Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Skrivena Ordinacija Dr. Shikigekija

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Skrivena Ordinacija Dr. Shikigekija

Skrivena Ordinacija Dr. Shikigekija LYnSoLq
Jedna od mnogih "ordinacija" Doktora Shikigekija.
Pećina pri ulazu izgleda potpuno neprivlačno, obična pukotina u brdu. Prvih 500 metara tunela nema nikakve nagoveštaje, tek nakon dužeg puta naiđe se na račvanje puteva.

U levoj strani, nalazi se prostorija u kojoj Dr. Shikigeki obavlja posao. Ima standardni bolnički krevet, više polica i radnih površina, umivaonik, i sto sa par stolica. Sve neočekivano u pećini ali očekivano u klinici. Besprekorno čista bezobzira na kamene zidove. Jedini detalj koji odskače su stotine paprinih tagova na plafonu.


Kada sam zavrsila misiju sa Tamae i predala joj Ryujia na cuvanje vreme je bilo da krenem do date lokacije koju mi je doktor Shikigeki ostavio.Dok sam hodala ka datoj lokaciji brinula sam o mom malom ali znam da je u dobrim rukama.
Sve sto sam se vise priblizavala bila sam sve vise i vise uzbudjenja..jer mi se polako san ostvaruje.Rikuto vidis li me,ovo radim sve zbog tebe.Te sam pogledala u nebo i blago se nasmejala.

Lokacija me je dovela do nekog brda gde mi nista jasno nije bilo..Pocela sam polako da paranoisem i da se plasim da ovo nije bila neka prevara..Ali sam duboko udahnula rekavsi u sebi da odustajanje nije opcija.Razgledavsi videla sam pukotinu u istom brdu.
Usla sam unutra nadajuci se da sam na pravoj lokaciji.Sto sam vise zalazila gubila sam nadu,sve dok nisam naisla na racvanje puteva.Te sam opet pogledala u papiric koji sam dobila sa lokacijom na kome se nalazila strelica koja pokazuje u levo.Zaputila sam se ka tamo i polako sam uvidela iz daleka da je ovo to to zidovi su tamo bili drugaciji kao da se priblizavam glavnom delu.
Iz pristojnosti odlucila sam da se predstavim iako sam znala da me ocekuje.

Doktore Shikigeki stigla sam ovde je Ryona Aoki devojka sa festivala!!

Zatim sam zastala cekajuci odgovor ili njegovo pojavljivanje ispred mene sa malim zmarcima od uzbunjenja u stomaku iako sam znala da sam se upustila u nepoznato i da je velika sansa da se ne vratim ziva
.Ali ovo je moj san iako me dovede do smrti nadam se da ce mi Ryuji to oprostiti.Ostavila sam ga u dobrim rukama Tamae ce uzeti moju ulogu ako nestanem sa ovog sveta.
Ryuji voli te mama.



  SABAKU NO RYONA  
Kada je Ryona prišla samom skretanju ka ordinaciji, umesto ljudskog glasa dočekalo je glasno cviljenje. Taj zvuk vodio je do prostorije u kojoj se doktor nalazio. "Ryona! Brzo dođi ovamo!" Doktor Shikigeki je uzviknuo iz sve snage, njegov glas odjekivao je kroz tunele pećine.

Prizor u ordinaciji nije bio lep. Štene, staro jedva oko tri meseca, ležalo je na bolničkom krevetu. Imalo je ozbiljinu ranu, opasno široku i dupoku, ispod leve prednje noge. Krv je lila iz nje u alarmantnom tempu. Parče tkanine, već malo utopljeno krvlju, nalazilo se pored psa. "Uzmi tu tkaninu i stisni ranu. Moramo da zaustavimo krvavljenje." Naredio je Shikigeki kao iskusni hirurg tokom operacije.


Dok sam cekala odgovor nakon moje recenice cula sam glasno cvilenje licilo je kao da je neka zivotinja povredjena.
Za tim cvilenjem stigle su i doktorove reci koje su me dozivale izgleda da se nesto desava.
Odmah sam potrcala ka glasu doktora i zivotinjin zivot je u pitanju moram sto brze trcati.Ali problem je sto ja znam samo anatomiju coveka…iskreno sam se plasila da ne budem samo teret.

Kada sam stigla ugledala sam ordinaciju i doktora Shikigekija sa nekim psom stene cinilo mi se.
Prizor je bio odvratan pocela me je hvatati velika trema nisam znala kako da pomognem…
Stene je lezalo na bolnickom krevetu dok je doktor pokusavao da zaleci ozbiljnu ranu koju sam mogla videti sa vrata.
Nalazila se na nozi i krvalila je arterijskim tempom.
I dalje sam samo stajala na vratima i posmatrala sve cekajuci doktorova naredjenja.Rekao mi je da uzmem odma krvavu tkaninu koja se nalazila pored noge i da pritisnem cvrsto ranu.

Evo odmah doktore!!

Cim sam izgovorila ovo trcecim hodom sam otisla do stola gde su se nalazile rukavice te sam ih stavila.
Te sam tad uzela krvavu tkaninu i stisla cvrsto ranu.
Morala sam prvo otici po rukavice da zastitim sebe nadajuci se da to nije bilo presudno za nesrecno stene.



  SABAKU NO RYONA  
Čim je Ryona preuzela posao, doktor je prešao na sledeći korak. Jednom ruku je napravio znak kako bi iskoristio jutsu, dok je drugom vadio prebirao potreban alat. Uzeo je iglu sa koncem i dok je koristio tehniku da poboljša stanje životinjine rane, počeo je vešto da ušiva ranu. Koristeći samo jednu slobodnu ruku, sa neverovatnom preciznošću je veoma brzo zatvorio celu ranu. Mogao se osetiti veliki intenzitet čakre oko njegove druge šake i psa. Već se moglo videti da se štene osečalo bolje. Pravilo je manje zvukova i telo mu je bilo mirnije.

#card255

"Biće dobro za sad. Ovo je moralo biti urađeno na brzinu, malo će se duže oporavljati, ali to je svakako bolje od alternative. Hvala na pomoći." Rekao je Shikigeki nakon završenog posla. Skinuo je svoje rukavice i obacio ih u kantu namanjenu za takve stvari, potom je oprao ruke i odložio je pribor kako bi ga kasnije očistio.

Štene je vidno bilo srećnije. Odmah je stalo na četiri noge i mahalo repom, doduše nije dugo izdržalo; moralo je da legne. Iz ovog ugla moglo se videti da nema desno oko.


Ovo je mojih 5 minuta da se dokazem pomislila sam dok sam pritiskala tkaninu koja se gotovo skroz natopila krvlju.
Gledajuci doktora koji je sa tolikom lakocom jednom rukom pripremao alat dok je drugom pravio znake rukama.Izgleda da sam zapala u stvarno profesionalne ruke sto mi je bilo drago.
Uzeo je iglu i konac i poceo usivati dok se na drugoj ruci mogla videti zelena chakra koja zaceljuje.
Skrivena Ordinacija Dr. Shikigekija Medical-ninjutsu
Nisam prakticki ni trepnula a doktor je vec napravio savrsen vez cvorova na rani sto znaci da je ranu skroz usio i zatvorio je.
Moglo se videti na stenetu da mu je dosta bolje,manje cvileo i prestao je da se grci i trese.
Zatim mi se doktor zahvalio na pomoci i rekao da ce pas biti dobro.Na to sam nabacila veliki osmeh na lice osecala sam se odlicno jer smo spasili ovo slatko stene.

Nema na cemu!!

Zatim je doktor skinuo sad nesterilne rukavice i bacio ih u zuti kontejner koji sluzi za infektivne stvari,sto sam i ja uradila odmah za njim.Zatim sam otisla oprati ruke dok je doktor odlozio materijal.
Kada sam susila ruke stene je stalo na cetiri noge sto je bilo fascinantno.
Gledala sam ga zbunjeno dok je ono mahalo repom..Dok sam zacudjeno gledala stene primetila sam da nema desno oko pa sam upitala doktora:

Jadno stene…Doktore zasto nema desno oko??




  SABAKU NO RYONA  
Veoma brzo, doktor je sve uredno očistio i odložio, jasno je da mu je to već bila rutina. Kroz par minuta niko ne bi primetio da je ovde izvršena operacija. Nije obraćao pažnju na Ryonu dok nije sve završio. Potom se okrenuo i sa blagim osmehom odgovorio "Hmm... Ne bih znao da ti kažem. Zatekao sam ga kako leži bez svesti u pećini, par stotina metara od ulaza. Verovatno je osetilo neki miris i nadalo se pomoći." Izvukao je stolicu i seo da odmori nako odrađenog posla.

"Presadio bih mu i novo oko ali nemam." Obratio se ponovo Ryoni. Na stolu je bilo par papira. Izgledali su kao neke beleške, dosta teksta i skica koje su se odnosile na tehnike nindža medicine. Spojio ih je u jednu gomilu i pružio Ryoni. "Ovde imaš neke osnove koje će ti biti neophodne za dalje napredovanje. Znam da si se verovatno nadala nečemu interesantijem, ali eto, uvek se počne od čitanja."


Nisam odmah dobila odgovor na pitanje vec je doktor raspremao i dezinfikovao materijal koji je koristio u toku operacije.Tek kada je zavrsio okrenuo se prema meni i sa osmehom mi odgovorio.
Izgleda da je nesrecno kuce doslo samo ispred pecine i da bi mu rado presadio oko da ima kod sebe.

Zatim je izvukao stolicu te seo da odmori gledajuci u neku gomilu papira.Iz mog ugla ti papiri na stolu delovali su kao neka uputstva sa slikama.Imajuci neki osecaj da cu to sve ja morati da procitam..
Pokupio ih je sve na gomilu i pruzio mi ih.
Znala sam dosadno citanje cu morati da prodjem…
Prekinuo me je iz misli te rekao da se na papirima nalaze osnove neophodne za dalje napredovanje.Takodje mi je i procitao misli rekavsi da sam ocekivala sigurno nesto zanimljivije ali da se mora krenuti od citanja.
Tu sam se moram priznati malo smorila ali ova prepreka je nista.Prelistala sam ih ofrlje cisto da pogledam koliko papira drzim u ruci i rekla sam:

Jasno kako vi kazete!

Dosla sam ovde da se dokazem ovo je sigurno moja prilika.Gledala sam unaokolo i pronasla pogledom slobodnu stolicu gde sam otisla do tamo planirajuci da sednem i odmah da se bacim na citanje.Izvukla sam stolicu sela te okrenula prvu stranu.
Izgleda da je anatomija prva…
(Pocela sam citati)



  SABAKU NO RYONA  
Doktor je imao naviku da svojim studentima odvlači pažnju. Kako se Ryona maksimalno fokusirala, on je počeo da priča. "Znaš, čuo sam od jednog... saradnika... da će se uskoro održati neki veliki događaj. Ne znam šta je tačno u pitanju, ali sam siguran da će biti vredno iskustvo. Preporučujem ti da ideš tamo, sigurno će ti dobro doći." Uzeo je gutljaj svog čaja koji je malopre skuvao.

Nakon još nekog vremena provedenog u tišini, Shikigeki je morao da krene na neke druge obaveze. "Slušaj, ponesi sve te papire i pažljivo ih izuči. Kada dođeš sledeći put, prelazimo dalje. Ja sad moram da obavim neke druge poslove tako da se vidimo." Ustao je sa stolice, spakovao šta mu je potrebno i pre nego što je krenuo, ostavio je malo hrane koju je imao pri sebi malom psu. "Ovo će mu biti dovoljno dok se ne vratim. Hajdemo." Rekavši to, zaputio se van.


Toliko duboko sam se fokusirala na tekst koji se nalazio na papirima jedva da sam primetila ds je doktor poceo da prica.Digla sam glavu zatim slusala sta mi ima za reci.
Pominje neki dogadjaj?? Zanimljivo mi zvuci na prvu taman necu morati ovo da citam.Bilo bi dobro da odem tamo.
Sto je i doktor sam rekao,preporucio mi je da odem tamo.Zatim je naslutila kratka tisina..

Moglo se videti kako se doktor pakuje kao da je planirao negde da ide.Rekao mi je da uzmem papire i da ih proucim da kad budem dosla sledeci put znam sve da bi presli na drugi deo.Jer on sad ima obaveza..
Znaci dosla sam samo da pokupim papire..Paaa bolje ista nego nista.
Zatim je doktor ustao sa stolice za njim sam odmah i ja.Dao je psu da jede uz reci da ce mu to biti dovoljno dok se ne vrati i polako smo se zaputili ka izlazu..Sve vreme razmisljajuci o tom dogadjaju koji mi je pomenuo.



  SABAKU NO RYONA