Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Mountain pass

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Mountain pass

Mountain pass 1122701

Ovo je jedini put koji će vas odvesti pravo do Saemon sela a potom i do Heien Kyushuu,a. Ulaz je označen veliko i prvom tengen kapijom. Veruje se da kada ova kapija bude uništena da će doći do smaka Heien kulture i sveta.


Pet dana pre nego da Koga napusti ostrvo.

Koga Yari se usudio da dodje do Kanto kapije (do kraja planinskog puta), za njega je ovaj korak predstavljao korak u budućnost, van ostrva ali još uvek nema hrabrosti i posle nekog vremena (gledanja u daleko), bira da se vrati na planinu i da još uvek ne napusti ostrvo.


Četiri dana pre nego da Koga napusti ostrvo.

Koga se ponovo nalazi pored Kanto kapije ali ovaj put korak bliže svom odlasku. Piše Haiku u ovoj ogromnoj crvenoj kapiji. Haiku:



Kanto kapija stoji,
planinski put pred nama,
ulazak u raj.


Dva dana pre nego da Koga ode sa ostrva.

Na samom početku planinskog puta, Koga Yari i njegov učitelj Tengen Han Sore stajali su pored veličanstvene Kanto kapije. Njihovi koraci bili su obasjani toplim svetlom, a pred njima se pružao put koji vodi ka neizmernim lepotama prirode.

Koga, s mladalačkim sjajem u očima, upijaše svetlost Suncu koje je krasilo nebo iznad Kanto kapije. "Sensei," obrati se, "kako je Sunce savršeno, obasjava sve svojom toplotom, daje život celom svetu."

Tengen Han Sore, sa svojom mudrošću koja je prožimala vreme, nasmeši se i odgovori: "Koga, Sunce je poput velikog učitelja koji deli svoju mudrost i svetlost svima. Njegova toplina podseća nas na važnost ljubavi i jednostavnosti."

Dok su stajali pored Kanto kapije, njihov dijalog je odjekivao poput harmonije planinskog vetra. "Sunce nas uči strpljenju," nastavi Koga, "svaki dan izlazi iznova, donoseći novi početak."

Tengen, s ponosom u glasu, odgovori: "Da, Koga, kao što je Sunce stalna snaga koja obasjava tamu, tako i naša vera u svetlost i mudrost čini nas jačim. Kroz učenje, mi postajemo poput Sunca, osvetljujući put drugima."

Dok su Koga i njegov učitelj razmenjivali reči o Suncu i njegovoj simbolici, osetili su unutrašnji mir i povezanost sa svetom oko sebe. Kanto kapija predstavljala je ne samo fizički ulaz u prirodu već i duhovni put ka spoznaji i harmoniji. Obojica su, zajedno s Suncem koje ih je obasjavalo, uživali u trenutku gde su reči bile poput melodije koja lebdi planinskim vetrom, šireći radost i razumevanje.


Jedan dan pre Koginog odlaska sa ostrva.



Nedaleko od Kanto kapije, na ivici guste šume u blizini Heien Kyushuua, Koga Yari se susreo s nepoznatom Miko sveštenicom. Njene tamne oči blistale su poput tajanstvenih noći, a njena bela haljina koju je nosila bila je ukrašena simbolima koji su odjekivali u skladu s prirodom. Ne dešava se često da se ljudi sa planine susreću sa miko sveštenicama. Miko sveštenice su poznate i kao čuvari shinto hrama. Koga je prišao ovoj sveštenici i odlučio da porazgovara sa njom:

Haruno: (smirujućim glasom) Ne bojite se. Prepoznajem u tvom koraku trag želje za istraživanjem. (Haruno je pružila ruku strancu i njihov dijalog se nastavio).

Koga: (sa znatiželjom) Hvala, miko. Moje ime je Koga Yari, učenik Tengena Han Sorea. Lutam već danima ovom šumom ali ovo je prvi put da se susrećem sa Inari sveštenicom.

Haruno: (s bljeskom u očima) Koga Yari, ime koje nosi težinu hrabrosti, svidja mi se Vaše ime. Šta misliš o našoj boginji Inari?

Koga: (s poštovanjem) Da, Miko. Oduvek sam se osećao povezano s prirodom i kami-jima. Inari je naša vrhovna boginja i vodjen sam njenom mudrošću i zaštitom.

Haruno: (toplo se smeškajući) Onda, pozivam te da posetiš naš Shinto hram. Tu možeš pronaći mir, spojiti se s božanstvima i dublje razumeti tajne sveta koji nas okružuje. Dobit ćeš jedinstvenu priliku da naučiš jezik naše boginje Inari senkken. Ja ću vam pomoći!

Koga je osetio zov duše i prihvatio poziv Haruno, sledio je njen korak kroz gustu šumu, otvarajući se prema novom poglavlju u svom duhovnom putovanju. Dok su se kretali kroz hram, Miko je delila priče o božanskim entitetima, očaravajući Kogu svojim znanjem i posvećenjem.

Na kraju ceremonije, pod trešnjama u dvorištu hrama, Koga je shvatio da je ovaj susret bio više od običnog slučaja. Haruno ga je podučila ne samo o Shinto verovanjima već i o snazi zajedništva i ljubavi prema svemu živom.

Haruno: (nasmehujući se) Koga Yari, tvoje srce odjekuje s pozivom prirode. Nastavi svoje putovanje, ali ne zaboravi da je svaka staza blagoslovljena kada hodamo s poštovanjem i ljubavlju prema svim živim bićima.

Koga je zahvalio Miko Haruno na poukama koje je primio i obećao joj je da će svratiti do Shinto hrama Susret sa sveštenicom bio je poput susreta sa živom legendom, a Koga je nastavio svoj put, duboko prožet saznanjem o jedinstvu sa svetom oko sebe.



Na dan Koginog odlaska. Koga posle dugog razmišljanja i kolebanja ipak odluči da dodje do Kanto kapije i ode sa ostrva. On prolazi ovde kako bi došao do Fishing Den. Činilo mu se da ako tu pokupi prvi čamac, da će moći sa sigurnošću da dodje do većeg kopna. Tamo će kasnije (na glavnom kopnu) naći letke za Akamatsu town, te će se i blagovremeno tamo uputiti.

Dok se uspinjem stazom koja vodi ka Tengen kapiji, osećam kako me obuzima dubok osećaj poštovanja prema ovom svetom mestu. Zidine kapije stoje visoko pred nama, delujući gotovo neprobojno, kao čuvari tajanstvenog puta koji vodi ka Saemon selu i dalje do Heien Kyushuu-a.

Svetlost sunca se probija kroz guste krošnje drveća, bacajući senke preko staze i dodajući dodatnu misteriju ovom već impozantnom prizoru.

Osećam kako me obuzima uzbuđenje iščekivanja, jer znam da se iza ovih vrata kriju tajne i izazovi koji će mi otvoriti put ka novim saznanjima i iskustvima.

Dok koračam ka kapiji, razmišljam o legendama koje kruže ovim predelima - pričama o značaju ove kapije za Heien kulturu i svet. Verovanja da će uništenje ove kapije označiti kraj jedne ere i početak nečeg novog dodatno me podstiču da shvatim ozbiljnost trenutka.

Dok napokon prilazim kapiji, osećam kako me obuzima duboki osećaj odgovornosti. Svestan sam da svaki korak koji pređem kroz ove svete kapije nosi sa sobom težinu prošlosti i budućnosti. Ali isto tako, osećam se kao deo nečeg većeg i važnijeg - deo priče koja će ostaviti trag u istoriji ovog kraja.

Stigao je do lokacije gde je bila locirana njegova meta, prosao je kroz kapiju koja je skrivala drevnu kulturu. Trazio je i gledao okolo ne bi li naisao na onog sto trazi, nakon nekog vremena to je i uspeo. Voleo je sto je ovo borba jedan na jedan, obicno su ovakve misije zahtevale borbu protiv vise njih, sto ga je zamaralo. Tako da je sada ovo odma poceo kako bi sto pre zavrsio.

#card1366 #card149

500 brzine

#card135 #card159

Kombinuju se napad vetra i munje u jedan od 1700 dmg pravac na protivnika.

The member 'Yashin' has done the following action : #RP-OPCIJE


' NPC Tennin' :
Mountain pass #world210

Nazalost uspeo je da izbegne njegov napad koji je bio poslat, nije ni mislio da ce tako lako ici. Odjednom kisa senbona je pocela da pada, a on je lako odlucio da se izbori sa tim tako sto je ludi vetar oko njega odbijao sve senbone od njega. Sada kada se odbranio, vreme je bilo da opet krene u akciju na njega.

#card124 #card186
400 dmg na napade munjom. 

#card132 #card156
Kombinacija ova dva napada daje 1900 dmg. 

The member 'Yashin' has done the following action : #RP-OPCIJE


' NPC Tennin' :
Mountain pass #world211

Jeste mozda uspeo da se izbori sa njegovim prvim napadom, ali sa drugim vec mu to nije poslo za rukom. Taktikta kojom je probao da ublazi njegov napad nije bila ni blizu dovoljna da ga spase od smrti. Ovime je njegova misija bila zavrsena, laganim koracima je krenuo nazad prema svome selu.