Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | ⛩ Ranč "Cartier"

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

⛩ Ranč "Cartier"



Usred zelenih brežuljaka, tamo gde se priroda stapa s nebom, nalazi se usamljeni ali utegnuti drveni ranč. Okružen prostranim livadama, visokim travama i šumarcima, ovaj ranč odiše spokojem i jednostavnom elegancijom. Drvena struktura, izgrađena od svetlog hrastovog drveta, odoleva vremenu i nosi tragove prošlosti na svojim daskama, sa svakom pukotinom i čvorom pričajući priču o godinama i generacijama koje su prošle.

Iako je ranč udaljen od gužve, njegova izolovanost nije sinonim za zapuštenost. Naprotiv, svaki detalj, svedoči o ljubavi i brizi koju vlasnici posvećuju ovom komadu raja. Ovaj ranč je mesto gde priroda i čovek žive u harmoniji, gde tišina ima svoju melodiju, a usamljenost postaje sinonim za mir i spokoj. Inače se oko samog ranča mogu pronaći komadi stakla, metala i kristala jer su vlasnici ovog ranča poznata familija "Cartier"

#card771

Tomohiro je sa poštovanjem i pažnjom prilazio svom dedi, starom i mudrom gospodinu koji je bio glava porodice Cartier. Dedina radna soba bila je preplavljena sećanjima na prošlost – fotografijama, starim nakitom i knjigama koje su pričale priču o generacijama posvećenih zanatlija.

Tomohiro je ušao tiho, noseći s njim kutiju sa delikatno izrađenim komadima nakita koji su čekali dedinu procenu. Dedine oči, iako umorne, sijale su mudrošću i iskustvom. Uz blagi osmeh, pozvao je unuka da sedne pored njega.

Ispred njega su se nalazili dragoceni komadi – dijamantske ogrlice, prstenje ukrašeno safirima i smaragdima, narukvice s delikatnim zlatnim i srebrnim filigranom. Svaki komad je bio pažljivo očišćen i pregledan pre nego što bi ga složio u baršunastu kutiju. S lakoćom i veštinom, Tomohiro je polirao kamenje, brišući svaku mrlju dok nije blistalo savršenim sjajem i bilo spremno za transport.

⛩ Ranč "Cartier" JVRW1kD

"Tomohiro, moj dečače, šta si nam danas doneo? Vidim koliko si nestrpljiv da mi pokažeš, takav sam i ja bio kada sam svoje radove pokazivao svom djedu." upitao je djed, glasom punim ljubavi i ponosa.

"Pripremio sam nekoliko komada za tvoju procenu," odgovorio je Tomohiro, pažljivo otvarajući kutiju i izlažući njen sadržaj na radni sto.

⛩ Ranč "Cartier" JcEWBcd

Dok je deda pregledavao svaki komad, Tomohiro je strpljivo objašnjavao inspiraciju i tehniku iza svakog dela. Njegove reči bile su pune poštovanja prema dedinom znanju, a svaki pokret ruku odavao je koliko mu znači dedino mišljenje.

Deda je povremeno zastajao, podižući komade prema svetlu, ispitujući svaki detalj. Ponekad bi se nagnuo prema Tomohiru, dajući mu savet ili ukazujući na sitne korekcije koje bi mogle poboljšati savršenstvo komada.

Nakon zavrsene misije , jos jednom je poceo putovati i obilaziti razna podrucija ovog sveta. Na samom kraju sveta, nalazio se , cini mu se raj na zemlji. Sa prostranim zelenim dolinama i kanjonima koji su mu ocaravali oci. Usred doline, nalazio se jedan naizgled stari, ali isto tako i lepi ranc koji je upadao u oci svakome prolazniku. Odlucio je svratiti i pogledati sta bi mogao pronaci. Usao je unutra dok je zvonce iznad vrata zazvonilo. Unutra je video jednog starijeg coveka i nekog visokog momka koji se isticao po lila boji.
"Zdravo Zdravoo.."



Malevolent Pressence
: :
U momentu dok je pomno slušao savjete svog djeda na trenutak je čuo zvonce na ulaznim vratim koje ga je malo i trznulo.


"Opaa opaaa, pozdrav, dobrodošaooo prijateljuu!" - veoma ushićeno odgovorio je momku u nekom tamnijem odjelu koji je upravo ušetao na porodični ranč - "Kako bi mogao da ti pomognem?" - upitao je gledajući u zglobove na rukama i vrat pokušavajući da primjeti neki komad nakita ali nije uočio ništa na prvi pogled.

Dok je ulazio unutra decko se malo trznu te za malo ispusti nakit iz ruke. Yuri skinu kapu te udje unutra dok mu je ovaj postavljao pitanja.
"Da budem iskren, nisam siguran ni sta prodajete ovde."
"Mozes li me malo uputiti u to sta da uzmem, vidim nakit ali ne znam sta tacno."



Malevolent Pressence
: :
Zar je moguće da neko nije čuo za familiju Cartier, mislim biznis još nije toliko procvjetao kroz generacije ali očigledno su još postojali ljudi koji nisu znali šta znači biti član porodice Cartier. Uhvatio je djeda za leđa, okrenuo ga lagano prema nepoznatom mladiću govoreći - "Ako ti treba bilo kakva vrsta nakita...ovdje ćeš pronaći najbolje! Radimo sve isto generacijama i samo najbolji komadi idu na tržište tako da je kvaliteta zagarantovanaaaa!"


Potom je lagano pružio ruku prema nepaznatom maldiću - "Ja sam najmlađi član familije, Tomohiro Cartier! A tiii? ... i ajdee malo nabaci taj osmjeh nemoj da si mršt"

Druzeljubivi neki ljudi, odlucio je da pruzi ruku koja je onako vec bila onako hladna zbog manjka cirkulacije. Zatim se poceo okretati i razgledati oko sebe u nadi da ce naci nesto sto mu odgovara. Cinio mu se kao zanimljiv i druzeljubiv momak te je njega odlucio pitati za savet.
"Sta predlazes, mislis li da ima nesto za mene?"
⛩ Ranč "Cartier" Kite-kaito



Malevolent Pressence
: :
Hmm na prvi dodir osjetio je veoma hladnu energiju. Ali ovo je bila idealna prilika da uradi nešto opuštenije i malo povučene prirode bez puno šljašta sa većom količinom ekeselencije.

"Hmmm dozvoli samo jedan trenutak, sada se moram maksimalno skoncentrisati!!!" - pregledao ga je od glave do pete, uzeo metar premjerio obim njegovog vrata i zglobova na ruci, zatim malo pročavrljao sa djedom i pregledao po policama uzviknuvši - "EVO GA! ... znam šta tebi treba, neki srebreni lančić sa detaljima azurita. To je dragulj koji definitivnoooo ide uz tvoju auru prijatelju."

Naslonio se na zid cekajuci da momak iznese ono sto ima u ponudi. Razmisljao je o tome sta bi mu on mogao odabrati te se po malo i uzbudio. Uzviknuo je sav srecan da je nasao nesto idealno te je Yuri odlucio da pogleda na sta je to mislio.
"Pokazi mi sta imas, momak.."



Malevolent Pressence
: :
Dok je držao malu drvenu kutiju iza leđa pogledao je mladog posjetioca direktno u oči.

"Hmmm pa vidi sada ovako, malo više će da te košta, ali pošto sam ja pravio a nije neko iskusniji možemo vrlo lako da se dogovorimo"

⛩ Ranč "Cartier" QmEytQY
Polako je izvadio i otvorio malu kutiju te iz nje izvadio azuritnu narukvicu

Pogledao je govor njegovo tjela kako bi pokušao uočiti neku reakciju. Da li je to zadovoljstvo? Ili ne? Pitao je sam sebe. Znao je da ne može puno da mozga nego da mora ići sa svojim prvim osjećajem - "Ovo bi odlično komplimentovalo tvoju auru prijatelju!"

]Dok je ljubicasti izvadio narukvicu razgledao je stvari dok je po malo caskao sa njegovim dedicom. Izvadio je narukvicu koja mu je ocarala oci. Uzeo ju je u ruke i stavio oko zgloba.
#card1366
Oci su mu postajale sve vise uzbudjene, njegov ludacki nagon je postajao sve veci.
#card23
Voda iz bokala je pocela kruziti oko njegovog zgloba pustajuci caroban osecaj.
"Hmmm, zanimljivo...."



Malevolent Pressence
: :
Gledajući momka koji je upravo ispustio malo svoje energije na površinu nakon što je probao narukvicu, Tomohiro je odlučio da je bio red i da mu pokaže na najbolji način zašto bi mu dobro stajala ova narukvica.

"Eh sad, sam procjeni koliko vrijedi taj komad! Hahahahahah"

Zatvorio je oči i u momentu se pretvorio u kopiju mladića koji se nalazio ispred njega samo bez narukvice koja je krasila njegov zglob na ruci.

#card14

"Ta daaaaaa, evo pogledaj!"

Zaista poseban primerak imamo ovde, ali Yuri nije i dalje bio siguran u to. Razgledao je samog sebe posmatrajuci kako bi mu taj primerak stojao. Yuri je zatim odgovorio dubokim glasom.
"Tvoje je da procenis..."
Dok ga je gledao sharinganom pravo u oci.



Malevolent Pressence
: :
Nije se obazirao na bilo kakvu eventualnu pretnju od strane nepoznatog mladića i istinski je pokušavao da utopi svoj prvi komad nekom, jer bi to njemu doprinjelo u vidu velikog poštovanja od ostalih iskunih članova familije. Pa bi u jednu ruku i njegovo ime poraslo jer se neko odlučio da nosi jedan od Tomohirovih komada.

U isčekivanju da čuje pozitivan odgovor sa suportne strane pognuo je glavu i dalje u onom 'Ta-daa' momentu transformacije. Zatvorenih očiju je progovorio - "Ti bi bio prvi koji bi na sebi imao jedan dio moje mašte! Da si takav komad tražio kod nekog starijeg i iskusnijeg člana porodice vjerovatno bi te koštao oko 15-20 hiljada ryoa."

Čuo se blagi osmeh u njegovom glasu - "Aliiii pošto si ti prvi jubilarni kupac sa mojim pečatom, dobiti ćeš je besplatno ali očekujem da na svojim pustolovinama uputiš ljude kojima treba dobar i skup nakit prema meni!"

Potom je otvorio oči, blago se začudio kada je vidio upaljen sharingan i pružio ruku.

Dok je slusao Tomohirovu pricu shvatio je dedikaciju i samu naklonost prema porodicnom poslu koji je on radio. Zatim se Yurijeve oci vratise u prvobitno stanje te se on poce smejati iz svog glasa.
"HAHAHAHAHHA."
Zatim iz kaputa izvadi vrecu punu ryoa te je stavi momku na glavu u znak dobre srece i boljeg poslovanja.
"30 hiljada ryoa samo za tebe momce, zelim ti da ti posao cveta i pocastvovan sam sto cu biti tvoj prvi kupac, treba mi prenociste na nekoliko dana, jel slobodno negde ovde, u rancu imam tatami."
Nakon cega je pruzio ruku mladicu.
"Steta sto nema nekih drugih modnih komada..."

Tišinu i oštrinu u njegovim očima je prekinuo gromoglasan smijeh koji je ispunio čitavu radionicu i malo trznuo djeda koji se nalazio nekih pola metra od nepoznatog mladića. U momentu kada je čuo i vidio šta je ispred njega, vreća od 30 hiljada.... Nije mogao da vjeruje pa je u momentu dok su se još rukovali poskočio.

"Opaaaaa pa ti imaš veoma oštro oko i procjenu za kvalitetu nakita, hehehe! Zahvaljujem prijatelju!"

Zatim je laganom gestom pokazao mladom pustolovcu da se opusti u toplom kutku ranča pored kamina, te dodao - "Mislim da imam jedan madrac viška za tebe, neće ti trebati tatami. Slobodno prespavaj a dok se još nismo izmorili mogu ti pokazati par svojih komada koje još ni moj mentor nije vidio!"

Deda pored njega se trznu te Yuri proveri da se nije slucajno slogirao. Druzeljubivi momak ponudi mu mesto za spavanje koje on sa radoscu prihvati. Nakon toga ostavi svoje stvari te se prvo odluci oprati hladnom vodom iz bunara. Pokaza svoje muzevno i misicavo telo svima u okolini ukljucujuci konobaricama obliznjeg bara. Nakon toga odluci razgledati nove modele sa svojim novim prijateljem.
⛩ Ranč "Cartier" D4f57ba8a148e9302c9f0e7accf07b3b



Malevolent Pressence
: :
Nakon što je polako zajedno sa djedom zatvorio radnju izvadio je jednu bocu sakea koju je držao ispod svoga kreveta.

"Možda želiš da probaš ovo? Mislim da jače nisi probao, ali evo dozvoli da ti naspem jednu čašicu pa probaj."

Nasmijao se dok je točio, nakon čega je izvadio tri kutije koje su stajale u malom sanduku koji je bio pod ključem tik ispod stola

⛩ Ranč "Cartier" CFrMnh6 ⛩ Ranč "Cartier" N2Vi2ew
⛩ Ranč "Cartier" THLZ17g

"Ovo su ostale kreacije koje sam ja napravio pored ove koju si ti kupio!"

Nakon malo odmora na rancu on i Tomohiro postadose veoma bliski. Yuri zbog svog postovanja tudjeg rada i umetnosti , a Tomohiro zbog iskazivanja sebe i svoje umetnosti drugima. Zajedno su procenjivali Tomohirove modne komade , ali jedan Yuriju zapade za oko. Bila je to narukvica sa crnim dragim kamenjem i jednim velikim kamenom u sredini, pravi dragulj!
"Ovaj je bas lep, nego kako nabavljate ove dragulje, imate nekog ko vam nabavlja ili?"



Malevolent Pressence
: :
Pokušavajući da primjeti koji mu se najviše dopada uočava u momentu da mladog gosta privlači crni dragulj. Lagano kroz smijeh govoreći - "Hahaha..pa ni manje ni više nego oniks, veoma čudan dragulj zar ne?"

Kada je dobio pitanje od kuda nabavljaju dragulje malo je zastao, pogledao oko sebe i u svoga djeda koji već polako tonuo u san. Nakon par momenata promišljanja nije osjetio nikakvu lošu namjeru od strane svog prvog kupca pa je i podjelio svoju tajnu sa njim.

"Pa vrlo lako, vidiš.... kristali ce nalaze čak i u meni", potom je iz svog dlana kroz kožu izvukao kvarcni kristal, "neke ne mogu da proizvedem ali zbog svojih spodobnosti mogu da ih nađem lakše!"

Sa uzbudjenjem je slusao kako je njegov novi drugar objasnjavao sve o sebi, to mu je bilo jako zanimljivvo te je pratio svaki detalj. Bilo mu je veoma zanimljivo kako jedan klan ima ovakve sposobnosti i istrazivao je kako uticaj sredine moze dovesti do necega ovakvog.
"Predpostavljam da tvoj klan potice iz visokih planina i da je to mozda jedan od razloga ovakve anatomije."



Malevolent Pressence
: :
Pratio je njegov govor tijela i način na koji ga pomno sluša. Pitanje i konstatacija su ga malo začudile jer je bilo očigledno da je ovaj mladić veoma učen.

"Pa tako nekako, znaš kako kažu, najbolje kristale dobijaš pod najvećim pritiskom! hahahahah"

Pa ga je pogledao direktno u njegove zjenice - "A ti prijatelju...čuo sam za tvoj klan kroz priče svojih starijih članova obitelji mada ovo je prvi put da uživo imam kontakt sa nekim ko ima to što posjeduješ ti." - gestikulacijom ukazujući na njegove oči

Primetio je da je njegov prijatelj dosta ucen i polako je shvatio uticajnost njegove porodice. Video je da je dosta ucen i da dosta zna o svetu ali je takodje video i veliki potencijal u njemu. Gradja kristala iz svojih celija bila je stvarno posebna vrsta sposobnosti. On je primetio i sharingan koji je Yuri otkrio prilikom odabira nakita.
"Da... dolazim iz Uchiha klana, ali moja specijalizacija je psihicka ofanziva ili ti genjutsu, pored toga se bavim interogacijom."



Malevolent Pressence
: :
Nakon što je mladić otrkio par tajni o sebi, svom sharinganu i moćima koje specijalizuje, Tomohiro je uočio pravi momenat da okrene konverzaciju malo na šaljivu stranu.

"Opaaa pa interogacija i genjutsu je li???...... A hajde ti sad kada tako dobro čitaš um probaj pogoditi šta sam ja jeo prije 3 dana HAHAHAHAHAHAH"

Odvalio se grohotim smjehom u iščekivanju reakcije gosta.

Mladic je pokusavao da podigne komedicnu atmosferu te se Yuri malo opustio, postavio mu je pitanje u nadi da ga nasmeje.
"AHAHAHHAHAH, da nije mozdaaa.... Rice cake?"
Nakon cega je iscekivao odgovor dok je razgledao sve oko sebe pronalazeci savrsene umetnicke komade.



Malevolent Pressence
: :
"RICE CAKE" ... onako u čudu ga je pogledao direktno u oči, zastao pa se potom lagano osmjehnuo na njegov odgovor

"Pa tebi baš to dobro ide hahahahahahahahah, da rice cake je u pitanju"

Nazdravio je čašicom sakea upadajući u još dublji smjeh

Nakon što je obavio sve i uvjerio se da je gost siguran i lijepo se odmara. Tomohiro je zapakovao svoje stvari i spremio se na malu ekspediciju. Bilo je vreme da vidi nove pejzaže i proširi dodatno svoje vidike. Znao je da kada osvane jutro, da će gost uz pomoć ostalih članova obitelji moći također da nastavi svoje putovanje.

Cilj njegovog laganog putovanja je bio da proširi svoje vidike kao i da eventualno da pronađe neki novi kristal koji može ukomponovati svoju najnoviju kolekciju narukvica.

"Hahaha vidimo se uskoro topli dome!" - lagano je izašao sa porodičnog ranča sa osmjehom na licu.

Dolaskom na Ranč Kartier, sve one emocije detinjstva bi me preovladale. Lepo mesto, još lepši ambijent i čist vazduh, uz Tomija i lepo društvo. Uzeo sam ovih nekoliko dana kako bi se ponovo sprijateljio sa Tomijem. Ipak, godinama se nismo videli, a one se nisu mogle nadoknaditi u nekoliko sati sigurno. Ustupila je razmena iskustava, kako familija, klasična priča o curama. Naravno, izostavljao sam delove gde sam ispao loš momak. Spomenuo sam mu i nova poznanstva koja sam uspostavio - većinom o Genjiu sam pričao. Prijatan momak, slagali bi se. Pritom, pozdravio sam se s njegovim djedom koji je podelio pored koje lovačke priče - i po koju roze lajnu. Sve u svemu, lepo sam proveo ovde vreme.

Ali, svaka lepa stvar mora kad tad da prestane. Kolekcije zastaruju, moda se menja, a ja odlazim. Prenego što sam otišao, dao sam Tomiju lokaciju mog novog hideouta - dedine vikendice - mogao bi i on da navrati kad tad. S lepim steknutim memorijama i osmehom na licu napuštam Ranč Cartier.

Ugodan topli dom i dobro staro društvo koje je ponovo spojio je bilo sve što mu je trebalo da uživa makar na određeno vrijeme. Dani su prolazili kao minute jer ipak rijetko tko dobije priliku da nakon godina i godina se ponovo spoji sa svojim prijateljem iz djetinjstva. Dedo je u tih par dana uspio da nas i počasti sa šoton prahom koji je dugo godina čuvao ispod svog jastuka bez da je iko znao. Dosta različitih tema su razmjenuli i prisjetili se nekih stvari koje su im ostale memorisane iz djetinjstva. Čuo je i za par zanimljivih ljudi koje je on upoznao u svijetu na svojim putovanjima.

Ovo su Tomi bili najboljih par dana od kako je odrastao i postao svoj čovjek, no kada je Esau odlazio znao je da to nije zauvijek. Dobio je lokaciju od novog mjesta na kojem se Esau najviše nalazio koju je definitivno planirao posjetiti čim obavi još jedno lagano putovanje i avanturicu.

Sa prelijepim memorijama je gledao svog prijatelja kako odlazi u zalazak sunca znajući da će se uskoro ponovo vidjeti.