Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Esau - Ugovor

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Esau - Ugovor

Čekajući svoj red, uspeo sam da udjem u odaje Shikinawe. Na prvi izgled, izmedju dva Daimyoa, Shikinawa mi se više svideo - mora da je bilo do tog srebrnog brka, ili možda crne maskare oko očiju. Ulaskom u prostoriju, blago sam se poklonio. Bilo je vreme da iznesem svoju ponudu pred Daimyom. Nisam imao nikakav ugovor spreman ili bilo šta, to je bio posao zapisnika da sklopi. Svakako, bolje je nećkati se rečima nego prepravljati jedan te isti ugovor 10 puta.

'Poštovani Daimyo. Esau Armani, na vašoj usluzi.'

Popravio bih kragnu čas, nastavljajući

'Za početak, zanima me ko je pojava zvana Fujin Jasaka. Ako već planiram da se zaletim, moram biti spreman za njega. Neka kratka istorija, moći, za koga radi ili pretpostavke u vezi njega bi mi mnogo značile. Svaka informacija je bitna, ma koliko sitna bila.'

Stojao sam uspravno, moja figura je zračila karakterom i samouverenošću. Nastavio sam sa monologom

'Uz pokušaj ubista Fujina, želim da predložim i mogućnost eliminacije dela njegove podzemne mreže. Nisam upoznat u brojnost njegovih trupa, ali sam siguran da mogu da zadam ozbiljan udarac.'

Uz kratku pauzu, nastavljam:

'Cena mojih usluga je sledeća. Pre samog početka misije, mali znak pažnje (35 tokena). Mislim da je fer kao znak uspešne buduće saradnje - siguran sam u nju i ne sumnjam u svoje veštine. Za smrt Fujina Jasake i dela njegove bande zahtevam deo vašeg znanja. Poštujem vaše godine i smatram da imate mnogo više da ponudite od apsurdnog broja ryo novčanica i velikih parcela.'

Pare mi nikad nisu bile problem, te nisam bio zainteresovan za bilo kakvu ponudu u kojoj se spominjao ryo. Koliko god ja uzmem da potrošim to nije bilo dovoljno da namesti bilo kakav udarac mom budžetu, samim tim nije bila potreba za čekovima.

'Ostavljam na vama da odlučite da li je moja ponuda fer.'

Stojim na desetak metara od Daimyoa, iščekivajući njegov odgovor.

Esau. Ninja od koga je Shikinawa, pored Yashina i Kireia, takodje veoma mnogo ocekivao je upravo bio na redu. Jedini koji je dosao direktno, doveden u pratnji mojih strazara bez da je prethodno predao ugovor. Ugledan mladic je stojao i izlagao svoje potrebe, ili bolje receno - ponude. Nije zeleo da ga prekida odgovaranjem na svako pitanje zasebno, vec naprotiv, koristio je priliku da osmotri svaki detalj ponasanja ovog coveka. Pokret usta koje izgovaraju reci, mirne ruke koje iskoristise samo trenutak da nameste kragnu i maksimalno samopouzdanje u njegovim recima. Formalnost je bila na mestu, odlika kakva i treba da bude jednog coveka na ovakvom, vaznom, poslovnom sastanku.

...

Jasaka Fujin. Licnost sa kojom, naravno, ni nisu ljudi upoznati ovde ako ne racunamo Daimyoe i njihove najblize saradnike-cuvare. Skroz jasni predlozi su bili izlagani praceni pitanjima jednim za drugim nakon cega je nastala tisina. Veoma kratkotrajna tisina nakon koje Shikinawa zapoce odgovor jos uvek delom zamisljen namestajuci brk: 

Hm...Volim iskrenost.

Ustao je sa smeskom na licu, napravio dva koraka i pogledao kroz prozor. Jos uvek tako okrenut ledjima nastavi:

"Sve" poznate informacije o Jasaku Fujinu ce ti biti date momenat nakon sto je dogovor sklopljen. Naravno, neces biti uskracen apsolutno niti jednu informaciju koja bi mogla da utice na rezultat ove potere. Cilj nam je uspeh, zar ne?

Okrenu se sada nazad ka njemu i gledao je Esau-a direktno u oci.

Moje znanje jednom ninji kao sto si ti ne moze da znaci. Ali...naravno da mogu ispuniti tvoja iscekivanja. Pod uslovom da ti ispunis prvo svoja. Mislim da dogovor definitivno imamo. Covek koji ce odraditi moj deo dogovora ce biti kontaktiran u narednih sat vremena. Imam neki osecaj da mozemo verovati jedan drugome. Glava Jasaku Fujina. Nista manje.

Kako zavrsi svoje izlaganje ponude koja je itekako bila samo prihvatanje uslova koje je postavio Esau - pruzio je ruku. Dopustajuci i pozivajuci na njegov prilazak. Jos jedna, ne standardna praksa u ovom svetu. Redak dragulj koji je stojao pred njim, osecaj sigurnosti, osecaj uspeha koji mu je na dohvat ruke. Ta neka ispunjenost je drzala Shikanawu budnim i energicnijim iako do malopre bese umoran. Umoran od dugog dana tokom kojeg je svaki minut proveo u poslu. Glavno jelo koje behu ugovori-sastanci, i naravno jos mnostvo poslatih poruka, zahteva kao i naredbi koje je dodeljivao strazarima u medjuvremenu. [Ovaj obecava...] su bile jedine reci koje su mu se vrtele po glavi. Papirologije se svakako nece izvuci, te nakon dogovora izvadio je papir iz fioke koji je licno krenuo da popunjava perom. Tu je pisao glavni zahtev i naravno nagradu za uspesno uradjen posao. Bez ugovora sve reci do sada bi bile uzaludne.

Aneks Ugovora :


Pre nego sto odes -

Pokazao mu je rukom da sedne i nastavio recenicu.

"Dopusti" da podelim neke informacije sa tobom. (Dobijas 35 Tokena)

Pregovori su prolazili svilenije od moje košulje. Skoro svi moji uslovi su bili odobreni - godine i iskustva od prethodnih poslovanja su naoštrili moje šesto čulo za biznis. Uslišio sam poziv Shikinawe i prišao sam mu, održavajući blagi smešak dok sam se rukovao s Daimyom lično. Mogao sam samo zamisliti koliko se načuo glupih i nerealnih ponuda pre moje, al šta ćeš, to je cena ovoga posla.

Daimyo je lično krenuo da sastavlja ugovor, možda najneočekivanija pojava ali izgleda da sam bio vredan toga. Prilikom prelaska ugovora, nisam bio baš najsigurniji o imenu koje je naveo - možda je bilo do švrakopisa ili je čovek samo dobio šlog u trenutku pisanja. Nadam se da je bila prva opcija. Klimnuo sam blago glavom, nastavljajući

Ne vodim se po poreklu, ali..'

Uz par brzih zamaha perom, ostavio sam svoje inicijale, svoj autogram na ugovoru.

EA

'Izgleda da imamo dogovor.'

S potpisanim ugovorom, jedino što je ostalo jeste da čujem informacije o Jasaki. Uz predlog, seo sam nasuprot Daimya, zainteresovan za priču koju je starac hteo podeliti.

Nakon nekoliko iscrpnih nedelja, opet sam se našao ispred Shikinawine kancelarije/poslovnog prostora. Jedino što je ostalo jeste da unovčim svoj ugovor i završim s ovim formalnostima. Zajedno sa stražarom ulazim u praznu kancelariju, iščekivajući bilo koga od nadredjenih da dodje i završi sa ugovornim obavezama.

Ulazeći u kancelariju, bila je nešto više praznija nego inače - možda je bilo do toga što trenutno nisu tu bili njegovi bodigardovi - a možda se i raspored biljaka promenio od kad sam poslednji put bio tu. Kao dekoraciju, ostavio sam Fujina na sred poda ispred mene u ležećem položaju, a zatim sam krenuo da razgibavam rame pošto ipak, proveo sam podosta sati vucarajući njegovo bledo telo po svetu.

Kompleks je do sad trebao biti obavešten o mome prisustvu i dostignuću i samo je bilo vreme kad će se neko od bitnijih ljudi unutar njega pojaviti.

Moglo čuti koračanje ljudi u nekoj stalnoj žurbi ispred kancelarije Shikinawa Nome. Taj konstantan ritam probili su teški glasni koraci koji su se jasno približavali ovoj prostoriji. Kroz vrata prolazi Daimyo, ali ne onaj očekivani. Prati ga samo jedan najpouzdaniji asistent koji nosi trobu. "Esau Armani." Jasno je izgovorio Karamatsu tik kako je ušao. "Doneo si telo Fujin Jasake?"  Više retoričko pitanje s tim da se to već pročulo i da je isto to telo na sred prostorije. Ryoki je prišao i seo na mesto Shikinawe. Prekrstio je ruke vidno nervozan ali je održavao staloženost.

"Kao što si verovatno primetio, Daimyo Shikinawa trenutno nije prisutan da ispuni svoj deo ugovora." Rukama je signalizirao svima osim Easu i svom asistent da napuste kancelariju te je nastavio kad su oni to i uradili. "Sve što kažem od ovog trenutka ostaje između nas. Očigledno se Shikinawi nešto dogodilo. Neki već spekulišu na najgore. Iskreno to je i moja pretpostavka." Asistent je podigao onu torbu na sto.

"Imam predlog. Samim tim što je Sikinawina lokacija nepoznata i tvoj ugovor je na ivici. Ja ga ne mogu upotpuniti, ali ti ga mogu nadohnaditi." Gurnuo je torbu ka Easu. (200tokena i 15 skrolova) "Uz to tražim i tvoju saradnju. Činjenica da si uspešno eliminisao Fujina mi je dovoljna da shvatim tvoje veštine i trenutno mi takav nindža treba. Ne znam sa kim imamo posla." Ovo je bila velika retkost. Karamatsu ovakve rizike nije uzimao, ali mu sada nije bilo sve jedno.

Ustao je i polako prišao Esau sa strane. Ispružio mu je ruku kao poziv za saradnju. "Šta kažeš?"

U iščekivanju nekoga mogao sam osetiti hajper sensom nekoga kako ide uz pratnju ka kancelariji. Spreman da se suoči sa Shikinawom, umesto njega našao se mladji i smedji daimyo. Nisam imao neke informacije o njemu, ali sam zaključak da je on došao umesto Shikinawe je moglo mnogo stvari da nagovesti. Kako je izgovorio moje ime, odgovorio sam.

'Gosn. Daimyo.'

Njegovo retoričko pitanje je pomalo delovalo čudno meni jer ipak, to je bio zadatak ne samo meni, već mnogim šinobijima. Al retoriku na stranu, zanimalo me je šta je Karamatsu imao reći - bio je vidno nervozan, a šta god uspe da unervozi Daimyoa mora biti ozbiljno. Pažljivo sam slušao brige Daimyoa, pomalo zapanjen kako se uopšte nešto ovako moglo desiti. Doduše, torba koja je proklizala do mene je uspela da me okrepi pošto ipak, isplata je bila na redu.

'Kradja novca je jedna stvar. Navodna smrt Daimyoa.. druga.'

Rekao sam, razmišljajući..

'Čim mi ovo vi govorite u tajnosti, znači da niko drugi ne zna za trenutno stanje. Polaskan sam vašim poverenjem.'

Nasmejao sam se blago, prelazeći prstom preko torbe koja je bila puna neznanih blaga.

'Prihvatam Vaš predlog. Situacija je komplikovana pošto ništa nije zasigurno. Od mene možete očekivati potpunu diskreciju, ali isto tako očekujem vašu potpunu podršku i kooperaciju.'

Karamatsu mi nije nit mirisao nit smrdeo, ali način na koji je izneo sve ovo je bio iskren - stvarno ga je zanimalo šta se desilo sa njegovim prijateljem - drugim Daimyoom. Ispružio je ruku ka njemu, rukovajući se snažno s brkatim nindžom.  Da može sad bih upalio sharingan čisto da doprinesem atmosferi, ali mislim da se ne bi najbolje završilo. Prilikom prekida rukovanja, obratio sam mu se još jednom.

'Mislim da kradja novca nema veze sa njegovim nestankom - Fujin je bio sposoban šinobi, da je to hteo, Shikinawa bi pao u trenutku. Zaključak je da njegov nestanak ima veze sa nečim skorišnjim. Banket je bio pun slobodnih i opasnih šinobija - ja bih započeo od tog dana. Želeo bih listu prisutnih šinobija i njihove ugovore. Bilo kakva informacija, makar bila minorna, je bitna.'

Čekao sam Karamatsuov amin.

Ostao je ozbiljan i da situacija nije ovoliko teška osmehnuo bi se sklopljenim dogovorom. Svakako mu je malo laknulo. Ima čoveka koji deluje dovljno iskusan i spreman za saradnju. Prišao je asistentu koji mu je dodao dva skrola. "Nažalost, ne mogu da ti dam Shikinawine ugovore. Ovde imaš dva moja ugovora sklopljena tog dana i listu ljudi primljenih na banket." Dao je ugovore sa Yurijem-Ichikawaom i Divusom svom novom saradniku.

Posle nekoliko trenutaka, asisten je pružio Easu malu drvenu ploču sa nalepljenim pečatom. "Možda si čuo vesti o izgradnji novog sela. Šansa je dobra da će tamo biti neko ko je povezani sa nestankom. Želim da odeš tamo i pokušaš da saznaš što više. Naravno potpuno diskretno." Pokazao je na ono što je asistent držao. "Stalno nosi ovo sa sobom. On će uvek znati gde si ako nešto bude apsolutno neophodno." Pogledao je ka svom asistentu.

#card893

Prelazeći ugovore, apsolutno ništa bitno nisam mogao naći, barem na prvi pogled. Mogao sam samo da zaključim da Karamatsu lepo plaća. Stavio bih skrolove u džep, možda mi zatrebaju kasnije ali za sad, nastavio sam da slušam njegove klice. Vest o izgradnji novog sela mi nije nešto zagolicala interest - poslednji put kad je neko obećavao bezbednost i stabilnost - sala za venčanje je eksplodirala. Špijunaža kao autsajder može biti opasna, ali se opasnosti nisam plašio - tome je svedočio Fujin koji je ležao mrtav na podu.

'U redu, gospodine.'

Prihvatio sam drvenu ploču.

'Ako saznate nešto u medjuvremenu, znate gde da me nadjete.'

Sastanak je bio okončan, nisam više imao ništa dalje s Karamatsuom da razgovaram. Sa par novih trinketa i torbom punom bogatstva, napustio sam salu za sastanke i uputio sam se ka izlazu gde sam usput pokupio svoje stvari, uputivši se ka svome novome objektivu.