Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Gutsov Dom

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Gutsov Dom

Ovo je mesto gde boravi Guts. Ovde provodi vecinu svog slobodnog vremena. Kuca nije nesto narocito velika, ali zadovoljava sve zivotne potrebe i savrsena je za nekoga ko zivi sam. Nalazi se na samoj ivici periferije grada.

Gutsov Dom Nalazi se na samoj ivici periferije grada

Zora je vec odavno svanula, dok je Guts kao i uvek spavao do podneva. Nekako je na jedite jade odlucio da ustane iz svog udobnog kreveta i zaputio se ka kuhinji. Skuvao je sebi jutarnju kafu, onako bas bas jaku kako bi ga razdrmala i prodrmala. Seo je na svoju fotelju, i polako ispijao kafu uz par cigareta. Dan nije mogao bolje poceti, i Guts je odlucio da danas nece sedeti kuci ceo dan, te se zaputio u bjeli grad.

(bese to skromna kucica, na periferiji grada. Zainteresovao sam se za nju, bio sam siguran da se tu doselio neki stranac, tako kruze glasine.. Iako sam znao da su u ovom gradu mnogi stranci, poput mene, nisam se mogao odupreti radoznalosti. Prisao sam i pokucao na vrata, mirno cekajuci da mi neko otvori)

Guts je taman hteo da izadje iz kuce, kad odjednom je cuo kucanje na vratima. Nije znao mnogo ljudi u ovom gradu, zapitao se ko bi to mogao da bude. Laganim koracima je dosao do vrata i otvorio ih. Na vratima je stojao jedan covek, njemu ne poznat.

Dobar dan. Nisam siguran da vas poznajem, cemu ova poseta? - Upitao je Guts sa osmehom na licu.

(na moje zaprepascenje, vrata je otvorio neki, vitez? Prepodstavljam.. Njegov stil odevanja bio je poput ratnika koji je proveo citavu deceniju u Vijetnamskom ratu.. S blagim mucanjem obratio sam mu se)

Umm.. Pa, cuo sam da si se doselio, novi si u gradu zar ne? Ja sam isto nedavno stigao u grad.. Pa sam dosao u posetu.

(obicno ljudi nisu navikli na ovakve nenajavljene posete, ali sto sam do sada shvatio jeste da nista u ovom gradu nije normalno).

Posto je ovaj covek dosao cisto u posetu, a i izgledalo je kao da je uctiv lik, Guts je odlucio da ga pusti u svoj dom, kako bi pokazao postovanje i gostoprimstvo.

Da tako je, nov sam u gradu, tek sto sam se doselio. Vidim da glasine putuju brzo ovde, no u svakom slucaju, moje ime je Guts - Rekao je ovo i ispruzio ruku sa namerom da se rukuju.

(na prvi pogled, nisam ocekivao ovakvu druzeljubivost.. Samo sam cekao trenutak kada ce da zamahne svoj mega-ultra velik mac na mene, ali ispostavilo se da su me instinkti prevarili.. Bese to covek velikog srca. Pruzio mi je ruku, koja je bila izrazito veca od moje, te smo se i rukovali)

Drago mi je Guts, ja sam Sangwoo, mozes me zvati Sangwoo..

Pa, drago mi je sto smo se upoznali Sangwoo. Da li si mozda za kafu ili caj? - Upitao je Guts, te se okrenuo i zaputio u kuhinju. Nije ocekivao da ce biti ovakvih ljudi u gradu.

Dobro je pa mu je kuca danas bila sredjena, inace u suprotnom, mozda ne bi boravili unutra.

(u pravi cas, upitao me je za pice.. Izgleda kao da mi Gats cita misli, telepatija? Moguce.. Nakon sto smo usli u kucu seo sam na kauc, moram priznati bila je mnogo urednija od moje. On se uputio u kuhinju, a ja sam mu odgovorio)

Moze kafa.. Bela, ako nije problem..

(bio sam siguran da ce ga moj izbor iznenaditi, ali sta je tu je, ljudi dolaze iz drugacijih krajeva ovde, Keon dodje na nesto poput trgovackog grada)..

Guts je stigao u kuhinju i cuo Sangwoo-a da je rekao da zeli beli kafu. Na svu srecu Guts je imao malo bele kafe, iako je ne pije cesto.

Jedna bela kafa stize ubrzo! - Dobacio je Guts iz kuhinje.

Guts je sipao dve case vode u ringlu i cekao da voda provri. Ringla je bila malo slabija tako da ce ovo mozda potrajati.

(Guts se ponasao kao prava domacica.. Kao da je citav prosli zivot proveo u kuhinji, kako god, svideo mi se ambijent ovde.. Nekako, nije bilo previse prostora, ali sasvim dovoljno za funkcionisanje, palo mi je na pamet da trejdujemo kucu, ali to ne bi bilo prikladno, jer je moja ipak na drvetu)

Guts, lepo ti je ovde, svidja mi se.. Na ovom kaucu bih mogao provesti citav dan

Napokon voda je pocela da kljuca. Guts je sipao vodu u dve solje. Jedna je bila sa belom kafom, a u drugoj je bila kesica zelenog caja. Stavio je obe solje na jednu tacnu, i jos dodao dve kasikice i teglu secera. Usao je u dnevni boravak i stavio tu tacnu na sto.

Haha znam, birao sam kauc sam, ne mogu da podnesem neudoban namestaj - Rekao je ovo Guts te seo na fotelju preko puta kauca.

(moja kafa bila je spremna.. Jedva sam cekao da se malo opustim ovako i porazgovaram, no uvek se nesto lose dogodi kad najmanje ocekujes.. Dok sam hvatao soljicu caja, nesto poput ujeda osetio sam u predelu stomaka, pao sam na zemlju i uhvatio se, ispustivsi blagi jauk, idalje se nisam oporavio od sparinga.. Nisam ocekivao da ce biti ovako lose, s ociglednom gorcinom na licu kazao sam)

Ah.. Izvini Guts, izgleda da se idalje nisam oporavio..

Odjednom niotkuda Sangwoo je pao na pod uhvatio se za stomak i sklupcao u loptu. Guts je bio veoma zbunjen i uznemiren ovim desavanjem.

Sangwoo? Jel sve u redu? Ti treba pomoc mozda? - Upitao je Guts i naglo ustao sa svoje fotelje. Nije bas znao tacno kako da odreaguje na ovako nesto.

(nakon par sekundi, bol je potpuno nestao.. Kao da ga nikada nije ni bilo, iznenadjeno, ustao sam kao da se nista nije desilo, i seo nazad na kauc.. Morao sam mu objasniti sta se desava, jer je izgledao potpuno zbunjeno, te sam to i uradio smirenim tonom da ga ne bih uznemirio)

Ovo je zajebano, potpuno sam izmoren od sparinga s Vuletom.. Da li ga poznajes mozda?

Kao sto je i pao, tako je ustao, niotkud. Sangwoo je seo nazad na svoje mesto a potom toga je i Guts isto to uradio.

Vulo? Hmmmm... Nisam siguran, mada doduse zvuci mi poznato. Imali ste sparing kazes? Znaci i ti si neki ratnik? Ili mozda samo tezis da budes jedan? - Guts je postavio pitanje Sangwoo-u i pomno cekao odgovor.

(izgleda da je Guts brzo prihvatio cinjenicu da sam imao sparing.. Ponasao se poput istinskog ratnika.. Ubrzo sam mu dao svoj odgovor)

Pre bih sebe nazvao lovcem.. Dolazim s tog sveta.. Iako mi je trebalo neko vreme da to shvatim.

(nakon sto sam zavrsio recenicu popio sam jedan jos jedan guc kafe, te sacekao kako ce on odreagovati).

Sangwoo je dao zanimljiv odgovor, koji Guts nije bas ocekivao. Iznenadjen, odgovorio je:

O pa dobro, to je fino. Postujem ljude koji mogu da se brinu za sebe, koji ne zavise od drugih. Biti lovac nije lako, ali sve zavisi sta lovis - Rekao je Guts i nasmejao se pomalo cinicno na zavrsetku recenice.

(Gutsova recenica je imala smisla.. Delovalo je kao da ima neke povezanosti s lovom, prekrstio sam noge, pogledao u njegovom pravcu i upitao ga u vezi s time)

Delujes mi kao mudar decko.. Da nisi pukom slucajnoscu i ti lovac?

Sangwoo je postavio pitanje na koje Guts nije bas mogao da odgovori sa sigurnoscu. U svakom slucaju, nije hteo da izmislja price, nego je samo odmah rekao istinu.

Nisam siguran sta sam ja tacno. Nisam siguran sta se desilo u mojoj proslosti zbog amnezije. Mada, sudeci po tome sto nemam jedno oko, i mnogim oziljcima po telu, ne bih rekao da sam ziveo mirnim zivotom.

(iznenadio sam se, da je neko proziveo isto sto i ja.. Nesto poput amnezije, upravo tako. Ni on se nicega ne seca, a nisam se ni ja do nedavno nicega secao.. Pojavljivale su mi se povremene slike tokom tokom vremena provedenog u ovom gradu, ali tek nakon sto sam procitao knjigu "Zivot Istinskog Lovca" sve mi se povratilo.. Svaki trenutak, ostao mi je zapecacen u secanju.. Vreme provedeno na Dark kontinentu, bilo je.. Fascinantno)

Zanimljivo.. Slicna situacija je bila sa mnom.. Ali sam uspeo povratiti sva svoja secanja.

Guts se zacudio kada je Sangwoo rekao da je bio u slicnoj situaciji, a zacudio se jos vise kada je cuo da je uspeo da povrati svoja secanja.

Uspeo si da vratis svoja secanja? Da li bi mogao da mi kazes kako si to uspeo, posto ja pokusavam na sve nacine vec godinama, ali nista nije pomoglo. Jedino sta znam jeste da sam koristio mac, i da sam veoma dobar u tome.

(kao sto sam i predpostavio, Guts je zeleo da povrati svoja secanja, zeleo sam mu odati tajnu, ali sam bio siguran da ukoliko provede jos neko vreme u ovom gradu, sve ce doci na svoje.. Siguran sam da ce ih uspeti povratiti, iako do sad nije imao nikakvog uspeha, te sam se blago nasmesio i odgovorio)

To ces morati da otkrijes sam.. Ukoliko provedes jos neko vreme u ovom gradu, sve ce doci na svoje, veruj mi, caroban je.

Guts je bio malo ljut isprva kada je Sangwoo odbio da kaze kako je povratio svoja secanja, ali ipak ga je razumeo, te se samo nasmejao i rekao:

Nadam se da ce biti tako kao sto kazes. Mada, mozda je ipak bolje da se ne secam svega. Ko zna sta se sve izdesavalo. Ali opet, mozda sam samo pao u bodljikavo zbunje, mozda nije tako strasno kao sto mislim - Rekao je ovo Guts kao salu, i nasmejao se.

(nakon zavrsetka moje recenice on je delovao pomalo ljuto, ali se brzo smirio.. Pametan momak.. Svakako, nije bilo fer s moje strane sto mu nisam rekao kako sam ja povratio secanja, ali mislim da mu je ovo bilo dovoljno, ipak ce on poceti dobijati flashbackove ubrzo, to ce mu biti i vise nego dovoljno.. Nakon njegove recenice, zazmurio sam na par sekundi, i rekao)

Bolje je ziveti gorak zivot, pun patnje i bola, nego zivot u neznanju.. Veruj mi..

Hmmm, mozda si u pravu. Mozda jednog dana budem mogao i sam da kazem, sta je bolje, ziveti u neznanju ili u patnji i bolu. Nekada, neznanje moze da bude "Salvation".

Rekao je Guts te izvadio jednu cigaretu iz svoje kutije i zapalio je. Konacno mu se i caj malo ohladio tako da je sada mogao fino da uziva u konverzaciji caju i cigari. Veoma lep spoj aktivnosti.

(Guts je zasigurno uzivao u ovom razgovoru, a i ja sam.. Dugo se nisam ispricao sa nekim, a da nisu neke depresivne teme, ili borbe.. Kako god, setio sam se starog dogadjaja, kada je Shinrai zavrsio u zatvoru, morao sam ga obavestiti u vezi s time, nikada nisi siguran.. Uvek opasnost vreba sa strane)

I da, takodje, moram te obavestiti, ovde u keonu ima dosta kriminalaca, sticajem okolnosti upoznao sam jednog silovatelja, kojeg su ubrzo strpali u zatvor.. Tako da cuvaj se, nikad ne znas ko vreba iza ugla..

O moj boze, nisam znao da je ovaj grad tako lud. Al dobro mene ovako iskasapljenog niko nece silovati tako da sam ja miran sto se tice toga. Mada tebe doduse, pazi se brate ahahahahah - Nasmejao se Guts glasno i nadao se da ce Sangwoo razumeti ovo kao salu.

Nastavio je da pije caj i da pusi cigare, sve u sesnaest.

(moj smisao za humor oduvek je bio bedan, te mi je trebalo par sekundi da shvatim znacenje ovoga sto je Guts rekao.. Blago sam se nasmesio, i pogledao u sat koji se nalazio tacno ispred mene na zidu.. Vec sam se zadrzao par sati, nisam ocekivao da ce se ova poseta ovoliko oduziti, kako god, drago mi je sto sam vreme proveo s ovim momkom, sigurno to nece biti uzaludno, popio sam do kraja kafu, te ustao s fotelje, a tada su moji instikti proradili.. Osetio sam povezanost s ovim covekom, kakvu s drugima nisam, jako cudan osecaj to bese.. Reci su same izasle iz mene)

Kada vreme bude doslo, ti i ja cemo se sresti na istoj strani, strani punoj patnje i bola, ali i poverenja.. Bice tesko, ali svaki napor ce se vremenom isplatiti..

Guts je uzivao u svom caju, mada opet odjednom, niotkuda, Sangwoo je rekao nesto, naime cudno. Guts nije shvatao smisao ovoga ali je svejedno odgovorio sa:

Okej, kako god ti kazes "Buddy".

Guts je zavrsio svoj caj, i uzeo zadnji cim cigarete koju je pusio sada vec duze vreme. Ova poseta mu je bas dobro dosla.

(kroz prozor se vec moglo primetiti da svetla na vidiku nema, dosao je cas kada moram napustiti Guts-a, zakopcao sam se, ustao rekavsi)

Vreme je.

(nakon sto sam dosetao do vrata, okrenuo sam se ka Guts-u, rekavsi svoju poslednju rec za danas)

Videcemo se mi jos, Guts.

(te sam laganim koracima napustio njegovu kucu).

Vec je bilo kasno i Sangwoo je odlucio da ode.

Pozdrav Sangwoo, dodji kad god budes imao vremena - Rece Guts te ga isprati do vrata.

Posto svejedno nije imao sta da radi, a vec je proveo dosta vremena u kuci, Guts je odlucio da malo ode u grad, cisto kako bi video neka nova mesta, i nasao neku zanimaciju.