Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | City Streets - Page 5

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

City Streets

First topic message reminder :

City Streets - Page 5 02d9244e448b93a25dd27c15aa27f379

Ulice grada Keona su prostrane, široke, obezbedjene i obezbedjuju najbrži prolaz od naseljenog mesta Keona do ostalih periferija u njemu.

Polako je krenuo u pravcu glasova koji su planirali da idu prema njemu poznatoj lokaciji, ali je brzo zastao...

,,Znas li gde bi smo mogli otici? Imao sam u planu jednu kafanu na koju sam skoro naisao. ali kada zastanem, osecam da ti bolje znas ovo mesto od mene", rekao je to i pogledao Miva preko ramena...

Nastavio je tihim, ali zaigranim tonom...
,,Jesam li u pravu?"

Miv se nasmejao zbog cinjenice da ce opet u kafanu ici iako bas nema lepo misljenje o njoj. Promrljao je.

Yare Yare

Te je smirenim tonom sa podsmehivanjem rekao

Pa koliko toliko znam grad, nisam bas dugo ovde. Sto se kafane tice, moj predlog je da kupimo neko pice pa da odemo na neko mesto da popijemo, ne volim kafane svasta se moze desiti.

Pocesa se po glavi te proveri u dzepu da li ima novca, za svaki slucaj

,,Najbolja varijanta po meni...Pametan si ti"

Polako se okrenuo prema Mivu. Ocekivao je da ce ovaj voditi, posto ne poznaje puteve. Zapravo, bilo bi dovoljno da samo krene, a Zeeke bi ga pratio...

U jednom trenutku, cuo je zvuk zveckanja novca...
,,Ti vodis... Usput, kako stojis sa novcem?"

Setao je ispred preturajuci po dzepovima i na pamet brojeci kovanice. Naosnovu velicine mogao je da zakljuci koja je vrednost koje ali izgleda da to bas i nije bilo tiho.

Pa dobar sam sa novcem za sada. Ti?

Nastavio je da hoda napred gledajuci lokale, U daljini uvide jedan objekat u kojem su se kupovali muzicki instrumenti. Miv baci pogled tamo i zadrzi ga.

,,Naci ce se...", rekao je opusteno.

Pokusavao je pratiti Mivove korake, ali odjednom, ovaj je stao...
,,Hm, jesmo li stigli? Ne zvuci mi tako... Ocekivao sam vecu guzvu ovde", pitao je zainteresovano.

Ipak, nije m smetalo ni da zastanu, pa cak ni da promene planove. Nikada nije ni bio fiksiran u nameri da odu na pice...

Strpljivo je sacekao odgovor

Miv je gledao kroz veliku vitrinu lokala te se okrene Zeekeu i sa smehom rece.

Oprosti, sacekaj me sekund. Brzo cu.

Miv otrca u prodavnicu te se zadrza 4 minute. Odjednom se vrata otvorise i Miv izadje velikom torbom na ledjima koja se prostirala od njegove glave do gluteusa. Nakon toga rece.

E tako, idemo sad dalje da setamo. Nego odakle si ti? Ne znam da li sam te pitao to?

,,Ah?... Okej, okej, koliko god ti je vremena potrebno...", rekao je zabunjeno.

Nije dugo cekao dok je Miv napustio objekat. Zeeke nije bio siguran zasto je ulazio, ali nije se mnogo uzbudjivao.
Upitao je:,,Sta si to kupio druze". Bio je iskreno zainteresovan zasto je Miv ulazio u radnju uopste...

Nastavili su polako prema odredistu. Zeeke je ponovo nastavio da prati zvuke Mivovih koraka. Osetio se lakse kada je ponovo poceo raditi ono na sta se navikao...

Miv se nasmejao te spustio sa ramena torbu te je otvorio i izvadio instrument sa 6 zica.

Ovo je gitara, predpostavljam da bi prepoznao isntrument, zar ne? Pre sam ucio da sviram ovaj instrument i bio sam bas dobar. Nisam mogao da odolim a da ga ne kupim.

Miv se nasmeja te nastavi napred.

Hodajuci tako Sandokan je opet sreo Miva,ali sa njim je sada bio jos neko.Od srece je rekao:
"Pozdrav Miv opet se srecemo.Pozdrav i tebi neznace ako smijem pitati kako se zoves.Ja se zove Sandokan,Sandokan Fugo."
Nadajuci se da ce neznanac biti kao Miv sretno je gledao svuda oko sebe smijuci se.

Zeeke je gledao u gitaru te ju je Miv pruzao njemu. Rekao mu je.

Pogledaj je, mozes je nositi dok setamo.

U medjuvremenu dosao je Fugo, iznenadio se Miv ovim desavanjima, svemu je cudno. Na Fugov pozdrav Miv je klimnuo glavom sa osmehom medjutim Zeeke se zagledao u gitaru i izgleda da nije primetio Fuga. Nastavili su sa hodom, Zeeke je isao za njima zamisljeno.

Yo Fugo, uputili smo se prema nekoj prodavnici pica. Inace ovo je Zeeke, izgleda da je zamisljen.

Lagano Kisuke je izasao iz taverna.Lagano je koracao gradskim ulicama,uputio se ka Trgu pobjede.Nije znao kako izgleda ali valjda je mogao prepoznati trg.Vjetar je lagano duvao.Stigao je.

Uputili su se prema prodavnici pica zajedno sa Zeekeeom.Hodajuci tako Sandokan se neceg sjetio pa je rekao:"Da li si ti ninja ili?"
Nadajuci se potvrdnom odgovoru nastavili su sa setnjom.

Setao je napred slusajuci okolinu, ocima hvatajuci svaki ugao ove ulice. Izbegavao je bliski kontakt sa drugima koje ne zna. U jednom trenutku zacu pitanje koje je postavo Fugo te se Miv nasmeja i kroz neku vrstu sale rece.

Hah, nisam ninja, vise sam mafijas.

Poce se malo cerekati te prestade i na svoje lice se vrati njegova ekspresija opustenosti.

Sandokana je jako iznenadio njegov odgovor i on je onda rekao neuobicajeno glasno rekao:"Kako?Kako mislis da si mafijas."
Disuci jako duboko Sandokan je cekao Miv-ov odgovor.

Ekspresija lica se Mivu ipak menja na negativno. Sa malim pokretom glave i malim otvaranjem usta izustio je.

Shh..

Nije hteo da prica toliko o tome trenutno. Jednostavno nije zeleo previse da odaje o svojoj proslosti. Opet je krenuo kovitlati kovanice u dzepu iz dosade i male frustracije koja ga je sad zadesila.

Sandokan nije dobio odgovor pa je ljutito rekao:
"Slusaj govori mi ko si ti ili da se razilazimo.Ne zelim da upadam u probleme ako ne znam ni u sta sam upao.Tvoja ce tajna biti ovde sacuvana.Nadam se da smo se razumili."

Miv se izuzetno razocarao u Fuga. U ovom trenutku ga je podsetio na onog Juua kog je patosirao u kafani. Miv podize prst i krene coktati.

Tsk Tsk. Nesto bih da ostavim za sebe. Povrsinu svog zivota ne krijem. Kako sam dospeo ovde, ne krijem. Gde sam ziveo ne krijem. Ali... ono sto se nalazi izmedju necu jos reci. Upozoravam te da smiris ponasanje. Verujem da si dobar mladic.

Miv namesti kosu te pogleda preteci u Fuga.

Odgovor je malo ublazio Fuga,ali je operativni morao nesto iskopati:"Ok necu te vise o tome pitati samo me zanima da li si napravio neki incident u skorije vrijeme."
Pokusavajuci da bude smiren Sandokan je nastavio setnju sa Mivom cekajuci takođe sada da ce sada odgovor biti negativan.

Odgovor je malo ublazio Fuga,ali je operativni morao nesto iskopati:"Ok necu te vise o tome pitati samo me zanima da li si napravio neki incident u skorije vrijeme."
Pokusavajuci da bude smiren Sandokan je nastavio setnju sa Mivom cekajuci takođe sada da ce sada odgovor biti negativan.

Kada je Fugo rekao "U poslednje vreme" nije mogao skapirati kako da tumaci to. Da li da gleda na vreme pre nego sto je dosao, mozda je on umro pre 1000 godina ali da je za njega to vreme brzo proslo zbog smrti. Samo se nasmejao i rekao.

Nisam, sve sam u svrhu odbrane sebe i svog dostojanstva uradio. To ne smatram zlocinima. A ti, da ti nisi mozda krivicno gonjen ovde?


Miv kroz neku salu rece ovo ali se zacuta nakon toga.

Sada je Sandokanu malo laknulo i onda je odgovorio na njegovo pitanje:Ne!Ja nisam nikad nista ukrao.Ispricao sam ti svoju pricu i ja stojim iza nje i kazem ti sad sve sto ti govorim sad i dalje u buducnosti je istina."

Hodajuci sa rukom u dzepu saslusase reci Fuga te se u jednom momentu priblizi njemu gledajuci ga u oci.

Igra po pravilima bas i nije zanimljiva, zar ne? Veruj mi, nismo svi tako cisti, niti cemo biti. Vreme ce pokazati svoje. Bilo tamo bilo vamo, sve je borba za zivot, sve je prezivljavanje. A prezivljavas tako sto se snadjes na bilo koji nacin. Despret tajms.

Nakon toga se vrati u normalnu pozu i nastavi setati. Pogledao je prema nebu gledajuci oblake kako bezbrizno plutaju kuda ih vetar vodi.

Prica o zivotu Sandokana je malo umorila tako da se sjetio necega sto prosli put nisu uradili,a malo ce ih razveseliti:"Prosli put nismo otisli u kafanu jer je mene zabolila noga tako da...da li hoces sad.Usput cemo se malo odmoriti."

/Proslost, posle poslednjeg mog napisanog posta/ ,,Ahahahahah, tesko da to mogu potvrditi tek tako....", rekao, ali zastao na pola recenice. Ovo ce biti prvi put da ce to nekome reci naglas od kada je dosao ..

Kaziprstom je uperio u svoje oci, te nastavio...
,,Vidis, svima omiljeni zekan je slep, hahah...".

Nakon toga, presao je kaziprstom i stavio ga je na slepoocnicu, imitirajuci pistolj...
,,Kakav smor, jel da?", dovrsio je uz smeh..
.
Uzeo je gitaru koju mu je Miv ponudio te je nastavio da ga prati...
,,Ja sam jedan od retkih koji ozbiljno misli da mu das nesto u ruke kako b ito "video", hahahah"

/Sadasnjost/

Zeeke je odlucio biti tih. Nije osetio potrebu da ista kaze za sad...

Okrenuo je pogled prema Zeekeu te ga upitao.

Sta mislis, ocemo u kafanu?

Postavi pitanje opusteno gledajuci prema Zeekeu. Opet je krenuo da vrti kovanice po dzepu i tako ih prebroji do kraja. Korak je bio spor jer ipak nije bilo u potpunosti odluceno kuda ce da idu. Samo su hodali u jednom smeru dok se ne dogovore.

Kisuke je lagano izasao iz kafane,krenuo je u obilazak grada.Nije znao gde ce dalje tako da je samo krenuo pravo.Kisuke je usput razmisljao sta rade njegovi prijatelji iz prolog zivota.Mada on je zaboravio ko ga je doveo ovde,mada ako ga vidi vjerovatno ce biti problema.

Sandokan je dobacio:"Hajmo ba sta cemo ovde hodati po ulici ko kakvi klosari sto nemaju prebijene pare u džepu.Sta samo odbijate alkohol niste valjda kakvi pederi?Ako jeste hajmo se mi razilazit."
Sandokan se posle tih rijeci nasmjesi.

,,Vise mi se ne ide, da ti kazem... Hocemo li se malo prosetati ovako?", upitao je smoreno...

Nije to bilo nizbogcega specificno, samo je osetio da je umoran. Pogledao je u pravcu Fugoa, te ga je upitao...

,,Kafanski covek, hah Fugo? Usput, zvacu te tako ako ti ne smeta... U stvari, zvacu te svakako...", rekao je dok je imao osmeh na licu...

Oko njih je bila velika guzva, a on je strpljivo cekao odgovor...

Miv prevrnu ocima na Fugove izuzetno nepristojne reci. Prisao je Zeekeu te mu na uho sapnuo nesto. Posle toga je uzeo svoju gitaru i krenuo hodati malo dalje od njih. Podigao je ruku u vis u znak pozdrava. Setao je kao muva bez glave po obicaju, nije imao neki poseban plan ali je hteo da isproba svoju gitaru.

Kada je Miv otisao Sandokan je rekao:"Eh sada je i meni vrijeme da odem idem sad gdje me noge nose da bolje upoznam grad.Nadam se Zeekee da cemo se opet sresti pa da zajeno popricamo."

Setao je ulicom i nakon par metara nailazi na slobodnu klupu. Zaseo je medjutim bilo je previse ljudi okolo. Osvrnuo se i pogledao prema jednoj zabacenoj ulici gde je otisao i seo. Bilo je mirno. Miv je izvadio gitaru i poceo polako da svira neku muziku koja mu se vrzmala po glavi. Nije bas imao odredjenu pa je malo mesao. Trzalicom je okidao zive i muzika se mogla cuti niz ulicicu.

Njegov hod je imao skoro pa neku priču koja ga je odavala da mu dan i skoro često raspoloženje nije po volji. To ga prati duže vreme, nije se zaustavljalo ni kada je bio koristan za sebe u polju, radeći ili čak kada bi samom sebi odvraćao pažnju nekim glupostima. Ovaj put mu pažnja odjednom biva skrenuta zbog nekih muzičkih zvukova koji dopiru ne baš tako daleko.

Svirao je opusteno i polako neku umirujucu muziku ali mu je to vec dosadilo. Presao je u bridge i krenuo polako da nabija tenziju muzikom. Nakon par trenutaka iz jednog obicnog licka presao je u kompletan solo. Prsti su mu isli po pragovima praveci pritisak na zice dok je desnom rukom okidao iste. Blizio se kraju samog soloa te je trzalicu sakrio u dlan drzeci je srednjim i domalim prstom. Solo je zavrsio spektakularnom tehnikom koja se zove "Tap".

Zvukovi koji mu davaše pa neku vrstu diverzije su naglo promenile ritam stvarajući zvukove i muziku koja je razlikovala od one koja je njegovim ušima servirana. Skoro se moglo reći da mu takva muzika davala um po diverziji da je jednostavno išao za tom muzikom koju je proizvodio ni on sam ne zna ko.

Miv je krenuo da svira drugu muziku kada odjednom primeti senku neke figure koja mu se priblizavala. Nakon par trenutaka podize glavu i ugleda njemu poznatu osobu. Bio je to Genjo.

*Kakav bizaran dan*

Pomisli Miv, nikako da mu prodje dan sve neko dolazi i konstantno je napolju nerazmisljajuci o svojoj kuci i Visarionu koji je unutra.

Pozdrav Genjo.

Rece Miv tihim tonom.

,,I samo tako, svi odosee", rekao je muzikalno, skoro pevacuji.

Polako je poceo hodati ulicama grada, kada je odlucio naglo skrenuti u neku od manjih ulicica, u koje je primetio da niko ne skrece...

,,Ovo bi moglo biti zanimljivo...", pomislio je.

Samo tako, napustio je veliku ulicu i upustio se u nepoznato.

Što je bio bliži zvuku koji očigledno beše sve jači i više po ušima udara to je primetio da se na klupi nadvila senka jedne osobe koja svira. Senka imaše poznat oblik pa imaše neku ideju ko bi to mogao biti.

Koga ja to vidim ovde. Dokon si pa gitaru u šake, a?

Miv napravi mesta na klupi gde je sedeo neko vreme te rece.

Dosadio mi je grad vec pa moram da se zanimam a to radim ovako. Izvoli sedi ako nemas neke obaveze.

Miv je nastavio ali polako da okida zice gledajuci u Genjoa i cekajuci njegov korak. Blagi povetarac prostrujio je niz ovu ulicicu dizuci kosu u vis.

Nakrivio je svoju putanju do klupe gde se Miv pomerio da Genjo sedne. Kada je seo on mu reče.

Ako ti je dosadio grad, poseti me neki put. Imam jedno mesto van urbane sredine, da vidiš kakav čist vazduh, u prirodi ti je najbolje.

Tada se priseti kako mu je uspelo da svo ono zemljište uz pomoć seljana uzdigne i da mu bude na korist.

Miv pazljivo slusajuci Genjoa koji prica napravi blag osmeh i klimnu glavom.

Moze, naravno. Sta se tamo sve nalazi? Jel mirno? Volim prirodu pa me zanima.

Razne zamisli mu se krenu vrzmati po glavi. Priroda je nesto u cemu je uzivao, stvarao ju je zajedno sa zivotom. U gradu se bas nije osecao zivim, osecao se kao da ga non stop neko posmatra i nije mogao imati mira. Neka sumica ili poljana, jos bolje jezerce bi mu dobro doslo

Sve njegove misli na ono što je dosad uradio sa tim zemljištem i otkako je aktivirao to imanje koje je ko zna kome pripadao pre nego se odselio, su se na tren isključile. Onda mu reče.

Ma da vidiš, ima svega, zelenila kol'ko oćeš, ima reka jedna koja mi je u blizini pa je stalno čujem. Veruj mi kad ti kažem da su takva mesta najbolja.

Kako je Genjo pricao o prirodi ton muzike je postajao sve opustajuci, sve vise se mogao osetiti miris prirode, cuti zvuk zubora vode, ali sve ako se dopusti muzici da udje u glavu i da tamo ostane.

Lepo, takva mesta jesu najbolja. Pusti muziku da te nosi. Pusti muziku da te zauzme.

Krenuo je svirati razne akorde kao i tonove koje su opustale glavu.

Malo je više podigao glavu i naslonio je na svoje ruke koje je iza glave spojio i koje je naslonio na naslon od klupe da bi mu se pogled bacio ka nebesima gledajući ih. U nekim slučajevima bi bio zbunjen, izgubljen nakon svega što mu se desilo ali mu je povremeno ovaj svet davao nešto više od zanimacije, da i on igra bitnu ulogu i koji takođe mora biti sačuvan

Izgleda da su i on i Genjo zavrsili u muzickoj nirvani. Svest puna muzike, relaksacije i ugodnosti trenutno je bila dominantna. Miv nista nije mogao da cuje sa strane, buka sa sporedne ulice bila je ugusena u potpunosti. Nasloljen na naslon ove klupe, atmosfera okolo je postajala sve opustajuca i opustajuca. Neko bi pomislio da su se nadrogirali opijumom medjutim to nije bio slucaj.

Atmosfera je naočigled svih pa i njih bila opuštajuća sa svim onim tonovima koje Miv stvara dok je svirao svoju gitaru. Njegova opuštenost nija imala neku krajnost, uvek ju je imao sa nekom rezervom u umu gde je obično stavljao neke svoje brige i tako slične stvari. Odjednom, neka buka, ma koliko beznačajna bila je bila dovoljna da ga vrati sa nebeskih visina dole na zemlju.

Nakon jos nekoliko trenutaka opustajuce svirke Miv dovrsi sviranje te se okrenu prema Genjou i rece.

Sta kazes? Jesam li dobar?

Dok je to pricao stelovao je gitaru koja se malo rastelovala. Proverio je ton da li valja te nastavio da gleda u Genjoa.

Kada je muzika konačno utihnula i kada su se ponovo mogli čuti gradski zvuci i zvuci svačega u okolini, Genjo njemu odgovori sa podignutim palcem u znak potvrđivanja.

Dobro sviraš, mogao bi u muzičare da ideš.

Nasmeja se Miv te i on podize palac u vis cime je prihvatio kompliment.

Hvala, samo u slobodno vreme sviram. Znas li ti da sviras nesto, mogu ti dati sad gitaru da probas?

Upita Miv znatizeljno, zanima ga da li ima jos neko ko zna nesto da svira cisto da bi mogao da se takmici sa njim.

Njegovo pitanje ga malo zamisli zbog toga što uprkos tome što je voleo muziku da sluša nikad nije uzimao nikakav instrument da se barem malo oproba u tome. Više je voleo da sluša nego da svira, zato mu reče.

Ne znam, meni muzika prija samo kada je slušam.

Gledao je u Genjoa i sa dosta ozbiljnim pogledom progovori.

I ja sam je slusao, ali stvaranje nje je novi nivo. Preporucujem da probas. Veruj mi ima osoba koje ce ti reci da si kasno poceo sa tim ali nikada nije kasno.

Stavio je gitaru do njega te iz torbe izvadio dve flase piva, na klupu je stavio neku vrstu posteljine i stavio dve case na to koje je imao kod sebe.

Oces li da popijemo koju?