Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Mizu Greben

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Mizu Greben

Mizu Greben je bio mesto koje su retko posećivali obični ljudi. Nalazio se duboko u zemlji Vode, poznat po svojim nepristupačnim stenama i stalnoj izmaglici koja je obavijala ceo greben. Bio je savršeno skrovište za svakoga ko nije želeo da bude pronađen


Mizu Greben

Mizu Greben je bio mesto koje su retko posećivali obični ljudi. Nalazio se duboko u zemlji Vode, poznat po svojim nepristupačnim stenama i stalnoj izmaglici koja je obavijala ceo greben. Bio je savršeno skrovište za svakoga ko nije želeo da bude pronađen, a upravo tu se nalazio Shiroi Enma – tim senzor ninji s neverovatnim sposobnostima percepcije.

Moj zadatak bio je jednostavan na papiru: prikupiti informacije o Shiroi Enma i njihovim planovima. Ali znajući da se suočavam sa senzor ninjama, zadatak je bio sve osim jednostavan. Njihova sposobnost da otkriju skrivene neprijatelje i predvide poteze bila je zastrašujuća. Morao sam da budem oprezan, svaki korak pažljivo isplaniran.

Dok sam se kretao kroz izmaglicu Mizu Grebena, osećao sam da sam neprestano pod prismotrom. Njihova prisutnost bila je opipljiva, ali još uvek nisam mogao da ih lociram. Bilo je jasno da su već znali da sam ovde, ali još nisu napali. Bili su oprezni, čekali su da napravim grešku.

Dok sam prilazio centralnom delu grebena, sakrio sam se iza velike stene i počeo da osluškujem. Očekivao sam neki zvuk, bilo kakav trag koji bi mi pomogao da lociram tačnu poziciju neprijatelja.

"Moraš biti pažljiviji," rekao sam sebi u mislima, svestan da bi svaki pogrešan potez mogao biti moj poslednji.

Čuo sam tihi šum, kao disanje na vetru. "Ovde si," šapnuo sam, pripremajući se za ono što će uslediti. Morao sam brzo da donesem odluku – ili ću napasti, ili ću čekati da se otkriju.





Prvi kontakt

Izmaglica u Mizu Grebenu bila je gusta poput najdeblje zavese. Dok sam napredovao, uvidi senzor ninji postajali su sve jasniji. Bio sam svesniji njihovog prisustva, kao da me njihovi pogledi probijaju kroz senke u kojima sam se skrivao. Njihova sposobnost da osete čak i najmanju promenu u atmosferi bila je fascinantna, ali i zastrašujuća.

Dok sam se približavao jednom uskom prolazu, osetio sam kako mi dlake na vratu stoje uspravno. Bio je to instinkt, onaj osećaj da me posmatraju. Nije bilo vremena za oklevanje. Izvukao sam katanu iz korica i pripremio se za ono što bi moglo uslediti.

Iznenada, senka je iskočila iz izmaglice, napadajući me neverovatnom brzinom. Kunai je presekao vazduh dok sam se instinktivno izmakao. Protivnik je bio brz, brži nego što sam očekivao, ali ne i nepredvidiv. Znao sam da ovo nije obična ninja – bio je to jedan od senzor ninji.

"Brz si," rekao sam naglas, dok sam se povlačio u defanzivu. "Ali da li možeš da predvidiš svaki moj potez?"

Nindža mi nije odgovorio, samo je nastavio da me napada s preciznošću koja je bila gotovo savršena. Svaki moj pokret bio je anticipiran, svaka promena u strategiji predviđena. Bilo je frustrirajuće, ali znao sam da moram ostati smiren.

Dok smo se borili, primećivao sam njegove slabosti – nije bio snažan u bliskoj borbi, oslanjao se na svoju percepciju i brze reflekse. Iskoristio sam to, primamivši ga bliže, u domet mojih skrivenih kaguya sečiva.

"Sad!" povikao sam u sebi, dok sam bacio noževe prema njemu. Bio je zatečen, ali ne i potpuno nespreman. Uspeo je da izbegne većinu, ali jedan nož ga je okrznuo po ruci.

Borba je bila gotova pre nego što je uopšte počela. Moji posebni kaguya otrovi su ga usmrtili za samo nekoliko sekundi. Nindža ispred mene je postao suvi leš. Prvi senzor ninja bio je savladan, ali znao sam da ih ima još. Bilo je vreme da nastavim svoj put kroz Mizu Greben.




Otkrivanje tajne

Sa prvim protivnikom savladanim, morao sam brzo da se krećem dalje. Njihova sposobnost da detektuju prisustvo neprijatelja značila je da su ostali članovi Shiroi Enma tima već bili svesni da sam ovde. Senzor ninja je bio pametan, ali činilo se da su podcenili moju sposobnost prilagodjavanja.

Dok sam prolazio kroz napuštene staze grebena, uočio sam nešto neobično. Na steni ispred mene, nalazio se uklesan simbol koji nisam pre poznao. Bio je to znak koji su koristili senzor ninje za komunikaciju. Značio je da se nešto važno nalazi u blizini.

Prišao sam oprezno, skenirajući okolinu pre nego što sam se približio simbolu. Znao sam da bi ovo mogao biti mamac, ali nisam imao izbora. Morao sam da otkrijem šta Shiroi Enma zapravo planira.

Dok sam pritiskao stenu ispod simbola, otvorio se skriveni prolaz, vodeći u mračan i uzak tunel. Osećao sam hladan dah vetra koji je dolazio iz dubine. Bez oklijevanja, zakoračio sam unutra, svestan da ovo može biti jedini način da otkrijem njihovu pravu nameru.

Tunel je bio dugačak i vijugav, a svaki korak odjekivao je kroz mračne hodnike. Znao sam da moram biti tih, ali i brz. Na kraju tunela, video sam svetlost koja je dopirala iz male komore.

Dok sam se približavao, shvatio sam da sam stigao do njihovog središta. U sredini komore, nalazila se mapa koja je detaljno prikazivala Mizu Greben i okolne oblasti. Na mapi su bili označeni svi skriveni prolazi i tačke gde su Shiroi Enma postavili svoje zamke.

"Ovde su," šapnuo sam sebi, dok sam proučavao mapu. "Ovo je ono što sam tražio."

Ali pre nego što sam mogao da se povučem, čuo sam korake iza sebe. Drugi senzor ninja stigao je pre nego što sam uspeo da izađem.





U klopci

Pre nego što sam se mogao okrenuti, osećao sam kako nešto hladno i oštro pritiska moju kožu. Drugi senzor ninja bio je iza mene, držeći me na nišanu s kunaiem. Njegov hladan glas odzvanjao je kroz mračni tunel.

"Nisi trebao da dođeš ovde," rekao je, dok me lagano pritiskao na pod. "Sad si zarobljen."

Situacija je postala ozbiljna. U sekundi, senzor ninja je aktivirao svoj jutsu, i tunel je počeo da se zatvara oko mene, a senke su me obuhvatile poput ruke koja hvata plen. Bio sam zarobljen, i čini se da je svaki izlaz bio blokiran.

"Izvini," rekao sam polako, pokušavajući da zadržim miran ton. "Ali nećeš me tako lako zaustaviti."

Koristio sam sve što sam znao o senzor ninjama da pronađem izlaz iz ove situacije. Dok je senzor ninja držao fokus na svom jutsuu, ja sam iskoristio trenutak i aktivirao svoj tehniku iluzije, stvarajući lažni otisak mog tela koji je ostao zarobljen u senkama. Zatim, s neverovatnom brzinom, povukao sam iza njega.

Senzor ninja je bio zbunjen kad je shvatio da sam nestao. Njegov fokus je popustio, i ja sam iskoristio priliku. U deliću sekunde, napao sam ga iz senke, onesposobljavajući ga pre nego što je mogao da reaguje. Snažnim zamahom svog kaguya sečiva umalo potpuno nisam uništio njihovo podzemno skrovište.

Njegovo telo je palo na pod, nesposobno da se dalje bori. Stajao sam nad njim, osećajući hladan znoj na leđima. Znao sam da je svaki trenutak važan. Brzo sam se vratio do mape i snimio je u svojim fotografskim pamćenjem, nisam skidao pogled sa nje sve dok nisam bio siguran da se sećam svih detalja.

Posle uspešno izvedene misije cilj mi je bio da što pre pobegnem sa ovog ostrva, dostavim potrebne informacije oblasnom gospodaru i dobijem svoju nagradu za ovo.