje ovde ceni svoje mirne večeri. Želela je virnuti i videti unutrašnjost ove kuće koja je delovala starije. Mirno i strpljivo ju je osmotrila, odisala je nekim klasičnim stilom. Pogledala je zatim u flašu u svojim rukama i pomislila da bi možda delovala iz ovog ugla kao neka pijandura koja se tu zadesila I upravo u tom momentu ispred nje se stvorila osoba koja je vlasnik ove divne kuće.

- Nisam pijandura
. – izgovorila je brzo i skoro nerazumno kada je nepoznati stanar uhvatio da se petlja oko njegove kuće. Zvučalo je kao da se brani, što i nije bilo daleko od istine, ali sasvim nepotreban komentar jer je bila mirna i staložena a i flaša viskija je bila neotvorena.


(Konacno iz duzeg sna Visarion se probudi promenio je odecu uradio par vezbi i video da mu se neko vrzmla oko kuce , kraj ulazni vrata stavio je svoj mac a onda otvorio vrata i rekao malo glasnije .)

Ko je to tamo ?

(Primetio je devojku svikaste kose koja je stajala u blizini njega bio je jos uveo sanjiv od sna pa je protrljao oci i onda opet rekao.)

Izvini hoces da udjes u kuci ako zelis da pricamo...ustao sam pre nekiliko minuta a zaista mrzim da pijem sam kafu.

(Pomerio se sa vrata kako bi dama usla u kucu .)

Hitomi je gledala ispred sebe i analizirala pogledom visokog bledokosog dečka koji je nosio neku svetlu odeću. Materijal se činio toliko udobarn, kao da bi mogla ubit za tako neki komad odeće. Kosa mu je malo bila razbarušena, a oči još uvek sanjive, baš kao da se sad probudio, što je potvrdio i svojim rečima.

- ej.. Hej! Može,da! Živiš ovdes sam? - Glasnim veselim glasom progovori najzad i tako razbi veliku i mračnu oluju koja joj se vrzmala po glavi.

Unutrašnjost kuće je bila udobno topla i uredna. Nije bilo paukova sa crvenim očima u uglovima sobe, kao što bi moglo da se očekuje od pojediig muških individua koje stanuju same bez kućne pomoći. Još uvek nije otkrila ko je on. Ni da li je sa ovoga sveta. Upitala bih odmah dečka, ali nije znala kako da započne red pitanja koji ju je interesovao, samo je sterila u njega proučavajući ga svojim radoznalim pogledom koji je na kraju skrenuo na njegov prozor sa kojeg se mogla videti još jedna prirodna površina ukrašena cvećem. Otkopčala je jaknnu kada je obuzela toplota iz kamina, ali je zadržala na sebi.

Da , zivim ovde sam ono msm doselio sam se pre par dana pa sam doneo sve dzidza bidze koje sam izrezbario , mislim enterijer kuce koji vidis je moje delo , pijes gorcu ili sladju kafu ? Mislim ako je pijes ?

(Visarion je bio iza sanka pripremao je sebi jutarnju kafu bez koje nije mogao da pocne dan ali je cekao devojku da odgovori.)

Nego kako ti je ime devojko ? Dugo nisam video nikog ko ima belu kosu.

Podigla je ruku i nehajno zaustavila napad zevanja koji je uhvatio.

„Oh da.. Zaboravila skrozz.. Ja sam Hitomi. Slađu, slobodno možeš i ostaviti gorku pa ću dodati ja. Amm mogu li da ti pomognem nekako?“ Hitomi je odgovorila, toplo se nasmešivši mladiću.

(Nasmejao se a onda poneo posluzavnik sa kafon pred devojku.)

Ma opusteno , nema potrebe da se cimas priznaj da te musko nikad nije sluzilo kafon ? *(Visarion se nasmeja a onda rece .)* imas lepo ime moje si cula Visarion drago mi je , posluzi se slobodno kafa je taman ako zelis mozes dosuti secera slobodno . Doselila si se ovde skoro ?

(Uzima 0ar gutljaj kafe kako bi se bolje razbudio i stupio u bolju konverzaciju.)

Visarionov skroman dom  Maxres10

„Iskreno nije i mislila sam da će ispasti katastrofa ali divna je, hvala ti! A jesam da, mi smo komšije. Mada nisam nikoga upoznala do sada i onda sam se pojavila ovde najednom... Drago mi je da sam naišla!“

Visarionov skroman dom  Source

„Donela sam i flašu alkohola, ali ne bih da pomisliš nešto neprijatno. Pričaj mi malo o sebi..“ reče progutavši prvi gutljaj toplog napitka. Naslonila se na drvenu stolicu dok joj se svetla kosa rasula po naslonu, šnalice su štrčile idalje iz njene glave. Gledala ga je direktno u još uvek sanjive oči dok nije oborila pogled ka šoljici kafe i poslužila se sa još šećera.

U svakom slucaju nema nista pogresno u tome sto si dosls jel tako ? Iskreno volim da uzivam u lepom drustvu pogotovo uz kafu , hvala za poklom i da ne etiketiram ljude po tome koristel alkohol ili nesto drugo....

(A onda se malo osmehnu kada je rekla da joj se kafa dopada.)

Drago mi je da ti se svidja nisam neki vrhunski profesionalac , o meni ? Paa nisam iskreno neka zanimljiva licnost dolazim iz jedne dobre i casne porodice koja je nudila dobre ponude za novac kog nije bilo nisam imao neko srecno detinstvo morao sam da se sluzim onim secivom da bi preziveo.

(Pokaza na sscivo koje je stajalo tik uz ulazna vrata.)

A kada su prosla losa vremena sve je bilo super do jednog peridoa kad mi js umrla majka onda sam otisao u vojsku i tu se prekida film ne secam se nista od tog dela znam da tamo negde imam oca i brata toliko o meni , vec te davim , mozes ti meni reci nesto o sebi ?

„Sve je počelo kao neki san. Nekako sam se izborila sa porivom da ne zatvorim oči kada sam shvatila da ne znam gde se nalazim i da sam budna. Nekada pomislim da se sve dešava namero. Sedim i preturam po starim uspomenama iz starog života dok na kraju strmo ne sletim u ovo sadapnje vreme i na ovo nepoznato mesto...“
Približila mu se i uhvatila ga za ruku.
*Nadam se da ovo nije previše - pomisli.

„Da li sam sve ovo umislila, spavam i sanjam i kasnim ujutru na školsku predstavu? Ovo je momenat kada shvatam da je san koji sanjam potpuna izdaja i da je ovo relanost iz koje se neću probuditi. Nekako sam razolarana i čekam to neko smaknuće a ustvari samo sebe samu mralim. Nalazim se već skoro nedelju dana ovde u nepoznatom svetu gde žive duše umrlih koristeći se tuđim telima. „ nastavila mu je svoju priču ustavši i dodrinuvši svojim nogama hladno tlo. Nakašljala se kada je napravila par koraka po prostoriji, a onda je okrenula glavu ka Visarionu.

„Mislila sam da danas neće biti drugačije ali drago mi je da sam došla.“
..
„Čekaj.. Poslednje čega se sećaš je to u vojsci... A ljudi koji su bili tamo sa tobom.. ? Oni nisu.. nisu ovde...“
ovo poslednje izusti više kao zaključak a ne odgovor.