Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Banket Hala

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Banket Hala

Ogromna banket hala koja se nastavlja kroz ceo kompleks. Kada se otvore sva vrata i sve prostorije hale se spoje u nju može stati oko 2000 ljudi.

Hala služi za važne dogadjaje poput rojalnih venčanja, gozbi, proslava ali i sahrana.

Banket Hala Japanese-style-banquet-hall-yunohana-prince-hotel-thumb

OVA HALA U SEBI IMA POSEBAN PEČAT KOJI JE STVORIO JAVNOSTI NEPOZNATI NINJA. SVAKI POKUŠAJ KORIŠĆENJA JUTSUA U CELOM OVOM KOMPLEKSU PONIŠTIĆE TAJ JUTSU I TELEPORTOVATI NINJU 12 KILOMETARA U NEPOZNATOM PRAVCU.



- Večni kreator nindža sveta -
Prefinjeni, stariji gospodin, unikatnih brkova i upecatljivog izgleda otvara vrata. Prethodno u pratnji cuvara, ulazi u halu kroz poseban ulaz, sa suprotne strane prostorije od ostalih vrata, koji direktno povezuje hodnik sa njegovom privatnom poslovnom prostorijom. Kompletno zadubljen u svojim mislima setao je do glavnog stola. Ne obracajuci paznju na okolinu, na te suve, prazne, zidove sa kojima je trenutno bio jedini ovde. Ne zadugo. Uskoro sledi najava, razgovori, ukratko - posao. 

[Mozda i veci posao nego bilo koji do sada reklo bi se...]

Mrmljao je veoma tiho u svoje brke, ponovo ne primecujuci sta radi. Svaki fizicki pomeraj mu je bio maksimalno mehanicki. Kompletno zadubljen u mislima. Takav i jeste kao covek, oduvek bio...sa idejom u glavi i novcem u rukama.

Svega nekoliko trenutaka nakon što je Daimyo Shikinawa Noma zauzeo svoje mesto u banket hali, kroz vrata prolazi čovek poznat u ovom društvu. Karamatsu Ryoki ušao je u prostoriju sa njegovim prepoznatljivim namrštenim izrazom lica. Direktno iza njega išla su dva šinobija u ulozi njegovih telohranitelja. Poveo ih je bez obzira na sigurnost pečata koji je već bio postavljen u hali. Nije siguran u organizaciju drugih pa uvek uzima stvar u svoje ruke.

"Ti!" Okrenuo se ka jednom od njegovih službenika "Obiđi celu prostoriju dva puta! Proveri svaki ćošak." Zatim se obratio drugom "Ti ostani ispred vrata!" Cela prostorija je mogla čuti njegove komande.

Odelo koje je nosio bilo je veoma unikatno. Poseban kroj od vidljivo najskupljih materijala sa motivima njegovog grba koji ima nalik krstu. Uz to je skoro uvek sa sobom nosio lulu od drveta koje je sada ugroženo. Trebala mu je da ostane smiren sa svojim živcima. Ceo njegov karakter isparavao je neku nadmenost i ekstravagantnost. Videlo se da vrlo lako stavlja sebe iznad drugih.

Dok je tražio svoje mesto ugledao je starog 'kolegu'. Malo je reći da nisu u najboljim odnosima. Stao je kako je prolazio iza Shikinawe. "Zašto si i dalje u poslu starče? Zar ne treba neka jadna sluškinja da te hrani u tim godinama?"

Duboke misli mu prekinu strogi glas koji je brzo tisinu prostorije pretvorio u galamu. To je bio Daimyo Karamatsu Ryoki. Njegovi strazari su kao pomahnitali, po komandi, jurili kroz apsolutno praznu halu. Lovci na duhove. Nadmeni, grubi, neprijatni glas je odjekivao zidovima i ubrzo sledile su i reci direktno upucene njemu. Naravno, nikako pristojne i ugledne vec nepotrebno uvredljive. Kako god bilo, nervoza je bila skroz normalna u ovakvoj situaciji. Kada ti neko narusi mir svakodnevnog zivota...

Ah...

Samo uzdahnu okrenuvsi se ka starom kolegi i slegnu ramenima, sto je predstavljalo citav odgovor na takozvano pitanje koje mu je bilo upuceno. Nije zeleo da trosi energiju na raspravu. Ne sa njim. Obojica znaju kome bi trebalo sav taj bes da bude upucen.

[Jasaka Fujin.]

Stari sat na zidu. Njegovi zvuci su se ponovo mogli cuti kroz halu nakon vike koja je trajala do pre nekoliko njegovih otkucaja. Za nepoznati broj okreta velike kazaljke ce se okupiti ljudi, ne, ninje sirom sveta povodom, mozda, najveceg lova do sada. Mozda i nije toliko lose sto su mu misli bile razbijene. Namesti desni brk i rece:

Koliko jos vremena?

Upitao je Karamatsua povodom "gostiju" koji bi trebabalo da stignu uskoro.



Zvižduk je odzvanjao hodnicima ovog kompleksa. Onog trenutka kada sam naslonio svoju ruku kako bih otvorio vrata glavnog hodnika prestadoh da dišem, govorim ili zvidžim. Osetio sam se nelagodno te sam: "Jedan, dva, tri." Kada sam izbrojao tri u sebi otvorih ova ogromna vrata. Onog trenutka kada su se otvorila vrata svetlost je probila kroz čitav hodnik a
na jedinim vratima u ovom hodniku stajao je neki nepoznati nindža. Nindže koje su bile u  pratnji su očekivano obezbedjivali prostor Todo kompleksa. Ovaj je reagovao na moj dolazak. "Ko si ti? Viknuo je na mene dok je proveravao glavni hodnik da vidi da li još neko nije došao sa mnom.  Pre nego što mi je dozvolio da odgovorim na njegovo pitanje odmerio me je od glave do pete. "Zdravo, ja sam Ichikawa." nasmejao sam mu se dok sam i ja njega odmeravao. "Ovaj nindža je sigurno jak." pomislio sam odmah čim sam video ožiljke po njegovom telu. "Čuh tu i tamo da veliki daimyo Shikinawa Noma traži pouzdane ljude za neku misiju. Eto me." Ovaj shinobi me samo pogleda i nasmeja se. "Eto te." završio je moju misao pomalo rugajući mi se jer mu očito nisam delovao dovoljno jako. "Gospodaru, Ichikawa je tu!" stražar viknu kako bi obavestio sve o mom dolasku a onda povuče klizna vrata. Ovo mi je bio znak da udjem.

Prva tri koraka koja sam napravio u banket hali su bila najteža. U centru sobe je grupa ljudi stajala i razgovarala, učinilo mi se kao da sam prekinuo nešto. Prilazim im i dajem im svoj dubok naklon. Bio sam svestan da ispred mene stoje dvojica daimyo,a - vladara. Nisam želeo da ih uvredim. "Ichikawa kažeš! viknu drugi nindža iz njihove pratnje koji se neprimetno našao iza mene. "Da gospodine." Odgovorio sam i probao da zvučim što smirenije. Mislim da sam se upleo u veću zbrku. Činjenica je da sam okružen jakim nindžama. "Sedi tu s kraju i ne govori. Čekamo ostale kandidate da dodju." Samo sam poslušao drugog nindžu i posle mog pozdrava otišao sa kraju hale i seo gde mi je rečeno.


Kako je usao u kompleks na vratima je video da pise upozorenje:

OVA HALA U SEBI IMA POSEBAN PEČAT KOJI JE STVORIO JAVNOSTI NEPOZNATI NINJA. SVAKI POKUŠAJ KORIŠĆENJA JUTSUA U CELOM OVOM KOMPLEKSU PONIŠTIĆE TAJ JUTSU I TELEPORTOVATI NINJU 12 KILOMETARA U NEPOZNATOM PRAVCU. 

Citajuci wert je rekao u sebi dobro za znati.Te je usao u kompleks koji je bio veliki stolova I stolica nije im bilo kraja primetio je da ima Jos par ninji neki su stojali a neki sedeli:

Vidim da ovde ima svecki sto ali ja nisam gladan a ti brate?

Iskreno ne bas najeo sam se tamo u restoranu Kada smo prolazili.

Te je wert otisao negde da sedne sa strane da odmori glavu I telo te je zatvorio oci i zamislio se.



Ušao je u ogromnu banket halu, čija se veličina protezala kroz ceo kompleks Todo. Prema nekim informacijama koje je imao ovde moze biti oko 2000 ljudi u istom trenutku, a danas je bila ispunjena shinobi-ma sirom sveta, svi okupljeni zbog važnog događaja koji se pripremao.

Hodajući kroz halu, primećivao je luksuzne dekoracije koje su ukrašavale prostor: raskošni lusteri, elegantni stolovi prekriveni najfinijim tkaninama, i cveće koje je davalo svežinu prostoru. Prošao je pored nekoliko grupa ljudi koji su razgovarali, pozdravljajući ih blagim klimom glave.

Kada je pronašao prazan sto u uglu prostorije, seo je, pokušavajući da se opusti i osmotri situaciju. Sa stola je uzeo čašu sa pićem koja je bila ponuđena gostima. Podigao je čašu, lagano otpijajući gutljaj. Bilo je osvežavajuće i prijatno, što mu je pomoglo da se malo opusti.

Konobar ! - pozvao je mladog muškarca koji je prolazio pored njega sa poslužavnikom.

Mogu li dobiti nešto za jelo?

Konobar je ljubazno klimnuo glavom i ubrzo se vratio sa tanjirom punim različitih jela. Yashin je zahvalno prihvatio tanjir, primetivši raznovrsne zalogaje koji su bili pažljivo pripremljeni. Uzeo je jedan zalogaj i osmehnuo se.

Ovo je stvarno ukusno. Ko je zadužen za hranu? Želim da mu se zahvalim lično i cestitam.

Konobar se nasmejao i ispricao da su njihovi konobari najbolji u ovom regionu, te ako ima zelju moze kasnije da ga odvedu do njih.

Neka, nek rade svoj posao, ja sam ovde zbog svog. - namignu konobaru, te ubaci 5000 ryo novcanicu u dzep.

Za tebe i gospodu u kuhinji.

Dok je jeo i pio, pažljivo je pratio sve što se dešavalo oko njega. Banket hala bila je mesto gde su se okupljali samo ninje, a svaki pokret i gest mogao je otkriti nešto važno. Njegove oči su se kretale po prostoriji, analizirajući prisutne i tražeći potencijalne saveznike ili neprijatelje.

Uživajući u trenutku mira, trudio se da ostane opušten, ali i spreman na sve. Znao je da će se uskoro desiti nešto značajno i želeo je da bude potpuno spreman. Njegove misli su se vraćale na misiju: ubistvo Fujina Jasaku i njegove bande. Ovaj banket bio je samo uvod, a pravi zadatak tek je predstojao.

Dok je čekao da se dogadjaji razviju, nastavio je da razgovara sa konobarima, šaleći se i uživajući u trenutku. Njegov opušteni stav bio je deo njegove strategije da se uklopi i ostane neprimećen. U međuvremenu, osluškivao je razgovore oko sebe, pokušavajući da prikupi što više informacija.

Konacno Gekko i ja smo pronasli tu salu, stajali smo pred vratima spremni da udjemo unutra i vidimo sta nas ocekuje tamo.
Isao sam prvi dok je iza mene bio Gekko, kada smo stigli do glavnog ulaza moja desna noga je prosla kroz vrata sale pri cemu sam usao kroz vrata i gledao ko se sve nalazi u njoj. Nastala je tisina i svi su pogledali u nas a ja sam samo usao krenuci da trazim Tsumija unaokolo. "sta gledas Gekko, polazi da nadjemo Tsumija"
Niko i nista iznutra me nije zanimalo, sem sopstvenih interesa i onoga zbog cega sam ovde
a to su ogromne i zanimljive nagrade, i naravno ono sto zelim vec duze vreme, svaki korak je nosio svoju tezinu koracajuci ovom salom.
Odmah sam uocio nesto jako interesantno a to su dvojica ninji za koje sam bio siguran da su jedni od glavnih ovde, pa kada sam video da Tsumi jos nije stigao, Gekko i ja smo se smestili i seli svako na svoju stolicu a ja sam odmatrao pogledom obadvojicu i proucavao kakav je ko, zanimalo me je ko ce prvi da odreaguje na ovo moje buljenje u njih.
Jako bitan deo zadatka je bio da odaberemo pravog coveka kod kog cemo ici tako da moram lepo i sigurno da odaberem, pa da vidim ko ce mi se vise svideti, odnosno kod koga cu imati vise interesa, takodje veoma je bilo bitno kakav je ko od njih, dok sam sedeo osecala se velika duhovna a i materijalna moc kako izlazi iz njih dvojice, sto me uopste nije cudilo a pritom mi se jako svidjalo.
"Gekko, kako ti deluje ovaj sa braon kosom, sta kazes o njemu?"
Glasno sam upitao i pogledao u Gekko-a, sa osmehom na licu, cekao sam njegov odgovor uzbudjeno.

Ulazak u halu bio je kao korak u drugi svet. Kada sam prošao kroz masivnu kapiju, dočekala me je prostrana sala ispunjena svetlošću stotina lebdećih lampiona, stotine i stotine stolica i stolova.
Dok hodam pod nogama je odjekivao zvuk mojih koraka na poliranom kamenu, svaki korak uporedo s Kubinim, odzvanjao je u tišini koja je preovladavala. Oko mene su se okupljali ratnici iz raznih delova zemlje, svi sa jednim ciljem. Njihovi pogledi bili su usmereni napred, ali povremeno bih uhvatio njihov pogled, pun opreza i odlučnosti. Kuba im je uzvraćao ljutim pogledom, te je mene upitao ljutito ‘šta gledaš? hajde polazi’ na šta sam ja odgovorio stidljivo odgovorio:
” Ništa! evo idem,idem nemoj biti nervozan Kubaa”
Hala je bila ogromna, sa visokom tavanicom koja je izgledala kao da dodiruje nebo. Lampioni su bacali mekano, toplo svetlo, stvarajući atmosferu koja je bila istovremeno svečana i intimna.
Dok sam hodao kroz gužvu, osećao sam kako se oči prisutnih okreću prema meni. Bilo je nešto gotovo opipljivo u vazduhu, mešavina očekivanja i napetosti. Bez oružja i bez mogućnosti korišćenja jutsua, bio sam suočen sa sopstvenim sposobnostima i snagom volje.
Svaki korak unutar hale bio je podsetnik na to zašto sam ovde. Osećao sam ponos što sam deo ovog kolektiva, ali i odgovornost da dokažem svoju vrednost. Svetlost lampiona osvetljavala je moje lice dok sam se kretao napred, osluškujući tišinu koja je govorila više od reči. Hala je bila živa, pulsirajuća sa energijom svih nas koji smo stajali na pragu sudbine.
Dok sam stajao među ostalim ninjama, osećao sam se delom nečeg većeg. Ovaj trenutak bio je više od samo ličnog izazova, bio je to test naše zajedničke snage i posvećenosti. Duboko udahnuvši, bio sam spreman da se suočim sa svime što nas čeka, znajući da prava snaga dolazi iznutra.
Kuba je insistirao da sednemo i maznemo nesto da jedemo, na šta sam rado pristao. Upitao me je nešto u vezi onog lika s braon kosom… Nisam siguran šta me je tačno pitao jer je mljackao, ali predpostavljam da je pitao za moje mišljenje.
”Paaa… Šta da ti kažem, nemam neko posebno mišljenje.. Deluje mi fino i bogato. Mislim samo pogledaj celu salu, sve je otmeno.
Govorio sam dok sam slasno mljackao.
Svaki trenutak proveden u hali bio je kao scena iz drevne priče, gde se prošlost i sadašnjost susreću u jednom prostoru. Svetlost lampiona, murali na zidovima i prisustvo tolikih ratnika stvarali su ambijent dostojan legendi. Bio sam deo tog sveta

Bio sam medju prvima ovde. Protraćene sate sam iskoristio da se sprijateljim s osobljem koje mi je tu i tamo uvaljivalo po koji martini sa sve najkvalitetnijim olivama i tankim čačkalicama oštrim skoro poput mojih senbona. Martini je bio dobar, prljav, kvaliteta očekivanog za ovakav banket, ali na kraju krajeva nisam bio ovde da bih pijuckao alkohol i uvaljivao novčanice konobarima.

Svakog novog trena, očekivao sam dvojicu daimyoa i razlog zbog koga su se svi šinobiji sveta okupili u ovakvom broju. Prisvojio sam jednu od stolica u centru banketa, sedeći prekrštenih nogu, osudjivajući svako novo lice koje se pojavi kroz teška vrata. Stvorio bih ledeno ogledalo da malo popravim kosu, sredim kragnu ali uveden u pravila banketa - odraz na kašiki je bio sasvim dovoljan da zadovolji moje potrebe.

'Djavole..'

Laskao sam svome odrazu.

Tokom kratke razmene dva iskusna Daimyo-a već nekoliko nindži ušetalo je kroz vrata banket hale. Karamatsu je bacio pogled na potencijalne zaposlene. Kao po običaju nije imao dobre prve utiske. Krenuo je da odgovori kolegi. "Još malo, izgleda." Standardno, morao je dodati i njegov komentar. "Mada kako vidim ništa od Fujin-ove glave za nas." Nastavio je da hoda dalje do svog predodređenog mesta.

Na svom putu je opet razgledao šinobije koji su pristizali. Konstantno namrgođenim izrazom lica procenjivao je sbosobnosti svakog od njih, Nikog nije prepoznao što mu nije ulivalo nikakvu nadu. To uz njegov već nepoverljiv stav je bila strašna kombinacija. Razmišljao je par trenutaka pa ga je njegova narav ponela. Okrenuo se ka centru prostorije.

"SLUŠAJTE SVI VI KOJI TRAŽITE POSAO OVDE!! AKO NISTE POTPUNO SIGURNI DA ZNATE ŠTA RADITE, BOLJE DA MI SE NI NE POJAVLJUJETE!"

Zatim je seo na svoje mesto i počeo da smišlja druge planove za Fujin Jasak-u.



Ichikawa je pažljivo slušao reči jednog od svog domaćina. Možda nije bio siguran u to da li želi ovu misiju ali kada je jedan od daimyo,a progovorio i kada je video ovoliko veliki broj nindži shvatio je da može bogato da zaradi od ove misije. Ovo je možda prilika jednom u životu. pomislio sam dok sam stisnuo kraj svog kimona.

Par sekundi pošto je glas Karamatsu Ryoki,a utišao prostoriju i uneo nemir u nju bilo je i više nego sigurno da ćemo čekati još dugo. Karamatsu je delovao nezadovoljno te je posle par reči samo seo nazad na svoje mesto. Razgledao sam sve ljude koji su došli: niko mi nije posebno bio poznat a opet svi su mi delovali kao čudaci na svoju ruku. Neki su čak i razgovarali izmedju sebe, neki su pili i bili i previše glasni, a jedan je čak i pričao sam sa sobom Sačuvaj me Bože od ovih... rekao sam sebi u bradu i nastavio da čekam.


Kako je vreme prolazilo sve vise I vise ninji je dolazilo I citava prostorija se polako punila.Te je wert otvorio oci I video par poznatih lica iz sela vodopada bio je tamo nas sannin koji je razgovarao sa ostalima ninjama,dok drugi clanovi su dolazili sa nekim drugim ninjama koje lice sam mozda video ali nisam siguran.Kako sam razgledao unaokolo jedna osoba je dosla I citava hala se utisala osoba je bila uzviknula sta je imala da kaze posle toga nisam imao sta da se predomisljam kad sam vec dosao nema sta da se vracam nazad:

Brate neki ninja zuri u nas


Wert je okrenuo blago pogled I gledao ninju

(Verovatno me gleda jer pricam sam sa sobom mada nemogu da ga krivim izgleda cudno)

Te je nesto bio rekao kako sam mu usta gledao ali nisam mogao da razumem sta je rekao.

Verovatno se uznemirio posle ovogo sto je rekla ova osoba hm nemogu da ga krivim.

Te je wert poceo da prisluskuje po malo razgovore drugih ninji.


INSTRUMENTAL :


Prolazeći kroz čitav kompleks imao je šta i da vidi, raskoš na svakom koraku. Dosta nepotrebnih soba za njegov ukus ali nije se mnogo bunio jer je ipak bio samo gost, da se njega pitalo imao bi se gdje novac uložiti u bolje svrhe. Generalno je iskoristio svaki trenutak da se relaksira jer je ipak po proceduri koju je obavio na kapiji bio koliko toliko siguran da sve ninje koje su se odazvale na poziv oba Daimyoa predale svoje spravice i svoje oružije pri ulazu.

Njegove čizme koje su bile malo teže od prosječne obuće ninji su pravile veoma akustičan zvuk po hodnicima dok je koračao staloženo. Na posljetku malo jačim korakom je zagazio u prostoriju koja je bila ispunjena  mnogobrojnim ninjama.

Nadam se da nisam zakasnio i da nije sva gozba sa stolova već prhnula!

Očima je pregledavao prvo stolove sa gozbom a potom gospodu Daimyoe koji su sada već bili u fazi pripremanja za te neke razgovore kako bi sklopili ugovore, jedan on njih prosječan starac sa dubokim džepom, dok je drugi onaj klasični bogati mladić koji je mislio da je njegova riječ svetinja.

Banket Hala Charioce-rage-of-bahamut-virgin-soul

Nije mu se dopadalo što je ispred sebe vidio mnogo shinobija, znao je da to smanjuje potencijalne nagrade za njega. Gledao je u neke od njih koji su nosili obilježija Takigakure sela. Izgleda da su oni doveli i sposobne ninje, ali su očigledno izvadili i sve svoje male miševe iz njihovih rupa i doveli ih da odrade posao za dva gospodina koji su poslali pozive.

Na momenat mu je za oko zapao jedan shinobi prosječnog izgleda, ali sa nekom čudnom energijom. Makar neko da je sposoban, mislio je. Prišao je sa pićem u ruci za sebe i tog gospodina koji mu je zapao za oko. Iako mu se ni on nije dopao morao je da se malo raspita šta je propustio i prikupi koju dodatnu informaciju.

Majstore nadam se da je slobodno ovdje.... ovo je za tebe ako se već nisi poslužio, pazi ovi će sve opuhati!

Rekao je dok je sjedao pored gospodina koji je bio u veoma skupom odjelu sa mnogo nakita na sebi. Negdje u pozadini svog mozga nadao se da će možda ova konverzacija koju je pokušavao da započne uspjeti, te da će obe strane imati koristi od razmjenjenih riječi a ne samo pogleda.



Banket Hala Output-onlinegiftools
Ulazeći u Banket halu rasturao je noge dok je umorno korača njome. Razgledanje je čelu prostoriju te je mogao videti dosta poznatih lica, nije želeo nista reci te je odmah želeo uzeti mesto i sačekati sve ostale. U ćošku sobe video je mladog nindzu koji je sa sobom nosio tradicionalno odelo samuraja. Sednu je pored njega dok je dobacio.
"Mora da je ovo ostavljanje oruzija došlo zaista teško vama samurajima."
Govorio je dok je prekrstio noge sedeci komotno na klupici.
Usput je razgledao celu halu dok je poceo paliti duvan koji se brzo prosirio kroz celu prostoriju, nije nigde video znak za zabranjeno pusenje. Uzimao je dimove dok je cekao da mu njegov mladi prijatelj odgovori sa recju ili dve.



Malevolent Pressence
: :


Samo što je sam izustio kritiku na račun svih u prostoriji odjednom neko sede pored mene i obrati mi se. Čudna opaska na račun nas samuraja ali ono što on sigurno nije znao jeste da još uvek imam svoja sečiva kod sebe. Nasmejao sam se na njegovu opasku a onda rekoh: Hihi, da stvarno mi je teško palo. Smejao sam se dok ovaj nepoznati nindža nije upalio cigaretu. Mrzeo sam pušenje i ljude koji puše. Kada se potpuno izvalio tu pored mene shvatio sam da ovaj nepoznati nindža ne misli da ide odavde te sam započeo besmisleni razgovor sa njim. Kako se zovete? Koje su Vam to cigarete?

Očekivao sam da će ljudi polako početi da napuštaju ovu prostoriju ali je ona u stvari sve bila krcatija i krcatija. Nisam želeo da odem prvi ali nisam želeo ni da budem poslednji. Premišljao sam se u vezi ove misije. Dvojica daimyo,a su škrto dali par uvodnih reči i dali nam vremena da porazmislimo o tome šta želimo ili ne želimo od ove misije a ja sam želeo znanje, želeo sam da budem još jači. Kirei računa na mene.


Sedeo je na klupici dok je gledao mladica kako se smeje, primetio je u predelu njegovog vrata cudno pomeranje kostiju. Nasmejao se znajuci da je ovaj nindza kaguya j da moze biti koristan. Zatim je poceo odgovarati na dva pitanja koja je on postavio.
"Zovem se Yuri, Yuri Uchiha, a za marku cigareta ne znam, nasao sam ih u dzepu moje zadnje zrtve."
Čak i nije pusio do sada, odlucio je probati tek onako da vidi propusta li ista. Nakon toga je ustao sa klupice razmisljajuci kome bi se trebao obratiti za lov na Fujina. Krajickom oka pogledao je decaka te ga je upitao.
"Mali, sta kazes da mi pomognes da uhvatim ovog majmuna, za uzvrat cu te nauciti da budes dobar covek."



Malevolent Pressence
: :
Ispijanje martinija prekinuo mi je nešto krupan, zgodan momak koji je uz solidan upad seo na stolicu do mene, sa sve pićem. Nije bilo teško zaključiti šta mi treba s obzirom da su ispred mene bile poredjane prazne kristalne čaše - ne baš sve - jedna od njih je bila napunjena maslinama koje baš nije gotivio.

'Zahvaljujem se za piće, slobodno se posluži maslinama'

Rekao sam, pomerajući svoju 'zalihu' ka njemu bliže. Uz kratak gutljaj, prokomentarisao sam

'Prišao si u ugodno vreme, znaš? Taman sam krenuo da se osećam usamljeno.'

Ispružio bih mu stražnju stranu moga dlana, poput pope kad dodje da svešta kuću pa moraš da mu poljubiš ruku - doduše to meni nije bio uslov, al lepo bi bilo.

'Esau Armani, drago ti je.'



Yuri, Yuri Uchiha? Malo me je šokiralo kada sam čuo njegovo ime, čuo sam ga i ranije. Odmah posle njegovog predstavljanja i neke blago letargične priče o cigaretama ovaj se nindža nije prepao ni sekund i ponudio mi je saradnju. Moram priznati ova priča me je malo zatekla, ponuda još više. Šta li ovaj smera. pomislio sam u sebi a onda ustao ne bih li mu dao znak. Kakav znak? Pa, mislim da je najbolje da ovog nindžu držim pored sebe. Nisam ni momenat razmišljao duže o njegovog ponudi, njegovo ime se i ranije spominjalo na mojim misijama, znam već mesecima da me je nepoznati nindža sa ovim imenom tražio. Odlučio sam da prihvatim njegovu ponudu. Pa hoćemo li da sastavimo taj ugovor? Stajah pored njega, pružam mu ruku ipraktično mu dajem do znanja da podje sa mnom u odaje Karamatsu,a.


Vratio se u banket halu nakon sastanka sa Shikinawa Nomom. Hala je još uvek bila ispunjena živahnom atmosferom, sa ninja iz raznih sela koji su se okupljali, razgovarali i čekali naredne instrukcije.

Dok se kretao kroz masu, osecao je kako mu adrenalin još uvek struji kroz telo. Izazov koji je prihvatio bio je veći od svega što je očekivao, ali to ga je ispunjavalo energijom i odlučnošću. Pronašao je slobodan sto u jednom uglu sale, daleko od gužve, i seo.

Jedan od konobara prišao mu je sa širokim osmehom i pitao sta zeli od posluga.

"Molim te, donesi mi nešto za jelo i piće. Možda malo pečenog mesa i čašu sakea," - odgovorio je, opuštajući se u stolici.

Dok je čekao svoju porudžbinu, posmatrao je ostale goste u hali. Razgovori su bili živahni, ali on je u sebi već planirao sledeće korake svoje misije. Misli su mu lutale ka onome što ga čeka i kako će najbolje iskoristiti informacije koje će dobiti

Konobar se ubrzo vratio sa tanjirom punim pečenog mesa i čašom sakea.

"Zahvaljujem," odgovorio je, uzimajući zalogaj mesa i gutljaj sakea. Ukus hrane i pića pomogao mu je da se opusti i fokusira na trenutak, iako je u mislima već bio korak ispred, spreman za izazove koji ga čekaju.

Dok je sedeo, uživajući u obroku, bio je spreman za sva naredna uputstva koja bi mogla stići. Bio je svestan da su mu predstojeći zadaci ključni za njegovu misiju i bio je potpuno spreman da se suoči sa svakim izazovom koji će se pojaviti.



Banket Hala SD0xUWH
INSTRUMENTAL :


Gledajući gestikulaciju osobe ispred sebe Divus je znao da je napravio pravi potez, donoseći piće. Na momenat ga je iznenadila ljubaznost ove osobe, ali da bi šok bio veći tonalitet i glas osobe je bio malo ženstveniji nego inače, što ga je na prvi momenat začudilo. Kako ne bi ispao bezobrazan i održao korektan odnos uzeo je jednu maslinu koja mu je ponuđena pa sve ono zajedno sa košpicom pojeo.

Zadovoljstvo je moje apsolutno!

Govorio je dok se pognuo da poljubi vanjski dio dlana ove osobe. Veoma elegantno je to uradio te potom stavio tu istu ruku između svoja dva dlana gledajući osobu direktno u oči sa blagim osmjehom.

Divus, neka i tebi bude drago.

Predstavio se te sjeo pored i počeo neko generalno časkanje, kako se Esau kao što je i rekao ne bi osjećao mnogo usamljeno. Na par navrata dok su pričali ufatio je konobara i konobarice koje su služile ovaj banket za rukav kako bi zgrabio koje piće.

Nego Esau, da li bi bio ljubazan pa podjelio neke dodatne informacije koje možda imaš o Jasaki sa mojom malenkostin ili generalno koju dodatnu informaciju o gospodi Shikinawi i Karamtsu

Dio "mojom malenkosti" je naglasio veoma ironično jer fizičkom građom je bio malo iznad prosjeka, ništa specijalno ali dovoljno krupniji od Esaua da se to primjeti. Dok su obavljali ovaj formalni razgovor primjetio je krajem oka veoma čudne shinobije za drugim stolom, kao i preko puta od njih. Neki od njih su djelovali veoma smješno dok su neki zujali kao muha bez glave jer očigledno ni sami nisu znali zbog čega su došli tu.



Banket Hala Output-onlinegiftools
Nakon što sam ostavio svoje oružije stražirima na čuvanje ušao sam u salu koja je igledala da je malo punoja. Nije za sada video nikog poznatog unutar prostorije. Video je jednog naizgled opakog lika kako priča sa nekim buržuijem. "Zašto sam ja ovde došao mati mila." Pomislio je u sebi. Ljudi u ovoj sali uopšte nisu izgledali kao da su šededeli na svojim odelima, svako je bio obučen kao da se venčava danas. 

Susetsu je malo zagladio svoju dugu kosu i seo je za jednu stolicu pred kraj stola. Nije hteo da se meša u razgove buržoazije jer se nije osećao kao da pripada u njihovom društvu, iako je znao da je mogao da kupi sve njih zajedno. 

Uputio je pogled prema jednom buržuju koji je pričao sa nekim drugim buržujem. Odlučio je da se upozna sa tipom u krzenoj bundi. Ustao je od svog stola i prišao je tipu u krznenoj bundi i rekao, Pozdrav ja sam Susetsu Sakai, a ti si? Nadao se da se buržuj neće uvrediti s obzirom da ga jr Susetsu pitao ko je.

Kako je vreme prolazilo hala se napunila do tada sam slusao sta ninje pricaju neki o cenama,broj bandita koliko mogu da savladaju,saradjivanje... Ali sam cuo od par ninji kako su spomenuli neke ugovore verovatno je trebalo da se napisu zahtevi,cena I ostalo.Poceo sam da gledam gde bi mogao da nabavim papir za ugovor hodao I trazio te je naleteo na sto koji je bio odvojen od ostalih stolova.Na tom stolu su se nalazili papiri i hemiske pomislio sam da je izgleda ono sto trazim.Uzeo sam papir I hemisku i kako sam pogledao u papir imao sam da biram izmedju dva daimya:Shikinawe i Karamatsua prvo sam seo kako bi mi bilo lakse da pisem te je poceo da razmislja:

(Mislim da postoji neka razlika ako imamo da biramo ali nisam siguran u cemu je razlika da li zahtevaju manju cenu i vise eleminisanje bandita ili je obrnuto)

(Brate ja mislim da je to neko takmicenje izmedju njih dvoje ko ce imati vise ninji da dodju kod njega sta kazes kod Karamatsua po imenu mi izgleda ozbiljno).

(Moguce da je neko natjecanje izmedju njih nista onda cemo Karamatsua)

Zatim je wert odabrao Karamatsua i poceo je da razmislja o broju bandita i ostalom.

(20 minuta kasnije)

Napisao je ugovor sada samo jos da donesem i da li ce se sloziti.Zatim je ustao sa stolice i zaputio se ka prostoriji prolazeci kroz citav kompleks.



Hodali smo niz dugačak hodnik prostorije dok nismo došli do velikih vrata koje su vodile u glavnu halu. Znao sam da iza ovih vrata nas čeka dosta jakih ninji,ogromna zastrašujuća čakra koja se ogrtala oko mog tijela kao zmija davala mi je neku jezu, mogao sam osjetiti strah kako krepti kroz moju krv...jesam li ja stvarno spreman? Možda sam bio previše slab...šta ako prvo što me dočeka tamo budu popreki pogledi od šinobija koji imaju više iskustva nego što sam ja bio u zemlji. Pogledao sam u Ryona koja nije izgledala uplašeno...bio sam toliko nervozan...je li to bio osjećaj koji sam osjetio tamo kod kapije. Je li ovo ono što ljudi zovu strahom?

Ne, pomislio sam u sebi i otvorio ogromna vrata,prvo što sam mogao da vidim je ogroman broj ninji kako je sjedeo među različitim stolicama rasprostranjenim u ovoj ogromnoj hali. Nekoliko njih je na sekundu pogledalo u mene a onda se vratili svojim intenarlnim monolozima. Ugledao sam neke ninje koje sam već poznavao, Susetsu je bio među njima,vidim već je pokušavao da nađe sebi tim da ide sa njim,izgleda da mu se nije posrećilo. "Jadan momak" pomislio sam u sebi i onda skrenuo pogled na Ryonu koja je bila pored mene.

Banket Hala HMHM5Gm5_400x400

"Ryona..ovi ljudi me čine nervoznim..",šapnuo sam njoj,doistine više me je plašilo što ih ima ovoliko nego njihova silna količina čakre, ovo je gore nego onaj sastanak u selu vodopada. "Da nađemo negdje da sjednemo onda?",upitao sam je zatim pogledom prešao preko sale gdje namjerno ima manje ljudi.



Bakuton manijak
'I meni je drago, Divuse.'

Rekao sam prijatnim tonom dok sam polako povukao poljubljen dlan. Bilo je nekako ispunjavajuće kad neko postupi po mome, što mu je dalo dodatne poene kod mene, bez obzira na mogućnost sarkazna ili bilo koje zle namere. Nakon kratkog ćaskanja i prijatne razmene, upitao me je ono što je sve zanimalo ovde - informacije o Musaki, Jasaki, kakogod i dva Daimyoa koja se sa nama nalaze.

'Moraću da te razočaram, ali pored toga da obojica imaju odlične brke, ne posedujem nikakve informacije o njima, no, uskoro ću saznati.'

Rekao sam, polako ustajući sa svoga mesta. Taman im je prišao neko, naizgled kelner kog nisam nešto čuo od gužve i ustajanja. Potapšao sam ga po ramenu, govoreći

'Moj prijatelj bi želeo još jedno piće.. Čuo sam da daje dobre napojnice'

Na šta se odmičem od njega i Divusa, nastavljajući ka Daimyovim komorama.

Kako izadje iz wc-a tako se predamnom raširi prizor ogromne prostorije u kojoj je nebrojiva masa shinobia pila i jela kao da su već na kolac okačili Fujina. Bome ovoliko slavlje me natjera da ozbiljno počnem tražiti tjelo jadnog čovjeka po sobi. Da nisam možda zakasnio?! Hodajući izmedju stolova tragao sam za nekim poznatijim licima ali onih par što sam uočio su bili isuviše daleko da idem do njih kroz gužvu. Na kraju sam bio primoran da sjednem pored neke cure i u produžetku prekoputa dvojice ozbiljnijih momaka.

"Mlada damo nadam se da ne smetam?"
Svoje rječi uputio je ženi srebrene kose i dugih trepavica.

Banket Hala 4d30f345a6f8ea878c5720ce2ef8ba20
Svoju kravatu sam opustio da lagano visi sa vrata, otkopšavši prvo dugme košulje radi lagodnije proslave. Sve dok sam sebi sipao tanjirić misterioznog alkohola ispred sebe da nazdravim sa momcima prekoputa. Izgleda da je bjela kosa bila u modi jer su sve osobe oko mene gotivile ovaj stil.

"Kirei drago mi je."
"Nego ko je ubio Fujina? Ovakvo slavlje mora da je upućeno tome dogadjaju."

 
Upitao ih je pružajući im svoj tanjirić Sakea da nazdrave.
( @Divus ,  @Esau ,  @Susetsu Sakai )



Ni na nebu, ni na zemlji.
Velika vrata vodila su Rikuta i mene u glavnu halu.Jeza je pocela hvatati Rikuta mogla sam primetiti to po njegovom izrazu lica dok sam se ja osecala opusteno iako sam osecala puno ruznih cakri oko nas.Svakako usli  smo unutra.Miris borbe je lebdeo u vazduhu stvarajuci atmnosferu punu napetosti.

Kad smo usli svi su gledali u Rikuta i mene.Bilo ih je stvarno mnogo sto znaci da smo mi dosli medju poslednjima bas divno…Usli smo tako da smo ostavili utisak da smo novajlije sto i jesmo…ali sta je tu je.
Pogledala sam jos jednom ninje i ugledala sam mog Gekka koji se samo nasmejao nije me ocekivao ovde i tu su bili i jos par ljudi koje znam samo iz vidjenja i iz mog pijanstva..


Sapnula sam Rikutu: ,,Eno ga Susetsu kosu cu mu pocupati sto nas je ostavio i dosao sam ovde nije imao plan nece moci ovo sam,,
Zatim je on meni sapnuo:
,,Ryona..ovi ljudi me cine nervoznim… Da nadjemo negde da sjednemo onda.,,
Ja sam se slozila sa njim ovi ljudi su stvarno strasni zato sam mu rekla: ,,U pravu si idemo vamo da sednemo!,,
Pokazala sam mu prstom i uputili smo se tamo i seli cekajuci sta ce se dalje desiti.

Iako je bio veoma sarkastičan i veoma lude prirode nekako ga je ovaj ples dominante pozicije zadovoljio. Bilo mu je veoma drago da ima neko ko ima i pametan mozak u ovoj zgradi. Manje više ostatak konverzacije za Esauom je prošao isto, po koja šala i opaska na nešto što se događalo u samoj hali. Neki od shinobija su već počeli obavljati svoje razgovore, a neki čak i sklopili ugovore po onome što se moglo vidjeti na njihovom licu.

Ma i ja ću još malo pa ću se zaputiti ka prostorijama brkica. I hvala ti što si mi pripremio ovog divnog kelnera.

Rekao je sa blagim osmjehom Divus dok je Esau odlazio i poslao kelnera( @Susetsu Sakai ) da usluži Divusa ponovo. Vrijeme je bilo za pokret, većina ovih miševa koji su tu bili nisu vrijedili ni trunka Divusove pažnje, ali hajde, svako ima priliku i mogućnost da okuša svoju sudbinu.Kelner je sada već počeo voditi konverzaciju neku i predstavljati se.

Majstore samo opušteno, neće te niko dirati i uzmi jedno piće sebi kad već tako fino uslužuješ!

Dobacio je gospodinu kelneru po imenu Susetsu Sakai, malo ženstven ali nije bio vrijedan neke napojnice koju bi mu Divus eventualno ostavio. Taj isti momenat dok ga je Divus gledao prekinula je malo ozbiljnija faca, neki čudan na prvi pogled momak po imenu Kirei. Divus je nazdravio sa njim čisto iz poštovanje jer je bio u laganoj žurbi već sad.

Ime je Divus, neka ti bude veoma drago Kirei. A o tom jasaki, stvarno ne znam mnogo. Mislim da nije mrtav jer onaj tamo žućo izgleda da se dobro nauljio da ga sredi....a i ja moram lagano sada pa pripazi na ovog kelnera, dobar je mali!

Rekao je Divus u nekom polu šaljivom tonu i žućo na kojeg je pokazo Kireiu je bio neki shinobi kojeg Divus nije poznavao ali je imao obilježije Takigakure sela. Kretajući se prema kancelariji razmišljao je o mogućnostima i potencijalnom ugovoru. Na samom ulazu ugledao je dvoje koji stoje kao da im se duh ukazao kroz čitavu halu. Znajući da će vjerovatno trebati malo radne snage za sve što bude potrebno odlučio je da možda povede jednog ili dva miša ( @Rikuto ,  @Ryona Aoki ) sa sobom ali samo one koji nisu bili pod oznakama Takigakurea, ili bar jednog pa da ga malo ispita o detaljima sela.

Malo ste smiješni ali to mi treba sada iskreno, ostanite tu...jedno piće na moje ime ubrzo se vraćam!

Dodao je dok ih je gledao perifernim vidom njegovog desnog oka u trenutku izlaska.



Banket Hala Output-onlinegiftools
Kada smo se konacno mrdnuli od vrata i krenuli ka mestima ispred nas se pojavljuje ninja.
Sam izgled je govorio da je mnogo jak.Na Rikutovom licu se videlo da je pomislio da ce nas taj ninja povrediti jer smo novajlije zato je odmah stao ispred mene.
Gde je taj ninja rekao da nema potrebe za tim i da smo smesni.Gde sam se ja na to nasmejala ali Rikuto nije.Castio nas je picem i rekao da ga sacekamo.

Zatim smo Rikuto i ja seli za sto gde smo i planirali i narucili pice na ninjin racun gde nam je konobar rekao da je to Divus.
Bas lepo ime pomislila sam zanimalo me jos dosta stvari o njemu ali cu pricekati da se vrati pa cu ga pitati.Rikuto je bio dosta nervozan ali nije mi bilo jasno zbog cega mozda je umoran?.
Zatim je konobar upitao:

,,Sta cete popiti?,,
Ja sam istog trenutka rekla:

,,Jedan sake molim.,,
dok je Rikuto samo rekao isto.
Zatim sam mu rekla:

,,Rikuto sta ti je,Divus ne zeli sigurno nista lose,cak nama dobro dodje da se udruzimo sa nekim ko ima iskustva.Izgleda dosta jako vidis da ga svi gledaju dosta ce nam pomoci.Sta kazes??,,

"Znam to.",rekao sam Ryoni dok sam skidao kaput na sto, druga faza nervoze me je uhvatila.
"Oproti mi Ryona...stvarno sam nervozan.",u realnosti više bi čovjek rekao da sam se stidio zbog ogromne količine ljudi u sali, ali da li sam to svarno mogao da kažem? Bojao sam se,jeza koja me je prošla nakon što je ninja po imenu Divus otišao me je ostavila malo zajebanog. Mislim nisam imao problem...nije postojao razlog da ijedan od ovih ninji napadne..ne to bi samo idiot neki uradio,teško je znati kakvi ljudi postoje na  ovom svijetu. Kada je konobar došao i poslužio nas pićem, zahvalio sam mu se i počeo polako da pijem,u sebi zahvaljujući se Divusu za ovaj znak gostoprinstva. Ipak mu nisam i dalje vjerovao,zašto bi prišao nama bez ikakvog razloga,nama koji smo znatno slabiji od njega...mora da je ugledao neku korist, i sam je to rekao maloprije....nadam se da nas ne planira izdati.
"Ali pošto smo u takvoj situaciji neka bude...bilo bi dobro da imamo jakog ninju na našoj strani.",rekao sam dok mi je kaput sada visio na ramenima stolice,ja sam pio hladni sake iz čaše,bio je dobar..ali moglo se primjetiti kako je jak...možda Ryona ne bi trebala da ga pije...a ko sam ja opet da je sprečim.

Banket Hala Tumblr_ojg8j5aPrC1w1auyro1_640

"Izgleda da i druge ninje polako sklapaju neke ugovore...šta misliš šta je Divus mislio sa onim da smo mu potrebni?",upitao sam Ryonu,ali i dalje nisam mogao da skrenem svoj pogled na ninje koje su bile u sali.



Bakuton manijak
Nakon burnih noci iza mene vreme je za nove izazove. Usao sam u banket salu gde sam trebao da dobijem svoje nove misije koje ce mi doneti vredne nagrade. Bilo je tu jako poznatih, ali i manje poznatih lica. Osecam se kao da sam bas zakasnio.

Dosao sam ovde kako bih sam odradio stvari, ne zelim biti ni sa kim u novoj ekspediciji. Vidim da su svi oni vec bili podeljeni ko ce sa kime da sedi, imali su pica svuda naokolo kao da partijaju, ali osim sto sam dosao ovde hteo sam da se sretnem sa nekim i dam mu nesto. Trazio sam Sanina naseg sela, Yashina.

Gledao sam unaokolo gde su svi ucesnici ove ekspedicije i misije bili jako fino raspolozeni i druzeljubivi. Yashina sam lako primetio za stolom zbog njegovog oziljka na desnom oku i zute kose koja se istice. Prisao sam do njega i samo sam mu ostavio papiric, kako bih mu dao doznanja sta se desavalo dok je bio odsutan.

Papiric :


Ostavio sam mu papiric dok me on nekako cudno gledao, a zatim sam otisao i sacekao epilog mog dolaska.

"Razumem da se osećaš nervozno, Rikuto," rekla sam smireno.
Priblizila sam se Rikutu da nas ne bi svi culi i pocela pricati:
"Divus je možda imao svoje razloge što nas je pozvao, i iako izgleda da ima neku korist od našeg udruživanja, ne možemo odmah pretpostaviti najgore. Svi smo ovde zbog nečega, a možda nam Divus može pomoći više nego što mislimo."

Pogledala sam oko nas, primetivši kako se pstale ninje ponašaju.
"Vidis kao sto si rekao vecina od njih već sklapaju poslove i prave kontakte. Ako nam Divus želi pomoći, to može biti korisno.Mozda planira nesto veliko pa mu treba pomoc i video je u nama potencijala?"

Uzevši čašu sakea, dodala sam:
"Pijmo za priliku koju nam pruža. Bitno je da ostanemo oprezni, ali i da ne propustimo šanse koje nam se nude.Ostaje nam da ga sacekamo i da ga pitamo sve sto nas zanima."

Klimnuo sam glavom i privukao čašu sakea ka ustima:
"U pravu si, možda se brinem i bez ikakvog razloga...", zdravicom smo udarili dvije čaše jednu od drugu i počeli piti, sake je meni bio dosta jak kao što sam ranije rekao..pa sam već mogao osjetit efekte koje+i je imao na meni. Mala vrtoglavica, a tek što sam popio jednu čašu....kako li sam samo popustio.

Pogledao sam okolo i perifernim vidom iz ugla oko spazio sam Gekkoa...prošlo je mnogo otkad ga nisam vidio ali i dalje pamtim to zgodno lice što je nekad sa mnom šetalo kroz ulice Takikagure sela,siguran sam da bi Jamisumi bio srećan da zna gdje mu je brat. Pomislio sam dok sam popio do kraja ono malo što je bilo od mog sakea.

Malo prisluškivnja mi je otkrilo da su se sve ove ninje okupile zbog neka dva Daimyo lika..hmm, pitam se šta su ti Daimyoi. Mislim da je moj otac nekoliko puta pomenuo te titleove ali nikad se nisam toliko puno uložio u to sve.
"Ej nego Ryona, da ne znaš ti šta su tačno ovi Daimyo likovi?",upitao sam je sa podignutom obrvom. Ako ona nije znala uvijek sam imao Divusa da pitam..pošto vidim da postoji šansa da ćemo raditi zajedno.



Bakuton manijak
Divus je laganim koracima krenuo u pravcu Banket Hale nakon što je obavio ugovor sa Daimyom Karamatsuom, veoma uspješan razgovor, moglo bi se reći po njegovom izrazu lica. Nije mnogo obraćao pažnju na radnike i druge shinobije koji su također ulazili i izlazili iz tih prostorija, nego se zaputio direktno ka Banket Hali u potrazi za 2 pilića koja je tamo ostavio. Bar ih je gledao kao piliće jer na prvi pogled kada su i ušli bili kao da su prestravljeni, vjerovatno nisu ni znali zašto se nalaze tu. Divus je znao da je prije odlaska ostavio piće na svoj račun za njih dvoje kao i malu iskru nade za njih. Koliko god želio da sam zgazi Jasaku Fujina znao je da ne bi bilo na odmet da uz njega bude jedan ili dva dodatna para očiju i ruku, samo se nadao da nisu ćoravi na jedno oko kao jedan od njegovih lovaca koji se očigledno nije pojavio tu.

Ponovno je malo grublje zakoracio u Banket Halu koja je nekako bila već na pola prazna. Vjerovatno su neki počeli svoje misije, dok su drugi oformljavali svoje ugovore i poslove za brkice sa dubokim džepovima. Nekako kao u žurbi širom je otvorio vrata i ipustio malo jači glas.

Pilići jeste li tu??

Zastao je na par trenutak, razgledao po hali detaljnije i za jednim stolom ugledao kako pijuckaju piće i sjede kao da će neko da im noge odsjeće upravo, što ga je i malo nasmijalo. Prišao je brzim koracima te pokretom ruke zaokrenuo stolicu i naglo sjeo ispred njih za njihov stol. Nasmijao se, mahnuo malim papirićem i skrolom kojeg je držao u ruci. Potom mrtav ozbiljan.

Eh sad, ja vidim da vama nije do vas...osjetim hahaha. Ali isti sam bio prije dosta vremena, i ne mogu da gledam kako se raspadate i rašivate po šavovima od nervoze i straha.... kao što sam i rekao isti sam bio kada prije nego što sam počeo raditi na sebi koliko toliko. Tako da ako ste spremni, na ovom papiru su i vaša imena. Imate po dio kolača, jedino što zahtjevam od vas je manje pitanja više slušanja! Ako ste spremni čekam vas pred ulazom.

Potom je ustao naglo i istim brzim koracima se zaputio ka izlazu iz banketa, bez čekanja na odgovor. Znao je u sebi da ako stvarno žele da će se pojaviti, ako ne, onda bilo kakva dublja konverzacija samo ne bi imala smisao i jednostavno i prosto gubljenje vremena dok Jasaka Fujin mirno šeta ovim svijetom.



Banket Hala Output-onlinegiftools
I tako pili smo sake u tisini dok su ostale ninje polako izlazile.Hala se sve vise i vise praznila a mi smo cekali kao muve bez glave neznajuci da li ce se Divus ponovo pojaviti.Sada mi je jasna Rikutova nervoza.Toliko sam odlutala u mislima da ga nisam primetila da je uopste usao u halu.

Tek kada je izgovorio ,,Pilici jeste li tu?,, tada sam se vratila iz svojih misli u stvarni svet.Okrenula sam se da vidim odakle dolazi taj zvuk i nisam videla nista.Okrenula sam glavu nazad i ugledala njega.Prepala sam se u sekundi i govorila u sebi: ,,Kako ga nisam primetila?? Kako je uspeo tako brzo da dodje do nas??
,,Dobro Ryona nije sad bitno nastavi da pratis situaciju!,,
blago sam se udarila po obrazu i videla Divusa kako mase sa papiricem i smeska se.Zatim je promenio izraz lica i rekao nam par reci.

Taman sam bila spremna da ga ispitam par pitanja iako je rekao da vise slusamo manje pricamo.Otvorila sam usta da izgovorim prvu rec pitanja on je vec izasao.Jedva da sam ga i primetila stvarno je fantastican zelim nauciti sto vise od njega.Shvatila sam da nemamo mnogo vremena za razmisljanje pogledala sam u Rikuta i pitala ga
,,Hocemo li?,,

zatim sam pokazala ocima prema izrazu cekajuci njegov odgovor.

Slušao sam pažljivo Divusove riječi, priznajem...i dalje mu nisam vjerovao toliko koliko. Ali nisam mogao da odbijem ponudu, ponuda od Daimyoa bila je veoma korisna za mene i Ryonu...a i možda nešto mogu da naučim ako porazimo tog Jasaka Fujina. Primjetio sam kako se Ryonino tijelo nateglo malo nakon brzom pojavljivanja ninje i nisam mogao a da se ne nasmijem malo,bar je sad znala kako je meni bilo.
Pogledao sam prvo u Ryonu,a zatim u Divusa,koi je stajao tu u jednom trenutku a onda napustio salu u drugom,mora da je bio pouzdan da ćemo reći da,kao da je čitao naše misli. Nakon malo vremena internalnog monologa pogledao sam u Ryonu sa sa intervenisanim prstima šake.
Banket Hala D61n7bi-ce2694bd-43b5-4b38-be5f-7f556447249a.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2EwNTRiMDQ0LTFjMzktNDQyNi1iZDBhLWUyZGM0NmYzYzM5MFwvZDYxbjdiaS1jZTI2OTRiZC00M2I1LTRiMzgtYmU1Zi03ZjU1NjQ0NzI0OWEuanBnIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
"Je li to pitanje? Već smo ovako daleko došli.",pauzirao sam na sekundu da dodam taj neki dramatični efekat, a zatim otvorio usta da odgvorim:"Naravno da hoćemo.",stavio sam svoj kaput i zgrabio šešir u ruke.
Ovo će biti jedna teška avantura i postoji šansa da jedan od nas ne izađe živ. Primjetio sam kao se znoj ponovo kupi oko mog lica, ovo je moja odluka....naravno da neću sad odustati.



Bakuton manijak
Trudio se da izbegava kako poznanike iz Shiroia tako i poznanike koji ga znaju sa drvenih tabli širom sveta na kojima je zakucan papir sa njegovom ucenom na glavu. Nije mu bila prijatna okolnost da ne može Sharinganom pročitati situaciju, biti na pravom mestu u pravo vreme i otkriti misteriju ovog mesta.

U šaci koja beše skrivena u rukavu držao je kocku neobičnog oblika sa neobičnim znakovima. Sensor sposobnost stražara nije uspela dešifrovati oblikovnost i chakra vrednosti te kocke te sada to beše prokrijumčaren predmet na ovom banketu.

Osmatrao je okolinu dovoljno dugo da proceni idealno mesto za zgnezdit se. Sjeo je za najveći sto u najvećoj gužvi gde su sjedjeli razni trgovci i ninje najamnici iz svih oblasti i svih porekla. Skriven guzvom nastavio je da osmatra banket.

Kako je vreme proslo odlucio je da ode do hale tokom puta je naleteo na strazara koji je davao informacije o banditima wertu.

(5 minuta kasnije)

Kako je objasnio gde trebam da pocnem da trazim i njihove sposobnosti zahvalio sam se te sam krenuo ka hali.

(7 minuta kasnije)

Stigavsi do hale bila je puna a video sam da par njih izlazi sto znaci da su se ostali zaputili na zadatak:

(Brate mogli bi polako da krenemo)


(Uredu hajmo onda)

Prolazeci kroz gomilu je stigao ispred ulaza i cekao je red jer su ninje uzimali svoja oruzija koja su predale ninje na pocetku wert se strpeo i poceo je da ceka a usput tokom cekanja se zamislio kako bi mogao da savlada bandite.

S uspešnim i završenim pregovorima, uz pratnju straže bio sam ispraćen iz poslovne kancelarije. Po mom blagom smešku, moglo se zaključiti da sam ubo džekpot. Dok sam silazio sa stepenica, bacio bih pogled na masu koja se nešto protanjila od moje poslednje posete. Pola ljudi je već napustilo objekat, verovatno zbog svojih novih obaveza ili neuspelih ugovora.  

Prišao bih konobaru, uzimajući još jednu čašicu nešto jačeg alkohola kako bih se cleansovao. Malo slavlja nikad nije nikome naudilo, sem Shiroi landu. Završavajući čašicu, vratio sam je konobaru zajedno sa malom napojnicom prenego što sam krenuo ka izlazu. Elegantnim korakom sam se ispratio iz banketa, odlučan da sledeći put kad se budem ovde vratio, to bude sa glavom Fujina Jasake.

Ulazeci u banket halu sa svojim blatnjavim cipelama i skidajuci blato sa njih, u daljini je mogao ugledati jedno poznato lice. Bio je to niko drugi nego njegov stari prijatelj Gekko Uchiha. Nekada su zajedno isli na misije te je zeleo da dodje do njega da porazgovaraju o stvarima i o tome sto se izdesavalo dok se nisu culi.
"Opaaa Gekkoooo, sta se radi prijatelju stvari, sta ima kod tebe."
Kada mu je postavio to pitanje doslo je jos jedno.
"Sta te dovodi ovde, i ti imas zadatak da uhvatis Fujina?"



Malevolent Pressence
: :
Usamljen sedim okružen raznim shinobijima koje ne poznajem. Dok sedim sam na podu podigao sam glavu kad sam čuo poznati glas.Osmeh mi je preleteo preko lica kad sam ugledao Yuria.
"Yuri! Nisam očekivao da ću te ovde sresti."
Rekao sam, prilazeći mu i pružajući ruku za čvrst bratski stisak.
Napravio sam korak unazad i pažljivo slušao Yuria.
"Aha, Fujin... Mmm, mene su zapravo stavili štitim našeg dobrog daimyoa Shikinawu. Ali što se tiče Fujina kažu da je postao ozbiljna pretnja vašim
misijama. Ali, priznajem, nisam očekivao da ću tebe videti ovde. Izgleda da je posao veći nego što smo mislili, kad su angažovali tebe? Kako si ti, Yuri? Čini se da je prošlo čitavu večnost od našeg poslednjeg susreta.“

Dok sam inenaðeno gledao u mog starog saborca i prijatelja, sinula mi je jedna ideja.
"Znaš, možda bismo mogli zajedno da radimo na ovom zadatku, ako nemaš druge planove, dobro bi došlo Shikinawi još jedan iskusni shinobi kao ti. Kao u stara vremena, šta kažeš?"
Gledao sam ga sav srećan i čekao odgovor.

Cuvsi sve ono sto je Gekko govorio na licu mu se stvorio kiseli izraz lica koji se nije mogao lako obrisati. Kada je cuo ime Shikinawa skoro da se frapirao na mestu. Zeleo je da Gekkoa resi ove patnje i da mu kaze neke jako poverljive stvari. Dosao je blize do njega, stavljajuci mu ruku na rame i govoreci mu na uvo.
"Ne znas sa kakvim covekom imas posla Gekko..."
Znao je mora zastititi Gekka od ovako zle naravi te ga je pokusao odvratiti od toga.
"Gekko slusaj me, moras mi reci sve detalje misije, ljudi za koje radis mogu ti nauditi."



Malevolent Pressence
: :
Podigao sam obrvu kad sam video Yuriev zabrinut izraz lica. Njegove reči su me zaintrigirale i zabrinule u isto vreme.
"Šta misliš pod tim da ne znam sa kakvim čovekom imam posla?" upitah tiho, pokušavajući da zadržim smirenost iako mi je srce počelo brže kucati. "Shikinawa je daimyo, zar ne? Zašto bi tog dobrog čoveka tek tako nazvao"
Yurieva ozbiljnost me je uznemirila. Približio sam se još više, spuštajući glas na jedva čujni šapat,u nadi da niko ne čuje.
"Zašto je Shikinawa opasan? Ko su ti ljudi za koje radiš? Moram znati kako da se zaštitim i šta da očekujem.”
Pogledao sam ga pravo u oči, tražeći odgovore koji bi mogli promeniti sve što sam do sada znao.
"Verujem ti, Yuri, možda mi i deluje malo sumljivo… Ajde da rešimo ovo zajedno. Slušaj pažljivo, danas bi Shikinawa trebao imati sastanak, platio me je da ga čuvam od mogućih opasnosti. Uz mene biće još 3 shinobija Tenin ranga sa istom misijom. To je sve što znam o mom zadatku, čak sam tražio da znam malo više o tome, ali nije mi dozvolio… Negoo, možeš li mi malo pojasniti zašto misliš da Shikinawa predstavlja opasnost?”

Mogao je osetiti tenziju u vazduhu i Gekkovu neprijatnost te je hteo da ovo zavrsi sto pre. Poceo je govoriti Gekku.
"Moras mi verovati, samo ovaj put, sto vise budes znao to ces vise biti u problemu."
Iz kaputa izvukao je deo novca kojeg mu je Ichikawa dao.
"Ne znam koliko su ti ponudili, ali mi nudimo vise, samo moras saradjivati sa nama, nadam se da ovo menja tvoju perspektivu."
"Sto se tice svega, budi spreman kada budete usli u oblast 39 , tamo cemo vas cekati i pripremiti sve, racunam na tebe, Gekko."
Nakon cega se odmakao od njega dok je sve vratio nazad u kaput.



Malevolent Pressence
: :
Yurieve reči su me ostavile u neverici. Osećao sam kako mi se ruke znoje dok je izvlačio novac iz kaputa. Njegova ponuda bila je primamljivija, ali me je stavila u tešku poziciju.
"Yuri, ovo je ozbiljno," rekao sam, pokušavajući da zadržim hladnu glavu.
"Razumem da misliš na moju sigurnost, ali ovo je mnogo više od običnog zadatka. Ako je Shikinawa zaista opasan kako tvrdiš, onda moramo biti oprezni. Ali, kako mogu verovati bilo kome u ovoj situaciji?"
Pogledao sam novac koji je držao i zatim ponovo u njegove oči i rekao sebi: ‘saberi se Gekko, nije Yuri bilo ko.’
S uzdahom sam krenuo:
"Novac nije problem. Ono što je bitno jeste šta je istina. Ali, ako Shikinaw nije loš, onda rizikujemo da upadnemo u ozbiljne probleme. Potrebni su mi dokazi, nešto što može potvrditi tvoje reči."
Zastao sam na trenutak, duboko udahnuvši.
"U redu, pomoći ću ti… Očigledno se previše brinem… Verovaću ti, ali moramo biti pažljivi. Ako zaista želite da se infiltriramo u oblast 39, trebamo imati plan. I moraš mi obećati da ćeš biti uz mene do kraja. Ne mogu to sam."
Pogledao sam ga ozbiljno, čekajući njegov odgovor…
“Računam na tebe, Yuri. Ovo ne sme biti grešaka."

Od svog ovog stresa Gekko mora da se zbunio, mislio je reci oblast 35, ali to nije bilo bitno, Yuri je svakako vec imao plan. Zatim je poceo govoriti Gekkou.
"Tvoj deo zadatka bice veoma jednostavan, radices ono sto ti je zadato na misiji, znaci sprovodis Daimyoa kao i normalno, samo pokusaj da se ponasas normalno i stalozeno."
Sto se tice dokaza i svega ostalog Yuri je imao malo tezi deo plana za Gekkoa.
"Nakon sto budemo zavrsili sa svim tim, svih tela cemo se resiti, sto ce znaciti da ce oni pomisliti da je i tebe snasla ista sudbina."
Uzdahnuo je dok je pricao sve to dok mu se znoj slivao niz obraze okrecuci se oko sebe i gledajuci ako ih neko posmatra.
"Nakon toga cu morati da ti potpuno promenim identitet, ne brini se , potrudicu se da ostanes lep."
Rekao je kroz blagi osmeh nakon cega se okrenuo zaputivsi se ka izlazu i cekajuci Gekka da kaze nesto.



Malevolent Pressence
: :
Slušao sam Yuria kako izlaže plan, osećajući sve veći pritisak. Njegove reči su bile teške, a plan je zvučao opasno i komplikovano. Srce mi je ubrzano kucalo dok sam pokušavao da svarim sve što mi je rekao.
"Yuri, ovo je... ovo je ozbiljnije nego što sam mislio," rekoh, boreći se da zadržim staloženost. "Ako sve pođe po zlu, naći ćemo se u velikoj nevolji. Ali, verujem ti. Ako misliš da je ovo jedini način, uradiću šta treba."
Napravio sam korak napred, približivši se Yuri-ju i pogledao ga pravo u oči. "Ako ću morati da lažiram svoju smrt i promenim identitet, trebaće mi tvoje potpuno poverenje. Moramo biti sinhronizovani u svakom koraku. Ne možemo priuštiti ni najmanju grešku."
Pogledao sam oko sebe, tražeći bilo kakve znake opasnosti. "Dobro, urediću sve kako si rekao. Sprovešću Shikinawu do oblasti 35, paziću na svaki njegov pokret. Ali moraš mi obećati da ćeš biti tamo, da ćeš me čuvati."
Uzdahnuo sam duboko, pokušavajući da se smirim. "Znaš, ovo nije prvi put da se suočavamo s opasnošću zajedno. Verujem da ćemo uspeti, kao i uvek. Ali ovaj put, moramo biti još pažljiviji. Računam na tebe, Yuri." Na šta je Yuri samo klimnuo glavom.
Sa tim rečima, okrenuo sam se i ja, osećajući težinu zadatka pred nama. Yuri je odlazio, ja sam koračao opet do dela gde sam sedeo usamljen, čekajući da krenem na put sa Shikinawom.

Usavsi u halu bilo je dosta manje ljudi neke ninje su ovde verovatno da daju informacije sa zadatkom a neki su pricali izmedju sebe I jeli.Wert je razgledao salu I seo je na stolicu kako bi mogao da se odmori malo od puta:

(13 minuta kasnije)

(Sta cemo mu reci prvo o zadatku ili o informacijama?)

(Pa bolje prvo o zadatku da nije uspesna mada nisam kriv kad nikad nisu bili tu samo klonovi)

(Dobro nista hocemo li da krenemo?)

Wert ustaje sa stolice I zaputio se ka sobi gde se nalazi Karamatsu.Prolazeci pored ostalih ninji Sam dosao gde moram sacekati red ponovo nije mi se dalo cekati ali sam morao I tako Sam se zamislio da bi mi brze proslo vreme.


Nakon što sam prošao sam ulaz u Todo kompleks Yuri mi je mentalnom vezom potvrdio da ga sačekam u banket hali, što sam ja i poslušao. Yuri je još uvek sa daimyom ali mi je potvrdio da me čeka jedno prijatno iznenadjenje. To me je malo obradovalo:

Konačno neke dobre vesti. Nadam se.


Nakon što je Yuri prekinuo kontakt sa mnom odlučio sam da sednem za jedan obližnji sto,tu me je čekao nered prošlih gostiju ali nisam puno mario. Nisam čak ni imao želju da nešto jedem ili pijem, sve o čemu sam mogao da razmišljam jeste kako da izbrišem svoju aramotu i kako da se osvetim Gekku. On je bio krivac za svu moju sramotu a uz to me i proganja po čitavom svetu. To je jedino o čemu sam mogao da razmišljam.


Prokletstvo Yuri, kada ćeš već doći. Mrzim da čekam.

Nakon sto je zavrsio svoj razgovor sa daimyom Karamatsuom zaputio se u Banket halu, videvsi tamo Ichikawu nestrpljivog kao i obicno. Prisao je ka njemu te mu je iz dzepa bacio vrecicu sa nagradom.
"Tvoje je..."
Nakon cega su malo seli za sto razgovarajuci o stvarima.
(Mozes poslati profile request za nagradu s obzirom da sam ti dao)



Malevolent Pressence
: :