Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Wilsonovo šetalište - Page 2

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Wilsonovo šetalište

First topic message reminder :

Wilsonovo šetalište - Page 2 Original

Wilsonovo šetalište jedno je od glavnih atrakcija grada.To šetalište ograđeno je raznim biljkama, stabljikama i slično.Često se mogu primjetiti osobe koje rade na terenu, tačnije na tom šetalištu.Tu su da svakodnevno brinu o biljnoj i životinjskoj sredini.Šetalište, kako je lijepo u popodnevnim satima, još je ljepše u onim večernjim.Tada se upali rasvjeta na samom šetalištu i mogu se čuti cvrčci koji proizvode razne zvukove.Na svakih nekoliko metara je smještena klupa za odmor i uživanje u pogledu koje pruža ta priroda.

Broj reči: 124

Broj reči: 123

Guts je posle onog lepog vrta, stigao do takozvanog Wilsonovog setalista. Nije bio toliko ispunjen cvetovima i raznim biljkama kao i vrt, ali je imao neki svoj sarm koji je odisao celim mestom. Setao se malo tuda, te ugledao jednu klupu ispod drveta i seo na nju. Bila je u hladu, tako da je to bilo savrseno mesto za odmaranje.

Pošto je tek ustao i napustio svoj dom odlučio je prije doručka da se malo prošeta wilsonovim šetalištem za koje je čuo sinoć kada je bio u jednom kafiću.Šetajući tim jednim puteljkom, ja jednoj klupici je vidio samog momka koji sjedi i uživa u pogledu.Odlučio mu je prići.

Ej, čekaš nekog ili?

Dok je Guts sedeo i uzivao u lepom vremenu, na ovoj klupici u hladu, na setalistu Wilsonovom, odjednom niotkuda pojavio se jedan mladic, naime po samom izgledu dosta mladji od Gutsa, i upitao ga da li ceka nekog ovde. Guts je naravno odgovorio:

Ne, ne, ne cekam nikoga, dosao sam malo ovde da uzivam u lepo vremenu.

Saslušao je sve što je on imao da kaže.Na sve to je samo klimnuo glavom i rekao:

Slobodno?

(pokazavši na slobodan prostor na klupici pored, do tada Hanu, nepoznanika)

Te čekajući odgovor nakašlja se koji put.Nije znao razlog tome ali je u svakom slučaju bio siguran da nije neka gripa ili slično.

Iako Guts nije ocekivao drustvo, ovo mu nije bio problem. Momak je izgledao druzeljubivo tako da nije bilo razloga da Guts propusti priliku da se upozna sa jos nekim iz ovog grada.

Da da slobodno sedi - Te se pomeri malo u stranu kako bi oslobodio mesta da sedne ovaj mladic koji je stojao trenutno ispred Gutsa.

Nakon što je Han dobio dopuštenje da sjedne na tu klupicu odlučio se predstaviti:

Ja sam Han Holton, bivši pirat.Ti?

Baš ga je zanimalo njegovo ime jer je po izgledu bio dosta zanimljiv i interesantan.Čekajući da on odgovori na pitanje, Han se malo pomjeri kako bi se bolje namjestio.

Momak je seo pored Gutsa te rekao svoje ime. Han Holton, zvucalo je kao da je ime iz neke strane zemlje.

Drago mi je Hane. Moje ime je Guts.

Nakon sto se i Guts predstavio, izvadio je iz dzepa kutiju cigara, i izvukao jednu iz kutije. Zatim je uzeo upaljac i zapalio tu cigaru, te vratio upaljac nazad u dzep.

Guts, lijepo ime.

Prokomentarisavši nešto o njegovom imenu želio ga je upitati kako je on dospio u ovaj grad.Da li je na isti način kao i Han i tako te stvari.

Otkud tebe u ovom gradu, kako si dospio tu?

Pa, sada, to je vec malo teze pitanje. U sustini, imam problem sa amnezijom, ne secam se nicega iz svoje proslosti. Dosao sam u ovaj grad cisto zbog njegovog drugog imena, Grad Pocetaka.

Rekao je ovo Guts te uzeo jos par cimova svoje cigare. Vreme nije moglo da bude lepse z
a odmaranje u prirodi pogotovo ako je na ovakvom setalistu.

Shvatio je da se Guts ne sjeća ni kako je došao na ovaj svijet pa mu je Han želio ispričati njegove avanture.

Pa, nije da se hvalim ali u prošlom svijetu bio sam glavni pirat, kapetan jednog borda.U jednom od bitki bivam ubijen od nepoznatog lica te nakon neizvjesnog vremena sam reinkarniran ovdje u gradu bez tame kako ga oni nazivaju.Veoma burno, zar ne?

Te nabaci smiješak na lice.

Prica koju je Han ispricao je bila veoma zanimljiva i fascinantna. Guts nije znao za ovakav koncept reinkarnacije, sto ga je veoma zaintrigiralo.

Wow, znaci bio si velika glava nekad a? I kako sada, da li imas iste osobine istu snagu i moc kao sto si nekada imao, ili si vracen na nulu, onako sve ispocetka?

Sva Gutsova pitanja su na neki način pogodila Hana jer je imao ogromnu moć u prošlom svijetu a ovdje je samo učenik.Odlučio mu je reći kako sada stoje stvari:

Žalosno ali istinito, vraćen sam na nulu.Moja duša u novom tijelu.Tek sam učenik i još uvijek sam na teoretskom dijelu borbe.Učim se, šta da se radi.

Te u sekundi smiješak nestade i pojavi se malo tužna faca.

Hmm, pa to je bas "Unlucky". Ali dobro sta sad staje tuje, mislim ono sta sad, bice bolje, bitno da je nekad bilo lepo i tako to. Kontam da ces ti brzo nauciti i povratiti sve svoje stare moci i tehnike. Mislim, kontam da ce ti biti lakse sad po drugi put nego onda kada si morao prvi put da ucis kontam da je tako logicno.

Trebalo bi da sada ide malo brže nego što je tada išlo.

Sa tom rečenicom želio je da završi pričanje o sebi.Zanimalo ga je nešto više o Gutsu pa ga je upitao:

Aj reci mi nešto više o tebi, zanima me.Vjerujem da si položio prvi ispit...

Lagano je dosao do setalista keon grada,to je bila glavna atrakcija za ljude iz keona.Setaliste je bilo relativno mirno i prostrano.Kisuke je volio ovo setaliste bas zbog tog.Nastavio je dalje sa setanjem.Nije znao gde dalje.

Tako je, prvi ispit sam polozio lagano. Nije bio nikakav izazov, mada to je za ocekivati posto je to ipak prvi ispit, i treba da bude lagan po mom misljenju. Verujem da ce sledeci ispit biti znatno tezi od ovog prvog, to je logicno naravno. Mada iako ocekujem da ce biti tezi, cisto sumnjam da ce biti toliko tezak da padnem.

Slažem se s tim da su prvi ispiti logično lagani ali isto tako mislim da što više napredujemo, ispiti će biti sve teži i teži i naši zadaci će biti sve opasniji i opasniji.Nego, šta planiraš u budućnosti, napuštaš grad i nastavljaš sam ili ipak ostaješ ovdje?

Hmm, pa nisam siguran idalje sta cu raditi u buducnosti. Ako ovaj grad postane dosadan, i bude krenuo da me smara, otici cu naravno. Takodje ako ovaj grad ne bude imao nista vise da mi ponudi sto se tice sticanja moci i snage, i to ce biti jedan od faktora koji ce me naterati da momentalno napustim ovaj grad jebiga staje tuje.

Slažem se s tim ali mnogo je opasno da napustiš ovaj grad jer svuda unaokolo, gdje god se okreneš vlada tama i samo čekaš trenutak kada će te progutati crni mrak.Što se mene tiče još uvijek ostajem u ovom gradu, barem dok malo ne ojačam.Nego, mogli smo negdje na piće.Šta kažeš?

Hmm, pa ne ide mi se bas idalje sa ovog mesta. Mozda da jos malo odmorimo vamo pa onda mozemo otici do neke kafane malo da pijemo i uzivamo u dobroj muzici. Malo me noge idalje bole posto se ceo dan negde setam i ovo mi je bio prvi put da sam malo seo da odmorim danas, bas sam se onako haos umorio.

Važi, kako kažeš.Nego šta ti misliš o ovom šetalištu.Meni je baš lijepo doći ovamo i odmoriti dušu u pogledima.Jednostavno uživam u tome.

Razmišljajući o tome što je sada rekao, dodatno je upitao Gutsa:

Nego, koliko ti godina imaš, izgledaš dosta starije od mene.

Imam dvadeset i pet godina. Nekako iako se ne secam 90% svoje proslosti, secam se kad mi je rodjendan. Bas bi bio u teskoj depresiji da ne znam kad sam rodjen i da ne znam koliko godina imam, to bi bio bas haos bedak buraz realno iskreno. Koliko godina ti imas Hane Holtone? Izgledas dosta mladje od mene.

Na svaku Gutsovu rečenicu, Han je samo klimao glavom.No, kada ga je upitao za godine odgovori mu:

Pa i jesam, dosta sam mlađi od tebe.Imam devetnaest godina.Kažu da su to najbolje godine života.Šta ti misliš.

Te desnu ruku stavi na oslonac klupe za bolji ugođaj.

Hmm, pa ja mislim da to i jesu najbolje godine zivota. Drustvo zene, alkohol, droga, tad je bas zabavno. Ili barem tako cujem iz raznih prica posto se ne secam tacno kako sam ja proveo te godine nazalost. Glupava amnezija bas je sranje, ne volim sto je imam, voleo bih da jednog dana vratim sva svoja secanja.

Najbrojao je dosta argumenata zašto su baš to najbolje godine života ali Han ipak misli da je pretjerao.

Droga, ne bih rekao da je to primjereno za jednog borca.

Te na priču o amneziji samo slegnu ramenima pa progovori:

Pa jeste, to je baš zeznuto.

Pa ne znam. Cuo sam da je droga bas fina. Alkohol znam to sam konzumirao vise puta. Ali definitivno cu se upustiti u vode droge. Bas me zanima rad svih droga koje postoje. Sem onih sto treba da se bodes u venu, to mi je bas odvratno i bas ne bih voleo da probam, ali ovo ostalo, mislim sta sad, sto da ne jednom se zivi!

Nije bio baš siguran da jednom borcu pristoji da se upušta u takve vode.Mislio je da će ga to samo maknuti sa pravog puta, ali ko je on tu da se mješa u tuđi život.To je njegova odluka i tu je kraj priče.

Radi šta oćeš, ali opet ti kažem da to ne pristoji jednom borcu.

Te okrenu glavom lijevo desnu čuvši puckanje.

Borac, to je vec zajebana filozofija. Sve zavisi kako gledas na to. Da li je borac, figura coveka koja oznacava snagu moc i olicenje postovanja i ugleda, ili je borac ipak sljam coveka, koji ne ume nikako drugacije da se snadje u zivotu, sem oduzimanja zivota drugima? Nisam siguran idalje, ali pokusavam da saznam odgovor na to pitanje i da razaznam da li je jedno ili drugo.

Iskreno mislim da nisam dovoljno dorastao da dajem odgovor na takva pitanja.Ali svako ima svoju filozofiju i ima neke svoje definicije.Mislim da je borac osoba koju je život natjerao da se bavi tim stvarima.Nije borac kriv što je bio primoran da ubije određenu osobu u nekom ratu i slično.Tako ja vidim osobu koja se naziva borcem.

Hmm, pa dobro, i to je lep nacin da se sagleda sustina borca. Lepo razmisljas Hane svaka cast. Danasnji dan je veoma lep zar ne? A i ovo samo setaliste je predivno. Ovaj grad stvarno ima lepe turisticke atrakcije. Mislim, doduse nisu bas namenjene samo za turiste nego i za nas koji zivimo u ovom gradu.

Mhm, hvala.Naime, slažem se s tim da je prelijepo ali uvijek može bolje, zar ne?

Malo zastade pa nastavi...

Mogu se još malo potruditi i zaposliti još ljudi koji će brinuti o biljnom i životinjskom svijetu ovdje.Još jedan, maksimalno dva čovjeka su sasvim dovoljna da sve to dovedu u savršenu formu i da sve ovo izgleda deset puta ljepše.

Hmm, to je dobra ideja iskreno da ti ja sada kazem drugar moj brat moj. De ne de ne , da imaju jos par radnika ovo mesto bi bilo bas bas haos top sredjeno i bas u fulu onako kontas razumes sta ti campri? Mozda cak i da dozvole da se volontira vamo. Ja bih iskreno dolazio vamo sta nije toliko zahtevan posao realno.

Iskreno, koji god posao da mi zadaju ovdje u gradu ima da obavim do savršenstva, jer ipak oni su me povratili u život.Koliko god to čudno zvučalo.Nego, imaš kuću ovdje u gradu?

Upita ga jer je pomislio da bi mogli kasnije otići do njegove ili Hanove kuće da u miru sjednu i popričaju.

Sada je Sandokan došao do nekog šetališta.To šetalište ograđeno je raznim biljkama, stabljikama i slično.Često se mogu primjetiti osobe koje rade na terenu, tačnije na tom šetalištu.Nastavio je hodati gledajući prelijepe cvijetove i jođ druge biljke.Sandokan je nastavlja dalje svoje putovanje bez i jedne rijeći,jer je samo promatrao ovu ljepotu.

Da da imam Kucu ovde u gradu. Na samom obodu sela se nalazi, mala je posto ja zivim sam ali zadovoljava moje zivotne potrebe kako treba. Realno kada zivis sam ni ne treba ti sada bog zna sta stvari i ne znam ti ni ja kakva kucerda. Jedna mala kucica sa osnovnim stvarima je sasvim dovoljna za mene i moj zivot

Naravno, slažem se, tačnije znam jer i ja živim sam.Iskreno je zanimljivije osamostaliti se i živit svoj život nego imati "ženu svog života" i da ti se ta ista žena miješa u život i sve tvoje odluke.Nekako je lakše i opuštenije kada živiš sam, zar ne?

Pa sada, nisam bas siguran da li je to skroz tacno za sve ljude. Neki bas zele da imaju zenu svog zivota. Naravno ja nisam jedan od njih da se razumemo, meni je ovakav zivot sasvim savrsen. Mada dobro doduse, ne osudjujem one koji zele da se skrase sa osobom koju vole. Nije ni to lose ako sagledas sve kako treba.

Sve je to okej što se tiče osoba koji žele da imaju zajednički život ali ipak, što se mene tiče, ja sam cijeli život sam i sam se borim za sebe i ne želim to da mijenjam.Zar nije ljepše da odeš na pivo sa prijateljima i da te niko ne cima svakih pet minuta, gdje si i šta radiš?

Pa dobro, mada opet ne treba gledati na to tako. Ako je vec to "zena tvog zivota" trebalo bi da se onda nadje neki komrpomis i da se ne radi to tako kako ti kazes. Iskreno sada sam vec poceo da lupam gluposti nemam ni sam pojma sta pricam mozda me je malo ovo sunce udarilo bas nemam pojma poblesavio sam.

Ma opušteno, hoće to ko bude puno na suncu.Vjeruj mi, dosta godina provodenih na otvorenom okeanu pod užarenim suncem mi je dalo dosta iskustva što se tiče toga.Ekipa ispred koje sam ja bio kapetan su konstantno imali problema s tim.Dani i dani ispod užarenog sunca ne izgleda baš bezazleno.

Uh, verujem u to sto pricas. Mogu misliti kako je biti tako ceo zivot na otvorenom moru gde przi sunce bas bas konstantno. Tezak je to zivot bome. Ali okej ajde nije kao da je lose iskreno. Ceo zivot provedes u istrazivanju putovanju i avanturama. Takav zivot bogami mogu ti reci zvuci dosta primamljivo i fino iskreno realno.

Pa i nije to baš tako bajno i krasno kako ti zamišljaš.Kao kapetan konstantno moraš voditi brigu o svojoj posadi i slično.Svakog trenutka u daljini možeš ugledati protivnički brod koji je znak za opasnost tebe i tvoje posade.Nije baš tako zabavno i avanturistički.Naravno ne mogu reći da je konstantno vladala neka bitka, ima li smo i dobrih trenutaka zajedno ali opet u podsvjesti je ta opasnost koja može pristići.

Pa dobro da predpostavljam da je stresno dosta. Ali dobro nije sve tako crno. Bas zbog toga sto je stresno i opasno uvek, bas zbog toga je i zabavno. Konstanto biti u opasnosti i boriti se za svoj zivot, krv mi prokljuca na samu pomisao toga. Takav zivot ja zelim da zivim. Ne zelim da provedem ceo zivot u miru iskreno.

Pa gledaj, iz te pozicije možda izgleda avanturistički i zabavno zbog opasnosti koje nadolaze ali kao kapetan, imaš veliku odgovornost i sve mora biti na svome mjestu.Ti odgovaraš za sve loše što se desi na tom putovanju morem.Naravno, najljepši trenutak je tada kada se vratiš na svoje mjesto, na obalu u svoj dom kada te potapšu po ramenima i kažu "bravo, vratio si ih sve žive i zdrave".Baš zbog toga sam proglašen kao kapetan glavnog broda.

Svaka cast Hane. Nego reci mi, kako si uopste umro u proslom zivotu? Zbog cega si se reinkarnisao uopste?

Rekao je ovo Guts te iz dzepa izvadio svoju kutiju cigara i iz nje opet izvadio jednu cigaru. Zatim je izvadio i upaljac i zapalio tu cigaru koju je izvadio. Vratio je svoj upaljac nazad u dzep te povukao prvih par cimova cigare.

Guts ga je upitao nešto na što Han nije znao odgovoriti pa mu je rekao iskreno:

Iskreno ne znam niti ću ikad saznati ko je počinilac tog sramotnog djela.

Zbog Gutsove amnezije nije ga ni pitao više ništa što se ticalo njegove prošlosti.

Guts je pusio svoju cigaru onako bas stratveno skroz je uzivao u njoj. Zapitao se dal mozda i Han pusi cigare, iako ne izgleda kao lik koji bi pusio da bude Guts skroz iskren. Ali opet bolje pitati nego skitati tako da je Guts okrenuo glavu ka Hanu i upitao ga sledece:

Da li i ti mozda zelis jednu cigaretu Hane Holtone?

Guts ga je ponudio cigaretama na što se Han zgrozio i naravno odgovorio:

Ne konzumiram te gluposti.Mislim da su mnogo štetne a ja živim zdrav život.Trening, zdrava hrana.Možda jedina loša moja navika jeste koja čašica alkohola ali bože moj, niko nije savršen.

Ja ni sam nisam siguran zbog cega pusim cigare. Znam samo da sam imao zelju da ih pusim i da se ta zelja ugasila kada sam zapalio. Eh jesu stetne ali nekada mogu da opuste coveka i da te nekako smire. Nisam ni sam siguran kako to sve radi ali verovatno je taj ozloglaseni nikotin zasluzan za sve to sto sam naveo.

Ovisnost moj Gutse, ovisnost.Nisi ih ni trebao probati ali šta je tu je.Nego, mislim da bi trebali poći na kapiju, znam da se tamo dešava neka atrakcija.Pođimo.

Te tako ustadoše sa klupice i pođoše prema kapiji gdje su bili pozvani.