Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Put oblaka - selo nebeskih nomada

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Put oblaka - selo nebeskih nomada


Selo nebeskih nomada je poznato po svojoj prirodnoj medici, kako samo selo sačinjavaju monasi širom sveta, ovo je mesto prepuno monaškog i asketskog znanja. Ovo selo nije zatvoreno za strance ali imaju čvrste monaške zakone, tako da posetiocima ovoga mesta nije dozvoljeno da spavaju u ovom mestu. Dok ste u ovom selu morate ostati budni i po dvadeset sati. Selo se nalazi visoko u planine i ima 6 velikih hramova.



Konačno sam stigao do Sela nebeskih nomada, mesta koje sam morao da posetim otkad sam pronašao knjigu o Haien civilizaciji i čudne spirale. Selo se nalazilo visoko u planinama, i samo putovanje bilo je ispunjeno izazovima. Kada sam konačno ugledao šest velikih hramova, srce mi je bilo ispunjeno ushićenjem. "Ako neko može da pomogne to su oni." rekao sam u sav glas želeći da konačno odgonetnem misteriju hramova.

Put oblaka - selo nebeskih nomada 28f28ed1a675431d41f20e1a1a3195e2

Dok sam prilazio selu, jedan monah me je dočekao na ulazu. Bio je stariji čovek, lice mu je odavalo mudrost i mir. "Dobrodošao, putniče. Šta te dovodi u naše selo?" upitao me je ljubazno. "Iz daleka dolazim," odgovorio sam, pokazujući mu knjigu. "Pronašao sam ovu knjigu i želeo bih je predati vama. Verujem da će biti na sigurnom mestu ovde, siguran sam isto tako, i da će glavni monah udovoljiti mojoj znatiželji i otkriti mi nešto više kako o knjizi tako i o njenom značenju." Monah je pažljivo pregledao knjigu, a zatim se nasmešio. "Zahvalni smo na ovom daru. Naše selo nije zatvoreno za strance, ali moraš poštovati naše zakone. Izvolte i ostani budan što duže!" Šaljivo je rekao monah i uvek me je u selo.





Uskoro sam se našao u glavnom hramu, sedeći preko puta glavnog monaha Tanrime. Tanrima je bio čovek srednjih godina, sa blagim, ali pronicljivim očima. Držao je knjigu u rukama i pažljivo pregledao njene stranice. "Ova knjiga je zaista fascinantna," rekao je Tanrima. "Ali priznajem, čak ni ja ne mogu da rastumačim ovaj jezik." Nagnuo sam se napred, zaintrigiran. "Kako to mislite? Mislio sam da ćete vi ovde, u selu sa tolikim znanjem, moći da je pročitate." Tanrima je klimnuo glavom, još uvek proučavajući knjigu. "Razumem tvoje razmišljanje. Naše selo je dom mnogo mudraca i monaha iz raznih krajeva sveta, ali ovo... ovo je nešto sasvim drugačije. Čini se da je jezik drevniji nego što smo očekivali." "Znači, čak ni vi nemate odgovor?" upitah, osećajući blago razočaranje.
"Ne, ali to ne znači da knjiga nije važna," odgovorio je Tanrima "Važno je sačuvati je i nastaviti sa proučavanjem. Svaka stranica može sadržati dragocene informacije. Možda će jednog dana neko ko dođe ovde moći da je rastumači." "Razumem," rekoh, gledajući u knjigu. "Znači, ovo je tek početak njenog putovanja." "Upravo tako," složio se Tanrima. "Znanje koje nosi može biti ključ za otkrivanje mnogo toga. Važno je da je sačuvamo i čuvamo je za buduće generacije." Ostao sam da sedim sa Tanrimom još neko vreme, razmišljajući o važnosti očuvanja znanja i istorije. Osetio sam duboko poštovanje prema monasima i njihovom posvećenju znanju. Kada sam napustio hram, znao sam da sam učinio pravu stvar donoseći knjigu ovde, gde će biti čuvana i proučavana sa najvećom pažnjom. Posle dvanaest sati nesanice odlučio sam da odem iz monaškog sela. Knjigu sam ostavio tamo.

О Шинто религији Хаиен народа.


Инари Оками, такође знана и као О-Инари је врхунско божанство Хаиен народа и ками лисица, плодности, пиринча, чаја и сакеа, пољопривреде и индустрије, општег просперитета и знања. У ранијој Хаиен култури, Инари је такође била покровитељ мачевалаца и трговаца али услед затварања овог острва и добровољне Хаиен изолације, ова богиња губи ове атрибуте. Представљена као жена, Инари се понекад посматра као колектив од три или пет појединачних камија који су постојали у ранијој Хаиен култури. Чини се да је Инари постала главна богиња ове религије од оснивања светилишта на планини Инари (у делу мапе 71).

Богиња Инари је позната као живо божанство, што значи да су њена дела и чуда и даље присутна у Хаиен култури. Сваки Камуу који је до сада овладао свим знаним вештинама је уједно био и веома близак са овим божанством, за коју се верује да чини чуда кроз своје изасланике (камуу мудраце).

Инаријеве лисице, или кицтсуне, су чисто беле и делују као њихови гласници. Она се такодје понекад јавља у овој форми или у форми беле вране.

Према миту, Инари је, као богиња, дошла у Хаиен Кyусхуу у време његовог стварања усред тешке глади која је погодила земљу. „Она [Инари] је сишла са неба јашуц́и на белој лисици, а у руци је носила снопове житарица или жита. Ине, реч коју сада људи из Хаиен културе користе за пиринач, који је основна намирница на овом острву.

Ovo je pisalo na prvi stranicama knjige.